Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] biały nalot na świecach - czy tak powinno być na LPG?


Gość Hooligan.

Rekomendowane odpowiedzi

Wchoraj zmieniałem świece - wychodzi na to że niepotrzebnie chyba (promocja była w hurtowni to mnie złapali :) ) - ale inna sprawa - kiedy odkręciłem stare świece (wg deklaracji pooprzedniego właściciela silnik zasilany LPG zrobił na nich circa 30 kkm, z tego 17 tysięcy moje) na elektrodach był taki biały (a nawet bialoszarawy) cienki nalocik - ścislej był on na wszystkich świecach oprócz 1 (ta z kolei czysta jak pupa niemowlaczka - kolor fabryczny) - co oznacza ten nalot? gdzieś na forum Renault Twingo wyczytałem, ze to objaw przegrzania lub zbyt ubogiej mieszanki. Przegrzanie chyba odpada, bo mój silnik jest raczej "niedogrzany" (chyba cos z termostatem, ale wolno się nagrzewa, do tego w większości jeżdzę poza typowym ruchem ulicznym). Czyli za uboga mieszanka? Jeśli tak, to jak ją wzbogacić na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot na świecach przy LPG to normalne ;) Na benzynie powinny mieć nalot koloru jasno brązowego.

 

[ Dodano: Czw 11 Wrz, 2008 11:02 ]

...ooo i dodatkowo jeszcze:

-> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=#324721 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak bialy nalot tez mialem na swiecach na lpg. palil mi 8l gazu.... :/ swiece odnowilem wypucowalem zrobilem przerwe 0.9 i pali mi 6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem biały nalot jest jednak oznaką zbyt ubogiej mieszanki LPG; jak się nie znasz to proponuję podjechać do gazownika i na analizatorze spalin ustawić poprawnie mieszankę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz jechac :) ja bylem na analizatorze i mam przecudnie gaz ustawiony a swiece biale (dzis odkrecilem) od ich czyszczenia juz mam 2tysiace km zrobione. tyram mikra tysiace km tylko na gazie :D extra furrencja :D pali od dotyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...