Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce, szyba


Gość baba_jaga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. hamulce

Zdarza mi sie mocniej przyhamować. Mam wówczas wrazenie, jakbym nogami po ziemi orała i to ostro.

Co to może oznaczać ?

Nadmienię, że auto zostało sprawdzone w serwisie Nissana, badanie nie wykazalo problemów z układem hamulcowym.

 

2. przednia szyba

Zauważyłam od strony pasażera mały odprysk - wygląda jak po spotkaniu z kamieniem.

Ktoś mi wspomniał, że należałoby na to nałożyć klamrę (pewnie nie będzie to zbyt estetycznie wyglądało :< ). Dzięki temu szyba nie pójdzie.

Warto czy raczej od razu wymienić całą szybę ?

 

 

 

I się wyżalę - jeden negatyw :!: Auto nie mieści się w garażu :533: No ok, mieści się na STYK, gdy NIC nie stoi na ścianie na wprost bramy ... i gdzie ja mam niby trzymać te wszystkie potrzebne mi rzeczy. Nie miała baba kłopotu to sobie X kupiła ...

 

 

p.s. drugi negatyw, NIE ma ŁADNYCH pokrowców, czyżby wybór ograniczał się tylko do tych szytych na miarę z allegro :okulary2:

 

 

poza tym nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Sugerowałbym koniec klocków hamulcowych i radzę to sprawdzić , bo tarcze mogą być drogie

Ad.2

Jest coś takiego jak naprawa szyb , czyli odprysk jest zalewany specjalną żywicą. Sam mam naprawianą w ten sposób szybę. Koszt ok 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ad.1 to może to tylko działanie ABSu? :)

 

Ale przy ABSie byłoby to pulsacyjne ?!

A tutaj nie jest. Nie wybija mi pedału hamulca, a hamowanie trwa tylko to wrażenie jest dziwne.

 

Maniek-ol

Rozumiem, że ta żywica na szybę zostanie załatwiona najprawdopodobniej w pierwszym z brzegu garażu (mam gdzieś po drodze w pobliżu serwis zajmujący się tylko szybami), czy powinnam w Nissanie ?

 

 

Mirabelek76

Raczej blondynka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 napisał/a:

Co do Ad.1 to może to tylko działanie ABSu? :)

 

 

Ale przy ABSie byłoby to pulsacyjne ?!

A tutaj nie jest. Nie wybija mi pedału hamulca, a hamowanie trwa tylko to wrażenie jest dziwne.

 

Nie opisałaś zbyt dokładnie tego "orania nogami po ziemi" więc domniemać jest ciężko.

Tylko starej generacji ABS odbijał wyraźnie pedał. W nowej generacji praktycznie nie czuć odbijania. Czuć, że coś drze ale pedał jest na swoim miejscu.

 

Skoro w serwisie powiedzieli, że wszystko ok to albo zmień serwis albo przyzwyczai się do takiego stanu rzeczy.

Druga opcja to jeżeli przy hamowaniu czuć, że pedał bije i do tego drgania przenoszą się na auto to powodem mogą być pogięte tarcze hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bodek

Starszej generacji tzn ? ja mam wersje z 2003, lapie sie w takowa ?

Czy tarcze mogly sie wygiac w przeciagu zaledwie 4 miesiecy uzytkowania ?

 

 

Maniek-ol

Dziekuje za info o zywicy.

Okazuje sie, ze w moim przypadku zrobia tylko i wylacznie na moja odpowiedzialnosc.

Przy glownym odprysku znajduje sie jeszcze jeden b. maly.

A poniewaz wpuszczenie zywicy wymaga najpierw wydrazenia wiekszej dziury, to moze mi peknac szyba. Akurat takowej na stanie nie mieli, wolalam nie ryzykowac przestoju bez auta.

Moze ktos mial podobny problem - 2 odpryski w bliskiej odleglosci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcze mogly sie wygiac w przeciagu zaledwie 4 miesiecy uzytkowania ?

oczywiście, że mogły

 

wystarczy tylko po ostrym hamowaniu wjechać w kałużę lub po ostrym hamowaniu nie odpuścić nogi z hamulca po zatrzymaniu....

 

 

Zdarza mi sie mocniej przyhamować. Mam wówczas wrazenie, jakbym nogami po ziemi orała i to ostro.

Co to może oznaczać ?

 

np. płyn hamulcowy stracił swoje właściwości lub kończą ci się twoje klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszej generacji to takie np. z początków lat 90'

 

Czy tarcze się powichrowały również można sprawdzić. W niektórych warsztatach maja jeszcze mikrometry na podstawkach do takich pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...