Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody hamulcowe


Andyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Popieram wymianę przewodów (na dorabiane miedziane). 15 lat to byłoby dobrze, w moim 7 letnim Sunny pękł skorodowany przewód podczas jazdy i to nie przy ostrym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszośc przewodów jakie mozesz kupic to robione w pruszkowie na ołówkowej. Niestety wymieniałem w primerce kiedys. Ostatnio probowalem odkrecic i ten stary spokojnie sie okrecil, a w tym nowym skorodowała końcówka, i przy odkręcaniu skręca sie przewód. Takze stary lepszy ;-) Szukaj przewodów z dobrze zabezpieczonymi końcówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że, z tylu pojazdu przewody hamulcowe w okolicach tylnego mostu są mocno skorodowane. Oczywiście oskrobałem i pomalowałem. Ale mam pytanie, czy to norma ?

To że są mocno skorodowane nie znaczy, że są do wymiany. Oryginalne przewody są dobrej jakości a zbierający się nalot czy rdza to normalna rzecz. Jeśli nie ma wycieków, przewód się nie poci, to bym ich nie ruszał. Tak jak napisał lisek nowe przewody najczęściej są gorszej jakości, a lepsze trochę kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to normalne. Nie mając chęci wymieniać, zaczołem czyścić. Szczotka druciana, papier ścierny i poszło. Nawet wżer nie widać. Na koniec pomalowałem 2 x hamer-coś tam. I efekt jest zadowalający. Myślę że jak zrobi się taką operację w porę to uniknie się kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...