Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przekładka instalacji LPG do innego samochodu


Gość dzozef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam instalacje lpg z rozbitego nissana i chce ją przełożyć do innego samochodu. Czy w zakładzie, który zrobiłby przekładkę mogą mi wystawić papier do wpisu w dowód rejestracyjny?

Dzwoniłem do gazownika, który zakładał mi gaz w nissanie i twierdzi, że nie ma takiej możliwości.

Jak to jest na prawdę? albo może jest jakieś inne rozwiązanie?

Kiedyś wystarczyło kupić zbiornik ale nie wiem jak teraz jest.

 

z góry dzięki za informacje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wbić LPG w dowód rejestracyjny potrzebujesz fakturę montażu oraz homologacje którą wystawia dystrybutor części na dany pojazd. Homologacja zawiera dane pojazdu oraz numery części zamontowanych w danym aucie więc niema możliwości wystawienia kolejnej homologacji na te same części i inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologacja wystawiana jest na całe auto i instalacje LPG zaś butla ma tylko atest wazny na 10 lat.

Do rejestracji potrzebujesz Homologacje i fakture montarzu o atest będeą się jedynie pytać przy przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak znajdziesz gazownika który wystawi ci (za drobna "opłata") fakture na montaz i dokument ze zostala fachowo zamontowana i spelnia wymogi bezpieczenstwa itp. ew. dodatkowo przełoży instalke z jednego do drugiego auta to niema wiekszego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...