Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] GRZECHOCZE W SILNIKU


Gość KasiaW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zakupiłam Nissana Primerę p12 i właśnie zaczęło sie coś dziać , jak silnik pracuje to ma się wrażenie że coś w nim grzechocze, do tej pory pracował normalnie , nie znam sie technicznie ale jakby ktoś mógł pomóc w sprawie byłabym bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo P12 to za mało. Napisz jaki to silnik ( typ pojemność) Opisz bliżej problem. Czy jest to na zimnym, czy ciepłym silniku. Jaki przebieg, i z kąd jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak oczekujesz konkretnej odpowiedzi podaj konkrety :) Grzechotać może wiele rzeczy...

W tym przypadku najlepiej udać się do mechanika a nawet kilku. Za osłuchanie slinika nie powinni Cię skasować. Najlepiej spytać czy może ktoś rzucić okiem ;) Jak będą chcieli pieniądze za to, to ja bym taki zakład omijał...

Możemy tutaj zgadywać, czarne scenariusze wymyślać a i tak pewnie będzie co innego.

Może być to pierdółka, a może coś więcej...

Jaki masz silnik i przebieg?? Czy grzechotanie słyszysz na parkingu przy obrotach jałowych czy podczas jazdy być może w jakimś konkretnym zakresie obrotów Grzechocze na zimno czy jak się zagrzeje? A Może zawsze ;) Jeżeli wiesz jak to sprawdź poziom oleju.

Piszesz, że nie dawno go kupiłaś? Mniemam, że go sprawdziłaś przed i zrobiłaś pełny przegląd po zakupie. Więc jeżeli nic wtedy nie wyszło możesz mieć nadzieje, że nie będzie to nic poważnego...

Istnieje mała możliwość, iż łańcuch rozrządu może już dzwonić, ale to akurat każdy mechanik zdiagnozuje, gdyż jest to charakterystyczny dźwięk.

Mi też coś kiedyś grzechotało i 'zgadywali", że to pompa wody...ale nigdy się nie zepsuła...tak po prostu pracowała.

Może być wiele rzeczy więc jedź do mechanika...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to silnik 2,2 d, rocznik 2002, przebieg 190000, grzechocze cały czas a zaczeło się podczas jazdy, i teraz jak sie odpala grzechocze cały czas. Ze dwa dni temu został wymieniony przewód paliwowy ponieważ poprzedni przepuszczał powietrze. Samochód jest z Włoch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jak wygląda sprawa z olejem. Ostatnia wymiana i czy nie ubywa.

Jest chłodno i wilgotno. Czy stosujesz 10 przykazań Diesla http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=przykaza%F1

Hmm Włoszczyzna. Ciekawe ile mu cofneli?

Czy podczas jazdy nie zapala się żadna czerwona albo pomarańczowa kontrolka.

Jak to nie tajemnica to zdradż z kąd jesteś, może ktoś z klubowiczów będzie mógł tego posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy na Białołęce, więc olej jest ok, kontrolki się nie świecą, ale właśnie idąc ślanem tej popmy paliwa to mąż właśnie rozkręcił dekiel zaworowy i tam jest po prawej stronie łańcuch i on jest bardzo luźny , i wszystko do okoła jest pościerane chodzi o plastiki.... rozkręca dalej .... ale nie wiem co z tego wyniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd do wymiany :/ . Jak nie ma pojęcia jak to wymienić to skręcić i do mechanika. Nic nie kombonować samemu bo tylko strasznej biedy sobie narobicie jak przestawicie koła na wałkach o kilka ząbków.

 

Popytaj ludzi z Wa-wy gdzie to dobrze zrobić Listę klubowiczów znajdziesz w zakładce grupy na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mąż właśnie rozkręcił dekiel zaworowy i tam jest po prawej stronie łańcuch i on jest bardzo luźny , i wszystko do okoła jest pościerane chodzi o plastiki.... rozkręca dalej .... ale nie wiem co z tego wyniknie

Standard. Napęd pompy próżniowej (vacuu) do wymiany. Łańcuch i prowadnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, własnie naped pompy próżniowej , zamówiłam w HIPOL-u 2 elementy 360,00zł

 

[ Dodano: Pon 29 Wrz, 2008 18:37 ]

i wszystko zamontowane spowrotem i.....teraz nie odpala i stukanie teraz sie przeniosło na środek silnika, jakby ktoś znał dobry warsztat w Warszawie lub okolicach to poproszę o podanie namiarów, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Umbrella92

jest to silnik 2,2 d, rocznik 2002, przebieg 190000, grzechocze cały czas a zaczeło się podczas jazdy, i teraz jak sie odpala grzechocze cały czas. Ze dwa dni temu został wymieniony przewód paliwowy ponieważ poprzedni przepuszczał powietrze. Samochód jest z Włoch .

witam mam takigo nissana i niedawno ten sam problem okazało się że do wymiany łanicuszek i prowadnica koszt częsici orginalnych 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam mam takigo nissana i niedawno ten sam problem okazało się że do wymiany łanicuszek i prowadnica koszt częsici orginalnych 500 zł

 

No u mnie się niestety wysypał, mechanik mówi, że sam rozrząd też hałasuje i tutaj problem - ASO chce za części 5100zł !!! Gdzie to kupić taniej? Silnik 2.2 di 126km - jak w przypadku koleżanki. Nie ma to jak niespodzianka przed świętami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie się niestety wysypał, mechanik mówi, że sam rozrząd też hałasuje i tutaj problem - ASO chce za części 5100zł !!! Gdzie to kupić taniej? Silnik 2.2 di 126km - jak w przypadku koleżanki. Nie ma to jak niespodzianka przed świętami :/

 

 

Rozumiem, że strzelił ci rozrząd.... cóż mogę polecić dobrego sprzedawcę (tylko nissan), kupiłem u niego już trochę rzeczy. Zapytaj co ma: tel. 506982330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że strzelił ci rozrząd.... cóż mogę polecić dobrego sprzedawcę (tylko nissan), kupiłem u niego już trochę rzeczy. Zapytaj co ma: tel. 506982330

 

Strzelił napinacz od vacuum pump, ale rozrząd zdaniem mechanika wypadałoby również wymienić. Dzięki za kontakt, zaraz dzwonię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...