Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Dziwne chrobotanie ze srodkiwej konsoli


Gość nizinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauwazylem cos dziwnego w moim aucie a wlasciwie uslyszalem :D .Jest to dziwne chrobotanie ze srodkowej konsoli gdzies w miejscu gdzie znajduja sie te wszystkie przyciski pod LCD.Nie wiem co to moze byc,ale bardzo denerwuje.Przyciskalem reka podczas jazdy ale nic tak jakby dochodzilo ze srodka w momencie kiedy auto jedzie.Nie znalazlem nic w postach wiec moze ktos juz mial taka przypadlosc.Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Chyba bedziesz sie musial przyzwyczaic, bo jak na moj gust to kwestia tego modelu.

 

Ja slysze chrobotanie z okolicy schowka, slysze stukanie z okolic slupka po stronie pasazera, i slysze trzeszczenie z okolic drazka zmiany biegow przy przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w mojej 11, ale tylko w momencie przyspieszania w okolicach konsoli i drazka

 

przy wolnej jezdzie słychac jakies chrobotanie z okolic słupka od strony pasazera

 

przy szybkiej dodatkowo gwizdy powietrza - ale takie nie do zniesienia -= poprostu złom nie auto, a jeszcze jak jade szybko i z przeciwnej strony minie mnie jakis ciezarowy to mam wrazenie ze te dzwieki sie podwajaja i cała para wchodza do auta - jak przez sitko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś dziwne te wasze autka. Tez mam p12 i cisza... Jedyne co to rozwinieta roleta bagaznika czasami skrzypi. Jak ja zwine jest ok :)

A inne odglosy to tylko jak po jakims bruku jade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadnych innych odglosów nie mam w aucie a te dzwieki ze srodkowej konsoli pojawily sie niedawno.Musze sie dostac do tego i zobaczyc co robi ten dzwiek.Czy ktos wie jak rozebrac czesc gdzie znajduja sie napendy cd i dvd z cala konsola po srodku miedzy pasazerem a kierowca?Mam zamiar dobrac sie do tego bo mi to strasznie przeszkadza.Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P12 ma niecale 30 tys. przebiegu i 2 lata. Kupiony w salonie Nissana. Nic niby w niej dziwnego nie ma.

 

Pierwsze problemy pojawily sie po kilku miesiacach - rozregulowal sie zawias w tylnych drzwiach po stronie pasazera. Slychac bylo stuki z okolic bocznego slupka. W ASO wyregulowali (pierwsza diagnoza byla - uwaga - do wymiany tylne zawieszenie :-) ), i bylo jakos ok. Bylo, bo teraz, po ok. 5 miesiacach, znowu sie drzwi odzywaja.

 

Skrzypienie z okolic drazka zmiany biegow pojawilo sie po 5-cio godzinnej jezdzie w korku na Zakopiance. Praktycznie przez ten czas bylo ruszanie, hamowanie, ruszanie, hamowanie. I powyzej jedynki nie wchodzilem. No i zaczela skrzypiec.

 

Po wymianie filtra kabinowego, z okolic schowka slysze teraz bzyczenie, cos ala rezonujaca podkladka na niedokreconym wkrecie. Z tym mysle ze dam sobie rade - musze tylko namierzyc zrodlo.

 

Inna ciekawa historia - podczas jazdy (!!!) odpadla plastykowa oslona ktora jest w okolicach pedalu gazu. Wypadla z zatrzaskow.... Normalnie zalamka. Zamontowalem i jakos sie trzyma.

 

Ostatnia ciekawa sprawa - przy skrecaniu w prawo pod gore (przy wyjezdzaniu z parkingu podziemnego), slysze stuki w okolicach prawego tylnego kola. Ale tylko czasami i nie da sie tego powtorzyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tym chrobotaniem lub czymś podobnym do skrzypienia maiłem taki sam przypadek. Dochodziło gdzieś ze środkowej konsoli i było trudne do zlokalizowania. Rozebrałem prawie pół konsoli i nic. Szczególnie było słychać w słoneczne dni. Aż w końcu okazało się , że skrzypiał plastik przy lusterku wstecznym a odbite od szyby odgłosy skrzypienia trafiały w konsolę i wydawało się , że to z niej się to wydostaje. Wystarczyło poruszać obudową lusterka i wszystko ustało. A już przez moment byłem załamany. Czasem zwykła duperela a utruje życie. Pozdrawiam . Może to u Ciebie również lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość antoni kozlowsk

mi też chrobotało w konsoli powodem była lużna obudowa lusterka wstecznego przenosi to odgłosy na konsole jest to trudne do zlokalizowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...