Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy na gazie...


Gość rav020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poczytalem na forum i w zasadzie sa tylko opisy elektroniki...

To moja pierwsza stycznosc z gazem, bo raczej go nie uznaje...

Jednak jak juz mam go to chcialbym zeby pracowal jak nalezy...

Otoz na gazie auto traci ok 30 - 40% mocy...Auto mam od niedawna...

Czy sa tam jakies filtry ktore moge sam wyczyscic??czy musze jechac na regulacje??

Pozdrawiam...

 

 

Primera P10 2.0 SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry warto wymienic jednak zasadnicze znaczenie dla osiągów silnika na LPG ma prawidłowy montarz i regulacja Instalacji LPG.

Napisz jakiej generacji masz instalacje no i może pare fotek z pod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto traci na mocy to jedna z mozliwych przyczyn jest brudny filtr gazu, moze tez byc mieszanka zbyt uboga. Najlepiej podjedz do gazownika niech oblooka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień świece, kable i filtr powietrza a dopiero po tym jedź do gazownika niech wymieni filterek (czasem są 2) gazu i wyreguluje.

Moc w zależności od typu instalacji będzie podobna lub trochę mniejsza niż na benzynie.

Spalanie powinno być większe i jest to objaw prawidłowy, jeśli jest podobne lub mniejsze od benzyny to jeździsz na ubogiej mieszance i wypalasz zawory.

To stąd się biorą mity o niszczącym wpływie gazu na silnik.

Dodatkowo zapłon kilka stopni wcześniej - gaz spala się wolniej oraz odpowiednio dobrane świece - ciepłota i szczelina.

Kabelki polecam Sentech, świece Iskra GAS, co roku wymiana i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie odpowiednim rozwiązaniem byłby montaż Blos'a zamiast mixera. Ja od sierpnia mam taką instalkę i dopiero parę dni temu ustawiłem ją tak jak ma być. Przez trzy tankowania miałem spalanie około 10 L gazu a na ostatnim baku wyszło mi 11L. Dodam że lubie depnąć czasem i jazda odbywała się w tybie mieszanym troche miasto troche trasa i dojazdy do pracy

 

Teraz planuję nie przekroczyć 10 L. Mieszanka jest ustawiona ok i dodatkowo zamontowałem wskaźnik AFR diodowy z allegro aby nie oscylować w zakresie ubogiej mieszanki. Osiągi są zbliżone do PB i nie ma problemu z jazdą na gazie na zimnym silniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a gdzie można kupic taki wskaznik i jak go zamontowac. bo ja rowniez bym cos takiego chetnie wstawil u siebie. Instalke mam brc just 2 generacja, z kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...