Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samoskręcający Note


Gość mareczek007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czupiradełko

Zauważyłem, że jak jadę bardzo wolno na 1 biegu (np. w korku), to po ruszeniu kierownica wykonuje takie niewielkie ruchy w lewo (około 5 st.) i auto zaczyna skręcać. Czy może to być spowodowane usterką tego elektrycznego wspomagania? A może czujnik kąta skrętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak jadę bardzo wolno na 1 biegu (np. w korku), to po ruszeniu kierownica wykonuje takie niewielkie ruchy w lewo (około 5 st.) i auto zaczyna skręcać. Czy może to być spowodowane usterką tego elektrycznego wspomagania? A może czujnik kąta skrętu?

zrób taki prosty test ,mianowicie zmierz odleglosci od środka koła przedniego do środka tylnego z obydwu stron(koła prosto itd)jeśli jest różnica(nie pamientam ile max.może wynosić) to będzie możliwa przyczyna skręcania .może to być też sworzeń,opony,i.t.d.

 

http://www.abs.org.pl/?aid=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój notek też ma ok 3000 km i praktycznie od początku jakoś dziwnie się go prowadziło, po czym stwierdziłem, żeby jechać w miarę na wprost to muszę mieć skręconą kierownice lekko w lewo co powodowało po chwili ściąganie samochodu w lewo. Byłem w ASO gzie sprawdzili geometrie i powiedzieli, że zbieżność całkowita jet w porządku ale zbieżność połówkowa (cząstkowa) już jest zła. Człowiek z ASO stwierdził że samochód musiał tak mieć od nowości bo oba koła uciekały tak samo w tą samą stronę. Wyregulowali mi to i teraz już jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...