Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N -14 1.4 16v Problem: Nie zapala na zimno po instalacji LPG


Gość konys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę załamany i wyczerpany! Miesiąc temu zdecydowałem się na instalkę LPG 2 generacji do mojego Sunny N 14 1.4 16 v 1995 r. Po 4 dniach auto przestało palić na zimno-brak iskry! Jak się okazuje wielu elektryków wogóle nie podejeło się diagnozy "fachowcy". Po 3 tygodniach walki udało mi się go naprawić ( wymiana aparatu zapłonowego i modułów w komputerze 1100 PLN w plecy) Ponoć LPG nie było głównym powodem awarii ale elektryk który mi to naprawił zdębiał jak usłyszał że mam drugą generację LPG a nie sekwencję i określił że to samo może się stać znowu (niebędzie odpalał na zimo bo komputer się pogubi). Zaryzykowałem i z powrotem podpiołem gaz, w drugim dniu(wczoraj) miałem wybuch - rozwaliło mi osłonę filtra powietrza. Zjechałem na benzynie . Ale dziś nie odpaliłem go znowu! Mieliście taką sytuację?? Co robić?? Wywalić ten gaz?? A może macie kogoś w Krakowie lub okolicach kto może mi jakoś konkretnie pomóc. (elektryk, gaziarz).

Z góry dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację od pół roku, gaz mam w sunnym 2 generacji od 2 lat, silnik mam ten sam, przy odpalaniu muszę dać gazu bo inaczej też nie zapala, obecnie samochód przestał jeździć na benzynie jeździ tylko na gazie, mechanik stwierdził że był wybuch w przepływomierzu(koszt orginału koło 2000zł), ciężko mi zweryfikować czy to jest na pewno przepływomierz ale mam wymieniony cały aparat zapłonowy w sunnym i raczej od elektryki to nie jest, moja rada jest taka żeby nie jeździć na gazie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana aparatu zapłonowego i modułów w komputerze 1100 PLN w plecy

 

o rany, chłopaku, robiłeś to w ASO :?: Kompa używanego kupujesz za ~100zł a aparat zapłonowy za ?150?. Podmiankę zrobił by ci ktoś z klubu jeżeli sam byś nie potrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat zapłonowy mam taki jak w Almerze i najtańszy na allegro był za 450 PLN a co do komputera to się niestety muszę zgodzić! problem w tym że się cholerni elektrycy boją tego modelu i robiłem u pierwszego który się podjął naprawy. a nie na zasadzie wymienimy i zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!W swoim n14 1,4 16v mam od 5ciu lat gaz 2giej generacji i i nie miałem z nią najmniejszego problemu(odpukać ;) ) .Moim skromnym zdaniem trafiłeś na kiepskiego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kable wysokiego napięcia sprawdzałeś??

 

Przy gazie to nie ma zmiłuj, cały układ zapłonowy musi być cacuś.

Jeżeli są w kiepskim stanie do polecam odżałować na oryginały, ewentualnie NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...