Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co to jest, od czego?? Czerwona dioda


Gość Sek@l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Koledzy może bardziej Są w temacie. W X-ie T-30 w podszybiu przed kierowcą zaraz za schowkiem otwieranym znajduje się czerwona dioda, która się zaświeca przy wyłączonym silniku i mryga. W instrukcji po Niderlancku zrozumiałem jedynie, że to sensor :-|.

 

Wie ktoś coś więcej? Jedyne co mi przychodzi do głowy, że może jest to związane z systemem NATS? Wszelkie wskazówki mile widziane.

 

Proszę również o jakieś podstawowe informacje jak działa NATS..bo jedyne co wiem, że to chyba fabryczny system alarmowy. Jak działa??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze nie było czegoś takiego jak immobilajzer to taka dioda oznaczała że w samochodzie jest alarm. Jej zadaniem było ostrzeżenie złodzieja że należy się dobrze przygotować przed akcją:)

W czasach kiedy autoalarm był luksusem właściciele maluchów i polonezów na potęgę montowali sobie małe układziki z diodą których jednym zadaniem było takie miganie i wzbudzanie zazdrości sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Koledzy może bardziej Są w temacie. W X-ie T-30 w podszybiu przed kierowcą zaraz za schowkiem otwieranym znajduje się czerwona dioda, która się zaświeca przy wyłączonym silniku i mryga. W instrukcji po Niderlancku zrozumiałem jedynie, że to sensor :-|.

 

Wie ktoś coś więcej? Jedyne co mi przychodzi do głowy, że może jest to związane z systemem NATS? Wszelkie wskazówki mile widziane.

 

Proszę również o jakieś podstawowe informacje jak działa NATS..bo jedyne co wiem, że to chyba fabryczny system alarmowy. Jak działa??

 

 

Pozdrawiam

 

Bombel ma racje - dioda czerwona po stronie kierowcy wskazuje czy alarm i immobiliser dziala prawidlowo - jesli bedzie swiecic ciagle przy zapalonym silniku masz awarie ukladu

 

Pozdro i szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie co jest z moim kluczykiem i immobiliserem dioda działa prawidłowo ale nawet po wymianie bateri centralny zamek nie działa, zamyka czasami wtedy miga tez światło ale otworzyć się już nie da. tylko z kluczyka :< Słabo kupiłem i facet mówił ,że to tylko bateria na ale to nieprawda. Czy mogło się coś rozprogramować lub coś w tym stylu co robić.

Pomocy pozdro maih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie co jest z moim kluczykiem i immobiliserem dioda działa prawidłowo ale nawet po wymianie bateri centralny zamek nie działa, zamyka czasami wtedy miga tez światło ale otworzyć się już nie da. tylko z kluczyka :< Słabo kupiłem i facet mówił ,że to tylko bateria na ale to nieprawda. Czy mogło się coś rozprogramować lub coś w tym stylu co robić.

Pomocy pozdro maih

 

Może nie związane z akurat Twym problemem (a może po części też) ale czasem mój X nie otwiera wszystkich drzwi po jednorazowym naciśnięciu przycisku otwierania na kluczyku(otwiera jedynie kierowcy), muszę to robić na "dwa razy" dopiero wtedy otwiera całe auto razem z klapą bagażnika. Też wymieniłem baterie bo wydało mi się to dziwne i nic.

 

 

Co do czerwonej diody to dzięki za rozjaśnienie tematu i wzajemnie szerokiej drogi. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do otwierania drzwi to jest napisane wyraźnie w user manual:

- jedno naciśnięcie kluczyka otwiera tylko drzwi kierowcy,

- dwa naciśnięcia kluczyka otwiera wszystkie drzwi i klapę bagażnika.

 

Ja mam identycznie i jest to jak najbardziej prawdiłowa reakcja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do otwierania drzwi to jest napisane wyraźnie w user manual:

- jedno naciśnięcie kluczyka otwiera tylko drzwi kierowcy,

- dwa naciśnięcia kluczyka otwiera wszystkie drzwi i klapę bagażnika.

 

Ja mam identycznie i jest to jak najbardziej prawdiłowa reakcja.

Pozdrawiam

 

Wszystko prawda - tylko zapomnieliscie dodac ze w Instrukcji napisane jak wol ze tak jest ustawienie fabryczne - co mozna zmienic bardzo latwo tak aby otwieral za jednym przycisnieciem wszystkie drzwi. Tu nie ma zadnych problemow z kluczykiem. Poczytajcie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsik jest z Luksemburga mam jakąś francuska instrukcje i nic z niej nie kumam :(:

 

Wszystko jasne tylko co zrobić jeśli po wymianie baterii działa tylko zamykanie a otwieranie już nie :( Zresztą przed wymianą nie wiem jak było bo nic nie działało a facet twierdził ,że to tylko bateria. Mam od razu jechać do Nissana czy jest może jakaś inna opcja i mogę sam coś naprawić?

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do T31 metoda zmiany ustawienia otwierania wszystkie drzwi/tylko drzwi kierowcy polega na przytrzymaniu obydwóch przycisków pilota przez więcej niz 5s. Samochód mrugnie/piknie i przestawi metodę otwierania.

 

pozdr.

Alv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Spoko Panowie wczoraj rozebrałem to na części pierwsze mikroprzełacznik był oderwany przylutowałem go na miejsce i działa bez problemów. Wielkie dzięki za pomoc. Bałem się tylko jakiegoś rozprogramowania, czy czegoś w tym stylu.

Pozdr Maih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ale pod ta gumka jest taki mikrowlacznik. Jego do wymiany u elektronika, a gumki sa na allegro

Czy możesz bardziej szczegółowo określić gdzie tych gumek szukać na allegro?Przeszukałem wszystkie części, szczególnie zamki, kluczyki, ale nic ne znalazłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W instrukcji do T31 metoda zmiany ustawienia otwierania wszystkie drzwi/tylko drzwi kierowcy polega na przytrzymaniu obydwóch przycisków pilota przez więcej niz 5s. Samochód mrugnie/piknie i przestawi metodę otwierania.

 

pozdr.

Alv.

 

czy w modelu T30 w ten sam sposob zmieniamy metode otwierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość przemal00

Witam

Też ma problem z centralnym zamkiem T30. Przestał działać, pilot nie działa, z kluczyka się nie otwierają drzwi, dioda nie działa, nie działa sygnalizacja lewego zapiecia pasa. Może ktoś mi podpowie który to bezpiecznik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...