Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] POMOCY DYMI NA BIAŁO I DŁAWI SIĘ


Gość andbeam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum. Mam mały problem w mojej primerce podczas wciskania pedału gazu dosyć mocno tak 5 -6 tys obrotów pojawia się większa ilość białego dymu co mnie niepokoi zważywszy na to że to jest benzyna 2.0. I jeszce jeden problem który pojawia się podczas przyśpieszania samochód na chwile się dławi i znowu zaczyna przyśpieszać.

Proszę o pomoc

Dziękuje i podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten samochód 10 dni temu a jeżdze nim jakieś 3dni. Był na serwisie nissana w szczecinie na pierwszym przeglądzie i tam wymienili mi olej filtr itp posprawdzali i niby wszystko OK. Dzwoniłem do nich i mowią ze nie spotkali sie z takimi obiawami w tym silniku. A ja zatankowałem PALIWO SHEL V-POWER ponoć czyszczące silniki. I niewiem czy to normalne obiawy czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegoń autko po trasie i wtedy popatrz czy dymi. Teraz są już niskie temperatury otoczenia. Auta z katalizatorem zawsze lekko kopcą na biało zwłaszcza na zimnym i niewygrzanym silniku. Zauważ że zimą woda aż kapie z ostatniego wydechu, ale jak auto jest dobrze nagrzane ten objaw ustaje. Zupełnie normalny objaw. Zwłaszcza że napisałeś że nie ma ubytków płynu chłodzącego. Pracuję na diagnostyce silników więc wiem co piszę. Przegoń dziada. Miejmy nadzieję że trafnie oceniłem sytuację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zauważ że gdy jest zimno na dworze to prawie każdy sam dymi na biało a jek jeździsz na lpg to przy spalaniu z rury wydobywa się mieszanka co2 i pary wodnej w większości oczywiście je śli nie masz ubytków płynu chłodniczego i misce olejowej emulsji w postaci białych spienionych skrzepów to nie masz problemu co do palenia to nie wiem czy jeżdzisz na etylinie czy na lpg jeśli na lpg to to jest norma wachy powinna spalac trochę mniej w granicach 8-9 l/100km pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...