Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] odpowietrzanie hamulcow


Gość miro 88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was czy ktoś wie w jaki sposób odpowietrzać hamulce w Primerza p12 2002 z ABS czy jest to jak zwykle od ostatniego najdalej polozonego koła czy też od najblizszego czyli od przedu i czy można odpowietrzyć tylko tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to jak zwykle od ostatniego najdalej polozonego koła

Jak zwykle.

i czy można odpowietrzyć tylko tył

Oczywiście. Nawet jeśli przód nie jest zapowietrzony, a ma być, to można go celowo zapowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIETRZYŁEM SAM TYŁ I CHYBA DALEJ JEST ZAPOWIETRZONY BO PEDAŁ JEST MIĘKKI . A WIEM Z INNYCH ŹRÓDEŁ ŻE SAMOCHODY Z ABS ODPOWIETRZA SIĘ W RÓŻNY SPOSÓB NAWET OD PRZODU DO TYŁU . CZYLI W NASZYM PRZYPADKU ZACZYNAMY OD TYŁU OD PRAWEGO KOŁA DO PRZODU TAK :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

można w paroletnich samochodach zaczynać odpowietrzanie od przodnich kół. Wtedy, ewentualne zanieczyszczenia, produkty utleniania, osady itp nie wędrują do tyłu, tylko do przednich odpowietrzników i krótszą drogą są usuwane z układu.Tak zrobiłem i rzadziej mi się kontrolka zapala. po wymianie płynu wcale sie nie zapalała, teraz znowu /pewnie przewód bo raz gaśnie raz się pali/ ale to chyba choroba wspaniałych, bezawaryjnych samochodzików japońskich :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pytam się bo kolega zalatwil tak sobie pompe hamulcową tylko nie wiem w jakim aucie bo zaczynal od tyłu także chce się upewnić żeby nie szczelić babola ja akurat mam 6 latka 1.8 z gazem

 

[ Dodano: Sro 01 Paź, 2008 09:27 ]

Witam ma może ktoś namiary na książkę obsługi do Primery p12 do ściągnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...