Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automat czy manulana 150km


Gość papylon

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytalem sobie na temat Waszych samochodow i wlasciwie zdecydowalem sie na X-Traila.

Pytanie: mysle o silniku 150km i jak sie ma automatyczna skrzynia biegow? Wiem, ze wiecej pali ON ale w praktyce?

Teraz mam samochod tez na ON ale z manualna i z wiekiem staje sie wygodniejszy:)

Prosze o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 tyg temu wersje diesel 150 km w automacie i jestem bardzo zadowolony, zrobiłem nim już ok 4 tyś km i jazda nim wygląda tak:

- przyśpieszenie /jazda samemu lub + pasażer/ b.dobre

- spalanie trasa ok 8,7, miasto 9,8, przy dużym bucie musisz dodać ok litr

- komfort jazdy - super szczególnie w górach gdzie widać zalety skrzyni sekwencyjnej

- bardzo fajne działanie systemu kontroli zjazdu i podjazdu

Jedyne o czym musisz pamiętać to żeby go nie deptać jak jest zimny i nie gasić od razu po ostrej jeździe, musisz mu dać z minutkę na wystudzenie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu się wyposażyłem w T31 z silnikiem diesla z automatyczną skrzynią.

Polecam każdemu, komfort jazdy jest bardzo przyjemny. Zalety można dostrzec w mieście i na trasie.

W mieście bardzo wygodne w korkach na światłach, parkingach.

Na trasie automat bardzo dobrze działa z tempomatem, co można docenić na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Gdzie przyspieszanie i zwalnianie można dokonywać całkowicie z przycisków na kierownicy w pełnym zakresie to znaczy od 50 km/h do ile silnik wyda. Automatyczna przekładnia płynnie zmienia biegi. Gdzie w M/T każda zmiana biegu równa się wyłączenie tempomatu.

Zużycie ON według komputera na autostradzie: tempomat 140 km/h = 8,5 l/100km

Pozdrawiam

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...