Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozwiazanie przelaczania benzyna/gaz w primerze p10


Gość ZAHYR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie szczególnie do osób montujących instalacje gazowe. Chciałbym dowiedzieć się jak rozwiązane jest przełączanie z benzyny na gaz w Nissanie Primera P10 1,6 16V na wielopunktowym wtrysku, instalacja II generacji. Dokładnie chodzi mi o odłączanie wtrysków (gdzie?, które przewody?, poprzez przekaźnik? każdy wtryskiwacz oddzielnie, czy wszystkie razem?) i ew. pompy paliwa - gdzie przekaznik od pompy?. Także gdzie jest podłączany emulator sondy lambda? - pod sonde czy pod kompa? Oraz czy to wszystko, czy o czymś jeszcze zapomniałem? Bo załączanie/wyłączenie gazu to chyba tylko otwarcie/zamkniecie elektrozaworow na parowniku/filtrze/butli...

 

P.S. Tak przy okazji, jaki mikser najlepiej stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda podpięta pod sonde, z kompa gazu wychodzą, zestawy kabli do zasilania kazdego wtrysku, przekazniki (przynajmniej u mnie) są w sterowniku gazu.

 

Widze kolego ze sie dopiero do tego przymierzasz - lepiej zostaw to komus kto sie na tym lepiej zna. Łatwo popsuc, mozesz ecu upalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kompa gazu wychodzą, zestawy kabli do zasilania kazdego wtrysku, przekazniki (przynajmniej u mnie) są w sterowniku gazu.

 

zgadza się jesli masz elektronike z wbudowanym emulatorem wtryskiwaczy, jednak w przypadku gdy stosujemy elektronike typu BINO M (bez emulacji) sprawa się komplikuje :P

 

z emulacją sondy też nie jest tak łatwo jak się wydaje podłączenie przewodów to jedna sprawa ale ustawienie odpowiednic parametrów w kompie to już co innego :P

 

wiec lepiej zostaw to komuś kto ma o tym pojęcie bo nawet wielu gazowników ma z tym problemy :P

Np. ostatnio poprawiałem instalacje po kolesiu który pomylił sonde lambda z czujnikiem prędkości jazdy :P paranoja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim P10 była 2 gen na autotronic 700

i wsio zostało wyćięte w pień By Coobcio

zestaw składa sie z

zbiornik gazu + elektro zawór+ parownik +blos elektronika to jeden przełącznik 3 pozycyjny

Lambdy brak emulowania wtrysków brak poprostu sie je wyłącza .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...