Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem z centralnym


Gość Topeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wlasnie kupilem sobie Primerke 1.9 dci z 2003r.

 

Mam taki problem - nie dziala mi centralny. Myslalem ze to bezpiecznik ale niestety wymiana nic nie dala. Po nacisnieciu gucika pomiedzy fotelami albo tego na kluczyku nic sie nie dzieje. Zadnych stukow brzekow czegokolwiek co wskazywaloby na uszkodzenie. Poprostu nie dziala, wie ktos moze w czym lezy problem?

 

i 2ga sprawa - mam problem ze sterowaniem szybami z pozycji kierowcy, przyciski od od podnoszenia i opuszczania szyb nie dzialaja z pozycji kierowcy :/ jakis problem na stykach ? mial ktos taki problem ?

 

dodam ze siedzac np z tylu czy na fotelu pasazera okna dzialaja ok (czasami nie reaguja ale zadko)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem jak kolega wyzej tylko ze w primierce p11 98r nei reaguje na pilota a z kluczyka moge ja tylko otworzyć zamykam ja naciskajac srodkwe zamykanie od strony kieowcy i wtedy zamykam drzwi nieweim dlaczego tak jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze to bezpiecznik ale niestety wymiana nic nie dala.

 

Może znowu się spalił?

 

2ga sprawa - mam problem ze sterowaniem szybami z pozycji kierowcy

 

Sprawdziłbym przewody przy drzwiach, czy nie są gdzieś przetarte.

 

 

witam mam podobny problem jak kolega wyzej tylko ze w primierce p11 98r nei reaguje na pilota a z kluczyka moge ja tylko otworzyć zamykam ja naciskajac srodkwe zamykanie od strony kieowcy i wtedy zamykam drzwi nieweim dlaczego tak jest ;/

 

w p12 miałem identyczne objawy, wystarczyło wprogramować pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

I mnie dopadło nieszczęście. 1wszy dzień świąt B.N. chcemy jechać do rodziców a tu kuku. Nie mogę oworzyć drzwi w mojej primerze p12 1.9Dci kombi 2003r. Naciskam guziki na kluczyku i nawet nie mrugnie kierunkami, naciskam guziki drugiego kluczyka też żadnych oznak życia. Spojrzenie przez szybę - kontrolka immobilajzera (kształt samochodzika z kluczykiem w tle) mruga na czerwono tak jakby nigdy nic - czyli prąd w aucie jest.

Dobra próbuję otworzyć drzwi kierowcy z kluczyka i też nic. Kluczyk wchodzi w dziurkę cały, normalnie się przekręca w lewo i w prawo ale drzwi nie mogę otworzyć! POMOCY!!!

Może ktoś też miał taki problem albo przynajmniej jakieś sugestie co to może być??? Przecież awaryjne otwieranie drzwi poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy powinno działać! Co jest grane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Dałem sobie radę na razie z dostaniem się do środka auta. Rozkręciłem kluczyk, wyjąłem baterię i ponownie ją włożyłem. Centralny zadziałał normalnie. Jednak dalej nie mogę otworzyć drzwi sposobem awaryjnym czyli przekręcając kluczyk. Kluczyk wchodzi cały, mogę przekręcić ćwierć obrotu w prawo i w lewo ale drzwi nie mogę otworzyć. Może ktoś wie o co tutaj chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jawer, być może tutaj tkwi problem że zamek nie używany po prostu się jakoś zaciął lub przynajmniej jakieś części w środku. Bo jak wspominałem mogę włożyć kluczyk do dziury i przekręcić w prawo i w lewo coś około 1/4 obrotu ale drzwi nie mogę otworzyć. Chyba trzeba będzie się wybrać do jakiegoś fachowca od zamków żeby zajrzał, przeczyścił i nasmarował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...