Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Elektryka


Gość Volsung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po wymianie alternatora na nowy pojawił się problem. Przy obrotach 3-4 tys i przy silniejszym wciśnięciu gazu zaczynają migać kontrolki ładowania i hamulca ręcznego. Problem częściej zaczął występować w czasie ostatnich deszczy, o ile to nie zbieg okoliczności.

 

Ponad to przy włączonym tempomacie auto lekko przyśpiesza i zwalnia, czego nie odczułem, przed rozpadnięciem się starego alternatora.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o podzielenie się nim, bo mechanicy już grzebali i nic nie wygrzebali. Moja Maxima to A32 USA 3.0 96.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby napewno zamontowali ci alternator dedykowany do tego samochodu?

wlacz pelna elektryke w samochodzie (swiatla, ogrzewanie/ochladzanie, ogrzewanie tylniej szyby, radio itp itd - po prostu obciaz alternator) i zobacz czy tz ci mrugaja kontrolki od ladowania?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja mam pytanko.. Pojawił się u mnie w A33 problem z ładowaniem..

 

Tzn. zapala się kontrolka akumulatora i nie wtedy ładuje. Jak się dołoży klimę, xenony i inne rzeczy to zaczyna ładować (ale nie zawsze) i wtedy jest ok. Ale przy kolejnym odpaleniu silnika problem powraca do czasu obciązania alternatora.

 

Myślicie że może być to wina paska? Czy bardziej regulatora napięcia albo samego alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mój problem polega na tym (primera p10) ze zaczęła mi najpierw mruga kontrolka aku później zaczęła świecić ale słabiej niż inne tak jakby"zażyła się żarówka" wymieniłem dziś pasek nic to nie pomogło co to możne być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, choć mój post tylko pośrednio związany z elektryką :)

 

Pisałem o moim problemie z czujnikiem biegu wstecznego w wątku, gdzie mój post był ostatni, więc nie widać że pisałem :)

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=23894

A mianowicie - wytarły/wypaliły się metalowe wypustki na takiej plastikowej końcówce, która jest dopychana do czujnika gdy wrzucamy wsteczny. W ASO ta końcówka jest dostępna tylko z całym czujnikiem i kablem. Czy można gdzieś dostać tą część osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...