Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] układ kierowniczy


Gość henryk1972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henryk1972

Witam

 

Mechanik stwierdził,podczas przeglądu, że są luzy na drążku układu kierowniczego i trzeba drążki wymienić. Kiedy chciał zamówić okazało się że trzeba kupić cały element z układem kierowniczym{koszt ok 4000 zł). Czy to prawda,że nie można nigdzie kupić drążków układu kierowniczego do P12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten mechanik kręci. Przecież drążek kierowniczy jest odrębną - wymienną częścią.

W sklepach moto kosztuje od 20 do 60 zł w zależności jaka firma.

 

[ Dodano: Czw 25 Wrz, 2008 09:49 ]

możesz sobie posprawdzać np. w sklepach netowych -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=34320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz diesla to w ASO nie występuje drążek kierowniczy tylko cała przekładnia kierownicza. Pozostaje ci tylko szukac na giełdzie lub allegro drążka z rozbiórki - ale uważaj diesel ma inny gwint (większy) wiec weź na wzór swój stary drążek żebyś nie dostał od benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia tyle zebys uwazal aby nie kupic wiekszego gwintu do diesla ;D proste :diabel: Jak do diesla nie ma osobno to do benzyne zapewne tez w ASO.

 

Ja mialem podobny problem ze sworzniami ;) tez caly element zawieszenie za ok 1800zl w ASO i o dziwo w wiekszych serwisach japcars chcieli mi pakowac.

 

Kupilem osobno zamienniki i mechanik metoda mlotka bez kotka zmienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci tylko szukac na giełdzie lub allegro drążka z rozbiórki

W ASO to by chcieli od razu całe auto wymienić :D;)

Przecież końcówka drążka kierowniczego musi być odrębną częścią, bo jak inaczej można by wyregulować zbieżność.

Po za tym nie tylko z rozbiórki można dostać, ale tak jak pisałem wyżej jest cała lista sklepów, gdzie te drążki są dostępne. W intercarsie jest ich chyba z 10 różnych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henryk1972

Teraz dla tych, którzy mają ten sam problem co ja i nie mogą się doczekać na pomoc, ze strony forumowiczów:)). Otóż zmieniłam mechanika :) Faktycznie okazało się że to chodzi o układ kierowniczy, wynieniono łącznik stabilizatora x2 koszt 160 zl, i końcówkę drążka lewego(przednia) koszt 60 zł, wymienili jeszcze jakiś filtr kabinowy za 60zł, przy okazji jeszcze przegląd klimatyzacji zrobiłam( odgrzybianie, usługa serwisowa i układ klimatyzacji razem 270zł) i razem cała usługa 540 zł, a nie jak miało być 4000(sam układ kierowniczy) :))Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...