Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Infiniti FX35 i FX45


Gość FX35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na forum pojawiaja sie uzytkownicy FXów? Na polskich drogach jest ich coraz wiecej a nie znalazlem jak do tej pory miejsca w sieci gdzie mozna by podyskutowac o eksploatacji tych aut.

 

pzdr

 

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem bo w PL nie ma serwisu Infiniti, i podejrzewam ze jak ktos sie podejmei cokolwiek dotykac w tym aucie ostrzeze cie ze nie daje na nic gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales mnie na PW o hamulce. dam ci znac kolo soboty, obecnie zabiegany jestem ale da sie zalatwic, powiedz tylko czy chcesz przod, tyl?

 

Komplet (przod i tyl) + ew tarcze przod. Wszystko masz na PW lacznie z mailem do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem tego autka. Póki co inspiruje mnie temat uruchomienia oryginalnej navi. Wiem (sprawdzone), że najnowsza płytka (wersja 7.0 dla auta z 2006 roku i wyżej) z navi od nissana działa w infiniti ale ma opóźnienia. Najprawdopodobniej chodzi o zmianę oprogramowania w GPS gdyż w sofcie i na DVD są różne skale odległości (km i mile). Może masz ktoś w tej materii jakieś doświadczenie.

Giersza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez jestem uzytkownikiem fx35 od niedawna i mam ten sam problem z navi jakbys cos wiedzial daj znac mam zamontowana orginalna navi i chcialbym aby dzialala autko z 2006r po lifcie ...jak narazie to mam tel do czlowieka w warszawie co probuje rozgrysc ten problem ale jeszcze sobie nie poradzil.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam póki co płytki do zassania z wersją xanavi europe x7.0 i mam już dość, bo przeorałem całego neta i nie ma śladu, może udało by się Wam wrzucić na rapidshera albo inny serwer. Jak będę miał tą płytkę, to można próbować walczyć dalej, znalazłem na tym forum http://www.infinitifx.org/viewtopic.php?t=11508 jakieś info nt nawigacji USA to Europe.

 

[ Dodano: Wto 07 Paź, 2008 19:12 ]

Witam

Załadowałem do mojego fx35 mapę carminat v27 oraz v28 i navi ożyła, z tym, że nie widzę żadnego planu miasta w tym mojego, czyli Bydgoszczy. Funkcje nawigacji działają, podobnie jak info o satelitach z lokalizacją ale nie działa plan miasta. Dziłają także inne funkcje navigacji i nie ma żadnych informacji o tym, że mapa załadowana do czytnika jest nieodpowiednia.

 

P.S. zapomniałem napisać, że brak planu objawia się tym, iż strzałka wskazującą obecną lokalizację znajduje się na pustym polu, na którym brak jest jakiejkolwiek siatki ulic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobną sytuacje pojechalem do salonu nissana i sprzedawca wyjoł mi płyte navteq chyba z noewj nawary i navi ożyła ale wygladało to tak jakby europa byla równo przecieta w polowie czesciowo niewidoczna a niby reszta ok .....czekam na tel z wawy jeden człowiek juz to probuje rozpracowac ....oby mu sie udało....a jak pozatym wrazenia z jazdy autkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w takim razie czekam na wieści czy udało się coś "kopnąć" ws navi. W sumie to zbt wiele nie oczekuję, bo jednak wszędzie krąży opnia, że w FX navi Europe nie działa, ale jest nadzieja. Znajomy miał płytkę z jakiegoś nissana i działała w kraju ale występował pewien problem ze skalowaniem (przesunięciem) map, która wskazywała jakby kilkaset metrów opóźnienia.

W aucie jestem zakochany, gdybym nie był żonaty... :-) to bym trochę zamieszania na dyskotekach porobił :-). Powiem, że jeździ się nim dostojnie i w sumie to można powiedzieć, że to autko "z klasą" jakich niewiele i wydaje mi się, że kompletnie nie pasuje do przysłowiowego "dresa" ale to tylko moje może trochę snobistyczne spostrzeżenia.

Teraz pracuję nad zużyciem paliwa i sprawdzam jak ma się ten pomiar komputerowy do faktycznego, bo wdaje mi się, że zużycie powyżej 15l na postoju to coś nie bardzo jest wiarygodne.

W poniedziałek przerobiłem światła i teraz jeżdżę nim spokojnie w towarzystwie mundurowych, którym co by nie było, mogły by się czerwone kierunkowskazy nie spodobać.

Pozdrawiam

Giersza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby te płytki sie sprawowały ...http://www.allegro.pl/show_item.php?item=454249662&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. a z przesunieciem to moze byc problem bo w navi w fx jest wgrany jakis program co odczytuje tylko w milach i dlatego dziwne zeczy wychodzą....pozatym autko bardzo fajne jestem mile zaskoczony po przesiadce z mercedesa i robi jak mowisz wrazene na przechodniach :diabel2: ja swiatel narazie nie przerabiam podobaja mi sie takie jak sa a w lodzi jakos sie nie czepiaja tego jechala juz za mna dwa razy drogowka i nic...a z cekawosci ile chca za ta usluge..?...u mnie spalanie po miescie jest 18l i nie chce mniej niestety :029: tyle ze ciagle korki im korki .....ciekawe jak sie bedzie spisywal tem nie za wielki bagaznik bo mam dziecko w drodze :D zobaczymy pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Powiem CI tyle z moich subiektywnych spostrzeżeń, że osobiście nie chciałem ryzykować jazdy na czerwonych kierunkowskazach, bo może i masz rację, że się specjalnie nie przyczepiają, no ale jak pojedziesz z rodzinką w góry albo nad morze, to jakiś patrol może Ci zrobić niemiłą niespodziankę (mandat, laweta, ponowny przegląd, odebranie dowodu rejestracyjnego)... i nici z udanego urlopu, stąd moja decyzja ws przeróbki świateł. Za przeróbkę biorą od 1700 - 2500 zł netto, ale ja zrobiłem za 700 zł więc jakby co to dam namiar na pw. Z przeróbką jest tak, że jak masz białe lampy z tyłu, to wymieniają część diód na żółte a pozostałe zostawiają na stopy i pozycje, w jedno ze świateł cofania wsadzają przeciwmgłowe i gra. Ja miałem czerwone lampy i zrobiłem tak, że dotychczasowe diody zostawiłem na stopy i pozycyjne, klosze białe od świateł cofania wykorzystałem na kierunkowskazy a pod zderzakiem mam dwie subtelne lampki na cofanie i przeciwmgłowe. Rozważ to, moim zdaniem nie warto ryzykować.

Ws dziecka to mieści mi się z tyłu spokojnie duży wózek (gondola) po obniżeniu rączki i jest jeszcze spokojnie miejsce na bagaż. Dziecko 2,5 roku wożę z przodu (ma taki sam głupi uśmiech jak tata, jak się ludzi patrzą) a z tyłu żonka szanowna i i nosidełko (fotelik) dla 4 miesięcznego dziecka. Krótko mówiąc wszystko gra - ameryka.

W kwestii spalania, to jeżdżę w cyklach mieszanych raczej miejskich z dużą ilością korków, i mam spalanie około 15l/100 z tym, że moje auto to RWD, które kupowałem celowo ze względu na mniejsze zużycie paliwa, około 1,5 l mniej.

W sprawie navi, to połapałem się, że coś jest nie tak i zrobiłem co dalej. Załadowałem mapkę carminat v28 i następnie na max oddaleniu odnalazłem na mapie polskę, swoje miasto i skrzyżowanie, po czym ustawiłem tą lokalizację jako obowiązującą - current a... location w menu Navigation. Teraz popyla nawigacja jak głupia, ale nie działa jedna funkcja. Navi nie widzi nadal spisu miast, ulic czyli adresów. żeby dojechać na wskazane miejsce, należy je wskazać ręcznie na mapie jako Destination i dalej nawigacja śmiga jak Kuna. Myślę, że niebawem coś się wymyśli i będzie już w 100% ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Np. kto moze mi przestroic - i czy wogole mozna - radio tak zeby mialo raster 0,1k a nie 0,2...?
Witaj FX 35 :) Powiem tak, mam murano i tez miałem problem z rasterem. Jak chcesz to mogę dać ci namiar na kolesia z okolic wa-wy który ci to zrobi, ale UWAGA!! po przestrojeniu możesz mieć wszystkie stacje, ale RDS nie będzie działał :029: U mnie w Murano odbieram teraz wszystkie stacje ale nie mam RDS-u. I podobno w każdym Murano jest inny procek i stąd problem. Wiem, że teraz będzie to robił u mojego prezia w FX 35 model 2009 - gdzie sprzęt ma jakieś karty i inne bajery. jak coś to daj znać a dam ci namiar. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...