Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy uszk. przepływomierz może powodować szarpanie silnika


Gość markos1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markos1234

Witam!

Zastanawiam się, co może powodować szarpanie silnika na wolnych obrotach i słabą moc do ok. 2500 obr/min. Zaznaczam, że przepustnica jest wyczyszczona, świece wymienione a wczoraj wymieniłem 1 cewkę i sprawdziłem pozostałe. Ręce mi już opadają silnik szarpie tak jak by na chwilę brakowało mu iskry na którymś cylindrze a cewki sprawdziłem wymieniając po kolei każdą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona przeplywka spowoduje ci ze silnik nie wkreci sie dalej jak 2500 rpm. sprawdz czy czujniki od walu sa w porzadku a takze czujnik od walka rozrzadu. sprawdz tez kolo pasowe, na nim sa zabki czy przypadkiem nie sa uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli przepływomierz dopiero zaczyna sie walic to nawet komputer nie pokaże że to on, pewnie pokaże sonde lambda, przerabiałem to u siebie, najskuteczniejszym sprawdzeniem jest podmianka przepływki. Objawy które opisujesz ewidentnie wskazują padający przepływomierz.

Jak jesteś z Siedlec a nie masz skąd wziąść drugiej przepływki to podjedź do tego gościa http://www.adamex-czesci-uzywane.pl/index.php może ma taki na składzie to sprawdzisz

uszkodzona przeplywka spowoduje ci ze silnik nie wkreci sie dalej jak 2500 rpm

uszkodzona na amen pewnie tak ale dopiero kaszląca nie koniecznie, będzie przerywał, szarpał na wolnych i przy małej prędkości ale później jak dasz opór to jest ok.

Tak jak mówie, zamień sobie przepływke na sprawdzenie i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...