Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki zestaw audio?


Gość blank79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze to mój pierwszy post na tym forum chciałem sie ze wszystkim forumowiczami przywitać.

 

Niedawno zostałem posiadaczem Nissana almery N16 2.2Di 3D, a że lubię dobra muzykę i czysty dźwięk chciałbym coś w miarę dobrego umieścić w środku.

 

Słucham głownie muzyki house, techno, hip hop, a więc będzie potrzebne coś z dobrym basem. Chciałbym się zamknąć w kwocie 1500PLN w ostateczności 2000PLN.

 

Z faktu ze jestem pod tym względem laikiem, proszę o radę:

- jakie głośniki na przód

- jakie głośniki na tył

- jakie do nich radio ( najlepiej aby było z usb)

- na pewno będzie potrzebny do nich wzmacniasz, a więc jaki?

- nie wiem czy będzie tu pasował z tylu sub? jeśli tak to jaki?

- jakie najlepsze kable, aby to wszystko razem ze sobą połączyć?

- jaką matę wygłuszającą?

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być coś z dobrym basikiem to napewno musisz posiadać suba a do suba potrzebny będzie dobry wzmacniacz.Osobiście twierdzę że nie potrzebny jest cztero kanałowy, wystarczyć powinien jedno kanałowy.Radyjko oczywiście z wyjsciami RCA, polecam pioneera deh-7000 (ja kupilem właśnie deh-6000).Do radyjka pociągnij nie zależne zasilanie prosto z aku przewodem około 3-4mm +bezpiecznik.Odnośnie głośniczków jest wiele tematów na forum.Ludzie chwalą sobie helixy, powerbass itd.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie jaką masz do wydania, pomyśl o głośnikach na przód marek DLS czy Rainbow, a o głośnikach na tył zapomnij bo i tak nie spełnią żadnej roli.

Zanim będziesz zadawał kolejne pytania, poczytaj ten dział, tematów jak Twój było mnóstwo m.in. mój.

Wygłuszenie drzwi masz w głównych działach CA cały temat.

Jak poczytasz - pytaj, bo kolejny post admina może dotyczyć tego, że nie korzystasz z opcji SZUKAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blank79, lekko Cię podprowadzimy

 

Radioodtwarzacz

Alpine / Clarion/ Pioneer / Kenwood -> porozglądaj sie w tych markach, posłuchaj modeli

Głośniki systemowe na przód: coś z wyższych PowerBass, Rockford, tak jak wspomniał herson DLS czy Rainbow.

Sub to tez Rockford, Hertz lub coś z Hifonics

 

Ze wzmacniaczami może być tak:

1. 1 wzmak 4-kanałowy (2 kanały na przód i mostek na sub)

2. 1 wzmak 2-kanałowy na system i monoblock na sub

3. 2 wzmaki 2 kanałowe (2 kanały na system i mostek z drugiego na suba)

 

 

Najbardziej opłacalna jest opcja 1, oszczędzasz miejsce i przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer nie uwarzasz że alpine i clarion wygląd mają jak z wiejskiego tuningu?No tak, to tylko kwestia gustu.Radiodtwarzacz jest kręgosłupem .Odnośnie wzmacniacza jak proponujesz koledze to ja tak miałem poprzednio i była kicha, nie miałem możliwości ustawić balnce&fader.Co do tylnych głośników to nie wyobrażam sobie bym ich nie posiadał.Później porobie foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki, trochę już nakręciliście mi temat i wiem, w jakich markach szukać.

Dokładniej jeszcze poczytam o poszczególnych elementach/markach i jak cos skompletuje dam tu znać

Podsumowując mam skupić się tylko na głośniach z przodu, tył kolokwialnie mówiąc olać?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki, trochę już nakręciliście mi temat i wiem, w jakich markach szukać.

Dokładniej jeszcze poczytam o poszczególnych elementach/markach i jak cos skompletuje dam tu znać

Podsumowując mam skupić się tylko na głośniach z przodu, tył kolokwialnie mówiąc olać?

 

Pozdro

 

Decyzja absolutnie leży w twoich rękach.Ja namawiam byś jednak głośniki z tyłu miał, w kinie też są z tyłu i z przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki, trochę już nakręciliście mi temat i wiem, w jakich markach szukać.

Dokładniej jeszcze poczytam o poszczególnych elementach/markach i jak cos skompletuje dam tu znać

Podsumowując mam skupić się tylko na głośniach z przodu, tył kolokwialnie mówiąc olać?

 

Pozdro

 

Decyzja absolutnie leży w twoich rękach.Ja namawiam byś jednak głośniki z tyłu miał, w kinie też są z tyłu i z przodu :)

 

Nie zapominaj, że w kinie są też z boku :diabel2: , ale o czym to świadczy to zagadka dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki, trochę już nakręciliście mi temat i wiem, w jakich markach szukać.

Dokładniej jeszcze poczytam o poszczególnych elementach/markach i jak cos skompletuje dam tu znać

Podsumowując mam skupić się tylko na głośniach z przodu, tył kolokwialnie mówiąc olać?

 

Pozdro

 

Decyzja absolutnie leży w twoich rękach.Ja namawiam byś jednak głośniki z tyłu miał, w kinie też są z tyłu i z przodu :)

 

Nie zapominaj, że w kinie są też z boku, ale o czym to świadczy to zagadka dla Ciebie

 

Mam Ci dokładnie podać rozmieszczenie naglosnienia w kinie?!W aucie też masz z boku....w drzwiach.W jaki sposób odbierasz przenośnię świadczy o twoim sposobie myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wytłumacz mi swoją "przenośnię"

Muzyka jest nagrywana w stereo - słownie DWA KANAŁY, a samochód to nie kino z dźwiękiem przestrzennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wytłumacz mi swoją "przenośnię"

 

Przenośni uczyli już w podstawówce.

 

Muzyka jest nagrywana w stereo - słownie DWA KANAŁY, a samochód to nie kino z dźwiękiem przestrzennym

 

Wybacz ale w takim bądź razie miej pretensje to producentów że nasze auta są wyposażone w głośniki z przodu, z boku i z tyłu.Ja lubię się czuć jak w kinie, kwestia gustu.

Uczestniczę w tym temacie bo mam taką ochotę i tak mi się podoba, z Tobą nie mam już ochoty dyskutować bo sam zszedłeś na złą drogę starając się mi ubliżyć.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wytłumacz mi swoją "przenośnię"

 

Przenośni uczyli już w podstawówce.

 

Muzyka jest nagrywana w stereo - słownie DWA KANAŁY, a samochód to nie kino z dźwiękiem przestrzennym

 

Wybacz ale w takim bądź razie miej pretensje to producentów że nasze auta są wyposażone w głośniki z przodu, z boku i z tyłu.Ja lubię się czuć jak w kinie, kwestia gustu.

Uczestniczę w tym temacie bo mam taką ochotę i tak mi się podoba, z Tobą nie mam już ochoty dyskutować bo sam zszedłeś na złą drogę starając się mi ubliżyć.Pozdrawiam

 

Kończąc dyskusje, mam prośbę - nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz. W którym momencie próbowałem Cie obrazi łaskawco?

Poza tym, kto Ci zabrania dyskutowania w temacie? Po to jest forum człowieku

Wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer nie uwarzasz że alpine i clarion wygląd mają jak z wiejskiego tuningu?No tak, to tylko kwestia gustu.Radiodtwarzacz jest kręgosłupem .Odnośnie wzmacniacza jak proponujesz koledze to ja tak miałem poprzednio i była kicha, nie miałem możliwości ustawić balnce&fader.Co do tylnych głośników to nie wyobrażam sobie bym ich nie posiadał.Później porobie foty :)

 

wiesz, ja zwracam uwagę wyłącznie na dźwięk i funkcjonalność. Wygląd nie ma nic do rzeczy.

Choć srebrny Denon, Rockford i czarne Nakamichi bardzo mi się podobają.

Nie mam pojęcia co to znaczy "wiejski tuning".

Przy 4 kanałowym wzmacniaczy działa i Balance i Fader -> trzeba umieć podłączyć.

Głośniki na tyle montujemy z 2 powodów:

1. gdy często wozimy kogoś na tylnej kanapie, co lubi słuchać tego co my :)

2. Gdy posiadamy:

a. procesor dźwięku zliczający opóźnienia

b. dekoder i enkoder - wspierający system

c. utwory nagrane w systemie np. Dolbysurround lub podobnym wielokanałowym

d. odtwarzacz wspierający ten typ systemu, nośników i kompatybilny z pozostałymi komponentami.

Bez tego dźwięk będzie dublowany, opóźniany i usłyszysz tylko rozpraszający łomot.

Niektórym to pasuje, ale nie potrzebnie sie katują i wydaja pieniądze.

 

 

Na 90% płytach CD-Audio dźwięk jest zapisywany jako "dinamic stereo" - czyli stereo z dynamicznym i płynnym wyostrzaniem linii/barw/częstotliwości/fazy.

Czyli na 2 kanały, inaczej na dwa zespoły głośnikowe. Mp3 ma i stereo zachwiane.

Dla namacalnego uświadomienia takiej kolei rzeczy, zastanów sie czy byleś na koncercie, na którym głośniki miałeś za plecami?

 

Jak masz stacje medialna i zakupiłeś dedykowany procek, system masz aktywny - to tylko szukać utworów które wykorzystają ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmerAlpine i Clariony mają jak dla mnie za dużo świecidełek i przycisków, i dla tego porównałem to do wiejskiego tuningu i wybacz ale chyba Cie tym nie uraziłem?.Jedynym godnym uwagi był ALPINE IDA-X200 USB, ale przegrał ze względu na panel który składa się z dwuch części, wyświetlacz jest stały nie zdejmowany.A już miałem go kupić.Co do słuchania to uwielbiam słuchać radia (Vox Fm ), a jak już mi się znudzi to odpalam (teraz bo mam :) )PenDrive.Na tylnej kanapie już nikogo nie woże żadnych lasek, co najwyżej żonę (nie cierpi almery :/ )albo syna.Wzmacniacz mam czterokanałowy i podpiołem pod niego tylko suba bo tak uwarzam że mi wystarczy.Jak widzisz nie należę do ludzi którzy oczekują cudów.

Kupiłem to co mi się spodobało i nie uwarzam że jest najlepsze czy gorsze, spełnia swoje zadanie i jest git :)

 

EDIT@Zobacz jaki głośnik ktoś wstawił w drzwi http://lh6.ggpht.com/extradd/RvVS_HB4FiI/A.../s720/drzwi.JPG ale to JBL wstawiony w blache ocynk :D , muszę je wymienić na jakieś 165mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd na zdjeciu widac, ze potrzebne bedzie tez wygluszenie drzwi, warto przeczytac podklejony temat o wygluszeniu:) daje to duzo lepszy efekt, z reszta inni moga potwierdzic:)

 

moze na swieta sprawie sobie wzm, mam helixy pod radyjkiem, radzicie jak juz, aby wzmaka pod suba tylko, czy od razu odkablowac glosniki od radia i tez pod wzm? bedzie duza roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmx81, Warto zasilić system przedni, różnica słyszalna również dla każdego. Wzrost dynamiki, podniesienie sceny, przestrzenność.

Jeżeli masz w radioodtwarzaczu 2 pary wyjść RCA np. Front i Sub, bądź Front i Rear, będziesz miał pełną regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, na twoim miejscu zakupiłbym porządny system odseparowany na przód.

Zainstalował kickabasy na dystansach, a tweetery dał na słupki. Kupiłbym rolkę taśmy dekarskiej TYTAN (bordo) i wykleił drzwi.

Wymienił bym przewody fabryczne na nowe OFC (2x1,5 TW, 2x2,5 WO, 2x6 SUB)

Z radioodtwarzacza pociągnąłbym 2 pary RCA. Jedna (FRONT) pod 1 i 2 kanał wzmacniacza i z tych kanałów zasilił bym system przedni. Głośniki na tyle bym w ogóle odłączył, jednak Ty się upierasz, wiec zostawił bym je podłączone pod radioodtwarzacz. Druga parę RCA z radioodtwarzacza podłączył bym do wzmacniacza jako 3 i 4 kanał, w mostku zasiliłbym subwoofer.

dzięki takiemu podłączeniu, miał bym balance na lewo i prawo ( sub nie musi mieć, bo to niskie tony, a człowiek nie jest w stanie określić źródła niskiej częstotliwości) jaki fader, ściszam system wyostrzam suba i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.A powiedz mi czy mój wzmacniacz Mac Thunder 4000 nadaję się do tego przedsiębwziecia?Aha ciekawe ile kosztują te przewody które mi zaproponowałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, wzmak (pomijając jego średnia jakość dźwięku), nadawał by sie. Zawsze lepsze to niż sama końcówka radioodtwarzacza.

Przewody z miedzi OFC nie są drogie, za 10m szpulkę przewodu 2x2,5mm^2 THOMSON'a na Alledrogo zapłacisz 20~25zł+wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, wzmak (pomijając jego średnia jakość dźwięku), nadawał by sie. Zawsze lepsze to niż sama końcówka radioodtwarzacza.

Przewody z miedzi OFC nie są drogie, za 10m szpulkę przewodu 2x2,5mm^2 THOMSON'a na Alledrogo zapłacisz 20~25zł+wysyłka

 

Przy montażu pionera już byłem zaopatrzony w owe przewody i oczywiście zostały należycie użyte.No nic jak będę posiadał trochę lewgo grosza to zainwestuje w głosniki, narazie trza opłacić OC :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wracam do tematu :)

Co sadzicie o moim wyborze?:

 

Radio koniecznie z USB, które z nich?:

 

PIONEER DEH-4000 UB

KENWOOD KDC-W5041

CLARION DB288RUSB

lub inne propozycje...

 

Głośniki przednie, na tył nie chce muszą być 165mm?:

HELIX DARK BLUE 62.1

PowerBass, tylko nie wiem jaki model?

lub inne propozycje...

 

Wzmacniacz,

 

Tu w ogóle nie wiem co wybrać, może coś poradzicie? Tak aby daly rade podpiąc przednie głośniki i w przyszłości suba.

 

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kupic wzmacniacz takie cos: west coast custom by orion 2 channels 600w mas power i do tego 2 subwoofery denver:P

chodzi o to ze jestem za granica i tu sprzecik audio jest strasznie drogi (za pioneera 4000ub w pl dalem 350, w sklepie byl za 520, a tu by mnie wyszedl na pl 1200zl) ceny zwyklych wzmacniaczy i subwooferow sa z podobnym przebiciem a przewiezc by bylo ciezko.

1.chcialem tylko uslyszec, czy ktos slyszal w ogole o takim sprzecie, czy to totalny no name,

2.czy warto to zainstalowac, jesli cena naprawde okazyjna, powiedzmy 1/5 ceny sklepowej,

3. czy lepiej miec jakikolwiek subwoofer i wzmacniacz razem z zestawem przednim, czy raczej sobie odpuscic?

4. czy montuje sie normalnie 2 subwoofery? bo sprzedajacy wlasnie tak twierdzi ze ma i ze tylko zestaw z 2 mi sprzeda

 

pozdr.

jakby trzeba bylo to wstawie jakies fotki o ile to cos da

 

[ Dodano: Pon 08 Wrz, 2008 22:38 ]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86867e35174b51ab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/194001deabe19292.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0fdd79350704551.html

 

[ Dodano: Pon 08 Wrz, 2008 22:44 ]

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/Pr...ProductID=16615 tu znalazlem troche technicznych specyfikacji, jak ktos sie zna to moze cos bedzie mogl powiedziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmx81, Wzmacniacz jeżeli naprawdę jest tańszy niż u nas to bierz, ale te suby sobie odpuść - shit.

 

 

blank79, poleciłbym Ci z tych Kenwood'a.

np. KDC-W5141UAY

 

głośniczki to może PowerBass S-6C

bądź klasę wyżej i TEC XP6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki DJ za pomoc.

A więc bede zastanawiał sie nad:

PowerBass S-6C glosniki

KDC-W5141UAY radio

Powiedz mi jaki wybrac pod niego wzmacniacz tak abym mogl w przyszlosci podlaczyc suba? Aha no i oczywiscie jakie uzyc do tego okablowanie?

 

Pozdrawiam

blank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...