Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pochylona w lewo


Gość maryoosh13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maryoosh13

Witam. Mam D40 (prawie 3 letnią), ostatnio zauważyłem że patrząc na samochód od przodu auto lekko jest przechylone w lewo. Sprawdzałem linijką i odstęp między górną krawędzią koła a rantem błotnika nie jest równy po obu stronach. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale ewidentnie auto przyklękło na jedno kolanko. Coś chyba dzieje się z zawieszeniem. Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem? Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie podobnie, tyle tylko że auto mam minimalnie pochylone na prawą stronę i jest to spowodaowane tym iż ktoś kiedyś wiózł coś ciężkiego i źle rozłożył ładunke, przez co delikatnie nadwyrężył prawy resor. Byłem na przgladzie w tej kwestii i stwierdzili że resor dalej jest ok, ale minimalie sie wyprostował przez co auto delikatnie jest pocgylone na prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maryoosh13

Ciśnienia sprawdzone. Na pace nic nie wożę (a na pewno ciężkiego). Mam wrażenie że pochył pojawił się około 1-2 miesięcy temu.

Początkowo myślałem że to złudzenie optyczne, bo tablica rejestracyjna jest trochę krzywo założona, ale po zmierzeniu linijką odstępów nadkole-opona, wychodzi że na przedniej osi jest różnica około 3cm. Tył jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli, to czy podlegają gwarancji?

 

Musisz zapytac w ASO, lub ktos inny odpowie, ja mam samochod sprowadzony z Belgii i nie mam gwarancji. Nie byla nawet potrzebna bo nie mialem zadnej awarii a przejechalem juz 90tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tam w navarkach jest z przodu zawieszenie?? - 3 cm to duzo

 

PS.: kazde auto nawet nowe zawsze jest troszke pochylone w prawo (wizualnie nie rzuca sie to w oczy), no ale nie 3 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietja--dlaczego nie masz gwarancji ?? Z tego co się orientuję gwarancja jest na 3 lata lub 100tys.km---zależy ,co nastąpi szybciej.

 

Bo auto sprowadzalem z Belgii ale nie z salonu tylko jako uszkodzone. Nie przysluguje mi gwarancja na samochod i szczerze powiem ze jest mi zbedna bo mam widocznie za***isty egzemplarz. Ani jednej awarii, zero odciec mocy, moc mierzona na hamowni 175,6 km i 402Nm, rekord spalania 7,5 (przy 130-140km/h) poprostu igla :P Nie wiem czemu w Polsce sa takie wadliwe egzemplarze ;( :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tam w navarkach jest z przodu zawieszenie?? - 3 cm to duzo

 

PS.: kazde auto nawet nowe zawsze jest troszke pochylone w prawo (wizualnie nie rzuca sie to w oczy), no ale nie 3 cm...

 

Dlaczego jest pochylone w prawo? Czy to normalne? A co z rozkładem masy? Czy to nie powoduje ściągania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tam w navarkach jest z przodu zawieszenie?? - 3 cm to duzo

 

PS.: kazde auto nawet nowe zawsze jest troszke pochylone w prawo (wizualnie nie rzuca sie to w oczy), no ale nie 3 cm...

 

Dlaczego jest pochylone w prawo? Czy to normalne? A co z rozkładem masy? Czy to nie powoduje ściągania?

 

Nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze dlatego ze po prawej dochodzi ciezar kierowcy i wtedy wszystko sie wyruwnuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tam w navarkach jest z przodu zawieszenie?? - 3 cm to duzo

 

PS.: kazde auto nawet nowe zawsze jest troszke pochylone w prawo (wizualnie nie rzuca sie to w oczy), no ale nie 3 cm...

 

Dlaczego jest pochylone w prawo? Czy to normalne? A co z rozkładem masy? Czy to nie powoduje ściągania?

 

Nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze dlatego ze po prawej dochodzi ciezar kierowcy i wtedy wszystko sie wyruwnuje :P

dokladnie o to chodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu w Polsce sa takie wadliwe egzemplarze ;( :one:

 

To nie jest tak że w Polsce są wadliwe egzemplarze.

Natym forum jest może z 50 navarek i większość narzeka na jakąś wadę.

POzostały milion użytkowników navary w naszym kraju, nie zagląda na forum bo mają auta bez żadnej wady.

Takie jest moje prawdziwe zdanie.

Forum łaczy ludzi wadliwych samochodów :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z znasz jakieś samochody nie psujące się i bez wad ?

wiele zależy od tego, jak się je użyktkuje i jak serwisuje...

 

Jeżeli samochód kiepsko hamuje to wina samochodu ? (ostatnio przez przypadek widziałem takiego gościa w Oplu) Wydaje się, że tak.... ale okazuje się, że samochód ma 6 lat a płyn hamulcowy jest fabryczny. Kiepskie są te Ople...

 

W poniedziałek mam wymianę skrzyni biegów, serwa i pompy hamulcowej w Vectra C 2008 ... która ma przebieg tylko 15.000 km.

Po prostu pewne elementy/części samochodu są wadliwe i należy je wymienić. W żaden sposób nie zmienia to mojego zdania, że jest to dalej dobry i wygodny samochód :D i zapewne kupił bym go ponownie.

 

To samo tyczy się Navary.

ZAWSZE jakaś cześć może się zepsuć i należy ją wymienić. Pozostaje kwestia tego, czy użytkownik potrafi przekazać serwisowi w czym jest problem i czy serwis jest na tyle otwarty na klienta, ze tą część mu wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...