Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dymi na biało na zimnym 2.2 dci


Gość almera_tino

Rekomendowane odpowiedzi

Gość almera_tino

Witam!! Mam Nissana Almere tino z ślinikiem 2.2 dci 112 ps wersja bez inerculera. Silnik Pali z dotyku, wolne obroty ma równe przy zimnym silniku dymi na biało po dodaniu gazu, jak się zagrzeje to juz nie dymi ale nie ma mocy... Ciepły do 2,5 t obrotów ma pracę detonacyjną a wyżej pracuje dobrze. Wymieniłem przepływomierz i nic nie dało, byłem również w servisie nie mogą rozpoznać co jest źle. Elektronicznie wszystko jest Ok. Auto stało nie odpalane Pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zacznij od wymiany filtrów, zalej bak do pełna ale wcześniej dolej czegos wypierającego wodę z paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almera_tino

Wszystkie filtry wraz z olejem są zmienione. Wody w układzie paliwowym nie ma. :( Nie mam pojęcia co boli Tino. W serwisie sugerowali przepływomierz, sprawdzali zawór EGR. Przepływomierz wymielemy i dalej jest to samo. Jeden mechanik sugeruje ze to może być wina wtrysków( może ktoś wie kto sprawdza wtryski do DCI?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak dymi na biało to oznacza że nie spala całkowicie paliwa. Sprawdź: 1-wszystkie świece żarowe, 2-czy układ paliwowy nie jest zanieczyszczony lub zapowietrzony (wlej uszlachetniacz czyszczący wtryski). 3-pompę i czy jest właściwy ustawiony kąt początku wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...