Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

strzał na sekwencji... :)


Gość CichyBart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień mnie nie było. Samochód zostawiłem u mechanika (wymiana łączników stabilizatora...). Jakieś 5 dni stał - siadł akumulator... Kupiony nowy aku i się zaczyna... ;/

(ps: jakieś 3 tyg. temu miałem problem z przepływką i jest teraz używana za 150zł... ale przez 3 tygodnie śmnigał na tej przypływce normalnie więc to jest raczej ok).

 

Odpalam samochód, jadę sobie... szarpnięcie, wrzucam na luz... zgasł... Później odpalam i jadę bez problemu. Po kilku kilometrach znowu to samo... Olewka. Przejechałem na gazie znowu ponad 60km i było ok. Jednak znowu... ;/ tym razem usłyszałem bum :D podnoszę maskę i musiałem poprawić pokrywę od filtra powietrza ;/ Przejechałem się trochę na benzynie (jakieś 10km), było ok. Przełączyłem na gaz... jadę jakieś 5km i zdycha... to znowu na benzynie ok. 20km i powrót na gaz... itp. itd.

ps: jak zdycha na gazie, przełączam szybko na benzynę i daje się uratować tym obroty (same nagle wskakują).

 

Postanowiłem go odpalić, przełączyć na gaz i niech chodzi. Chodził około 40 minut na jałowym biegu i wszystko było ok...

 

Przed moim wyjazdem wszystko było ok - nic się nie działo.

ps: mam wrażenie, żę to się dzieje tylko i wyłącznie na gazie (Sekwencja Agis Mini - plastikowy komputer).

 

Fakt, przejechałem już ponad 15kkm i muszę wymienić filtry, olej itp. itd. (na dodatek ubezpieczyć... ;/).

 

Czy to może być wina zapchanego filtra gazu...? ;/ Zdziwiło mnie, że miałem strzał na sekwencji...

 

ps: Primerka P11 '98 1.6 16V.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał na sekwencji? Pierwszo słysze :| Co do filtra gazu to bardzo możliwe, sprawdz tez membrany w parowniku. Czy tankujesz gaz zawsze na tej samej/sprawdzonej stacji? Może zalałeś gdzieś lipnego gazu i takie cyrki... Czy jezeli zatankujesz do pelna to przez jakis czas jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienione

filtry, sprawdzone ciśnienia na listwie. Było sporo syfu, ale nie wiem, czy to to było przyczyną... pojeżdżę - zobaczę.

 

Komputer gazu pamiętał ustawienia.

 

Teraz szykuje się czas na zadbanie o Primerkę - wymiana oleju, filtrów, przegląd tech., (i ubezpieczenie... poszło w górę i to sporo ;/).

 

Gaz tankowany tylko i wyłącznie na BP, czasem Orlen, rzadko Bliska...

 

Ciekawe, czy jeszcze jakieś pomysły...

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 29 Wrz, 2008 21:02 ]

wymiana filtrów gazu nie pomogła... dziś zgasł znowu, a w kabinie śmierdziało gazem ;/

ps: jutro będzie odłączony parę godzin i rozjeżdżę go na benzynce z 30km. Zobaczymy, czy to pomoże.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 30 Wrz, 2008 21:33 ]

Wymienione filtry, olej, świece, przewody. Odłączone klemy od aku na ok. 6h. Przejażdżka na Pb ok. 23km, przełączenie na gaz i chodzi dobrze. 3 osoby twierdzą, żę komputer Pb się rozregulował i musiał się ustawić od nowa...

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 04 Paź, 2008 23:35 ]

I to musiało być chyba to.

Już parę km przejechałem na gazie teraz i zmiana kabli / świec i filtrów oraz nauka komputera paliwa pomogła. Jedno z tych musiało nawalić - co konkretnie, to nie wiem.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 23 Paź, 2008 18:10 ]

po kolejnych 20 dniach jazdy potwierdzam, że jest ok i już chodzi świetnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...