Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana chłodnicy Klimy (skraplacza)


Bodek05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jeśli ktoś miał taki problem jak ja, że chłodnica "skraplacz" zaczęła cieknąć to mam namiary na niezłego dostawcę (nowa z 2 letnią gwarancją kosztuje 400-480)+ ok 100 osuszacz chyba warto bo używki chodzą po ok. 400 zł a wiadomo że niestety aluminium się utlenia i to nie służy chłodnicy-nówka to jednak nówka. Problem w tym, że ta f-ma generalnie dostarcza towar tylko dla firm ale zawsze można wskazać danego dostawcę firmie która nam naprawia klimę. Znam też f-mę która to elegancko montuje i współpracuje z dystrybutorem (dostawa do 2 dni) za ok. 250 zł :(: z kontrolą szczelności

Ja szukając w Krakowie rozwiązania zakupu spotkałem się z taryfą od 800- 2100 !!! (serwis) i czas czekania był określany ok. 2-3 tygodni.

 

Nie chciałbym być posądzony o reklamowanie nie wiem czy mogę podać link, naprawdę sporo zaoszczędziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zapłaciłem za skraplacz /chłodnica do klimy/ 355,- zł i wymiana 100,- zł.Niestety bez kontroli szczelności.Ale naładowałem do klimy i juz miesiąc trzyma.Na drugi rok -przed sezonem doładuję czynnika do klimy, odgrzybie i wtedy sprawdzę szczelność. Pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej niż ja tylko powiedz ile dostałeś gwarancji na tą chłodnicę i z jakiego rejonu Polski jesteś? Bo to też ma znaczenie ja z Krakowa i tu jednak trochę łupią z człowieka.Dostałem 2 latka gwarancji czyli sensownie owszem natrafiłem w necie na chińską ale dawali tylko rok gwarancji sory ale nie umiem sobie sam tego wymienić tak aby być pewnym szczelności a płacić ciągle za wymianę nie miałem ochoty. A obdzwonione serwisy w mieście nie dawały dużych szans ma przetrwanie "chińczyka "Moja jest ponoć Belgijska czy jakoś tak - Nissens to zapewne nie jest ale za niego 1000+Vat :(

Ja wydałem 400 chłodnica +100 skraplacz i niestety montaż z kontrolą 250 !!! a chyba nie jest zbyt trudny bo dostęp wygląda na ideał ale cóż.

 

Mam nadzieję zapomnieć o Klimie na jakiś czas :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz to jednak nieźle kupiłeś bo to chyba z tych samych rejonów co produkcja mojej wychodzi na to, że w Krakowie są zdziercy to i tak dobrze że przekopałem net bo inaczej wydałbym ok.1000+montaż :(

Mam nadzieję, że ty piszesz o Tince bo jeśli nie to całkiem inna bajka niestety od almery nie pasuje (a niewiele jej brakuje) a jest zdecydowanie tańsza i dostępna na hurtowni odręki.

 

(Z twojego profilu wynika, że masz Almerę 2,2 DI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o Tinie/mam Almerę 2.2 z 2000 r./...mówisz,że do Tiny chłodnice są droższe.Nie wyobrażam sobie tego bo i tak wydaje mi sie,że ceny części do mojej Almy są 2-3 krotnie wyższe niż do innych marek samochodów np. Fiatów i VW itd.Mam cichą nadzieję,że te ceny się zmiejszą i to szybko.Przecież jesteśmy w Uni.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli ktoś miał taki problem jak ja, że chłodnica "skraplacz" zaczęła cieknąć to mam namiary na niezłego dostawcę (...............................) Znam też f-mę która to elegancko montuje i współpracuje z dystrybutorem (dostawa do 2 dni) za ok. 250 zł :(: z kontrolą szczelności

Ja szukając w Krakowie rozwiązania zakupu spotkałem się z taryfą od 800- 2100 !!! (serwis) i czas czekania był określany ok. 2-3 tygodni.

 

Nie chciałbym być posądzony o reklamowanie nie wiem czy mogę podać link, naprawdę sporo zaoszczędziłem

 

To ja poproszę. Żeby nie reklamować nikogo to chociaż na PW poproszę namiary na takich co i elegancko i za akceptowalną cenę:)

Wybaczcie, że taki stary temat wyciągam, ale skoro kolega temat przerobił już w Krakowie to chętnie skorzystam z doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę. Żeby nie reklamować nikogo to chociaż na PW poproszę namiary na takich co i elegancko i za akceptowalną cenę:)

Wybaczcie, że taki stary temat wyciągam, ale skoro kolega temat przerobił już w Krakowie to chętnie skorzystam z doświadczeń.

 

Podzielili się na 2 f-my przedtem byli chyba na Ostatniej 1c: Swift Klimatyzacje http://www.autoklimatyzacja.com.pl/?page=kontakt wysyłam też na PW jak by link był zakazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...