Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] 2008 klima włacza się przy nawiewie na szybę ???


Gość rally
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rally, klima włącza się automatycznie przy przełączaniu nawiewu na same szyby lub na szybę i nogi - jeśli chcesz, żeby nie włączała się za każdym razem po uruchomieniu samochodu - ustaw inny kierunek nawiewu, na szyby włączaj podczas jazdy gdy jest taka potrzeba (np.pada deszcz i zaparowują szyby) - tak jest w wersji z manualną klimą

 

mam taki sam kolor k12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mojego poprzednika mam to samo w Note i tego nie można wyłączyć .

Przypuszczam że jest to włacznik mechaniczny a nie elektroniczny. Próbowali to wyłączć w serwisie Nissana ale się nie daje.Najlepsze jest to że kiero serwisu Nissana upierał się że to jest w każdym Note ale jak mu pokazałem w samochodzie pokazowym że tego nie ma to mi przyznał rację że dokładnie nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,są pewne funkcje że klima startuje od razu po włączeniu zapłonu,ale w moim notesie mogę to wyłączyć kiedy chcę nie ma opcji że się nie da,działa automatycznie aby szyba zawsze była odparowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny patent z autowłączniem klimy manulaniej przy ustawieniu nawiewu na samą szybę jest w focusie ... ile ja się namęczyłem zanim do tego doszedłem - oczywiście nie wpadłem na pomysł aby zerknąc do instrukcji obsługi ... :D bo i po co ....?!

W focusie można to "dezaktywować" wypinająć kostkę elektryczną która jest podpięta do pokrętła wybory kierunku nawiewu - od tyłu. Nic się nie dziej wszystko działa poprawnie - oczywiście prócz patentu/prezentu od wytwórcy :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
czy włączenie się klimy sygnalizowane jest zapaleniem kontrolki? bo u mnie nic takiego się nie dzieje...

 

Przy nawiewie na szybę nie, ponieważ jest to proces automatyczny.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy włączenie się klimy sygnalizowane jest zapaleniem kontrolki? bo u mnie nic takiego się nie dzieje...

 

W note'sie kontrolka zapala się tak jak zwykle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolf1973
czy włączenie się klimy sygnalizowane jest zapaleniem kontrolki? bo u mnie nic takiego się nie dzieje...

 

Przy nawiewie na szybę nie' date=' ponieważ jest to proces automatyczny.

pozdr.[/quote']

 

kurcze, nie spałem 2 noce i w końcu muszę zadać to pytanie :D

skoro kontrolka się nie zapala, to skąd wiadomo, że klima działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Przemek_B-stok

Witam!

W mojej K12 nawet gdy włącza się "automatyczne odparowywanie szyb" to świeci się kontrolka, że klima działa.

 

Według mnie powinna się świecić zawsze kiedy klima pracuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja mam inny problem, Mam K12 powypadkowe, zakupiłem nowe części, tzn komplet chłodnic, wszystko gra itd ale klima się nie załącza, kontrolka się sweci na przycisku, ale nazwijmy sygnału nie ma na kablu przy czujniku, jak się na krótko poza wiązką połączy to jest ok.

Macie jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz przycisk auto i ustaw tryb manual, będziesz miał nadmuch powietrza bez klimy i ustaw odpowiednią temperaturę - tak jak w każdym aucie. Masz przycisk A/C lub auto.

 

Przy samym nawiewie słabiej odparowuje niż na klimie.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko to jak wyłączyć tę funkcję (oprócz oczywiście przestawienia nawiewu :D ), bo szczerze też mnie to denerwuje :/

wystarczy wycisnąć przycisk a/c i przestaje działać.ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...