Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zwrot kasy za rejestracje z oc sprawcy


Gość B_E_R_E_K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zwrot kasy za rejestracje z oc sprawcy czy jest to mozliwe w tym glupim pzu??? kupilem takie samo auto i taki sam rocznik a te **** nie chca mi zwrocic kasy! jak mi nie zwroca po odwolaniu w mojej fili w czestochowie odwoluje sie do katowic a jak to nie pomoze to smigam do sadu bo z ta banda :fuckyou2: inaczej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bombel, niby ale u mnie jest ten problem ze uzywam prywatnego do celow sluzbowych i bez nowego niestety nie moglbym wykonywac zawodu. Sam glowny specjalista oddzialu w czewie na prywatnej rozmowie powiedzial mi ze moga zwracac ale nie zwracaja bo ta sa dodatkowe koszty dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam główny specjalista.

 

No jak sam glowny specjalista tak powiedział, to pewnie tak jest

 

Napisz roszczenie, zobaczysz jak sie do tego ustosunkuje glówny specjalista

 

PS rozumiem że udokumentowałes kasacje pooprzedniego pojazdu, tego z którego wziąles lewa listewke podreflektorowa do żółtej strzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz roszczenie, zobaczysz jak sie do tego ustosunkuje glówny specjalista
napisalem i poki co odrzucil:/
PS rozumiem że udokumentowałes kasacje pooprzedniego pojazdu, tego z którego wziąles lewa listewke podreflektorowa do żółtej strzały?
tak to juz uydokumentowalem im dawno bo sprzedalem wrak przez pzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony patrząc roszczenie jest uzasadnione.

 

Czy będziesz też się starał o zwrot kosztów związanych z:

 

- połączeniami telefonicznymi przy poszukiwaniu drugiego auta

- koniecznością zakupu paliwa na dojazd po samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz też się starał o zwrot kosztów związanych z:

 

- połączeniami telefonicznymi przy poszukiwaniu drugiego auta

- koniecznością zakupu paliwa na dojazd po samochód

bez przeginania... ale prawda jest taka ze gdyby nie wypadek nie zmienialbym auta. w zwiazku z czym czemu z wlasnej kieszeni mam pokrywac koszty rejestracji nowego pojazdu. dadza to bedzie dobrze a jak nie to ** z nimi... dla mnie to i tak zlodziejska firma byla jest i bedzie i staram sie miec z nimi jak najmniej wspolnego bo zawsze rzucaja klody pod nogi i zawsze sa z nimi problemy:/ czy ze szkod komunikacyjnych czy z wypadkow badz z pobytu w szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B_E_R_E_K, myślę że chciałbyś żeby każda firma była takim samym złodziejem jak PZU... chyba że myślisz inaczej bo nie miałeś styczności z likwidacją szkód w innych zakładach ubezpieczeń. I nie kupiłeś takiego samego samochodu, masz lusterka w kolorze nadwozia, dokładki w przednim zderzaku i nowszy silnik na wtrysku- czyżby z odszkodowania starczyło na lepszy? Może trzeba było kupić faktycznie taki sam i byś wtedy jeszcze miał kasę na rejestracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek_nx, szukalem i nic ciekawego nie bylo niestety a tamtego zal mi bo pod wzgledem mechanicznym byl w stanie idealnym wszystko bylo tam zrobione w tym niestety co nieco musialem wsadzic kasy zeby bylo ok.

I nie kupiłeś takiego samego samochodu
kupilem ten sam model i nie zalezy mi na tych dokladkach do zderzakow czy lusterkach w kolorze nadwozia. dla nich jest sztuka za sztuke i dla mnie tez. bo jakos pod uwage nie wzieli tego przy wycenie ze tamten pod wzgledem mechanicznym byl w stanie idealnym czy tak samo ze mial hak przyciemniane szyby ze byl obnizony i utwardzony.
czyżby z odszkodowania starczyło na lepszy
nie nie kupilem lepszego niestety a nie mialem miesiaca czy dwoch na szukanie tylko doslownie poltora tygodnia. ten stal za 6300 wzialem go za 5 ale do wymiany przednia szyba sprzeglo hamulce przeplywka i przednie zawieszenie. wsadzilem narazie 1300 jeszcze jakies 700 i dopiero bede mogl powiedziec ze pod wzgledem mechanicznym jest chyba taki sam jak poprzedni ale tylko chyba bo nie znam tego auta. tamto kupilem od wujka mechanika ktory jezdzil nim 7 lat i znalem tamto auto od podszewki.

 

[ Dodano: Nie 19 Paź, 2008 21:14 ]

jakbym mial czas to ta bym moze ta wzial http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=46910

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoja jazda prywatnym autem w celach zarobkowych/służbowych jest udokumentowana
jest i papiery pzu juz dawno dostalo. natomiast odmowa byla ze wzgledu na to ze stwierdzili iz to nie jest normalne nastepstwo szkody :fuckyou:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złodziejska forma powiadasz.

 

Życzę Ci w takim razie żebys następną szkodę calkowita mial w warcie (współczynnik ekspercki 1,2 na dzień dobry), hestii (uznawana kwota SC liczona metodą zredukowanego kosztu naprawy i przy urealnieniu cen części nawet do 70%), compensie, lub innej jeszcze ciekawszej firmie typu np reso europa, która nawet nie podlega pod polską komisje nadzoru finansowego.

 

 

widać żes waćpan całkowicie zielony w temacie likwidacji szkód, ale szybko wydajesz opinie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo bardzo duzo zależy od konkretnego przypadku, konkretnej sytuacji, a także z np. wymagań oraz wiedzy posiadanej przez poszkodowanego.

 

Jak ktos jeździł maluchem to będzie zadowolony z poloneza, natomiast ktos kto jeździł mercedesem z poloneza juz niekoniecznie będzie zadowolony. Zadowolenie jest pojęciem bardzo względnym.

 

Poza tym, mały przykład:

 

Załóżmy, że masz polise AC w ubezpieczalni która stosuje urealnienie 50% na wszystkie częsci dla aut powyżej 5 lat i masz polisę w wariancie "wycena" lub tzw "kosztorys" czyli nie przysluguje Ci prawo przyniesienia rachunków.

 

masz mercedesa W126. Uszkodzony zostaje zderzak przedni. Koszt w ASO to ponad 4000zł netto. Koszt używki to 1000zł. Ubezpieczyciel proponuje Ci w kosztorysie np 50% ceny nowego zderzaka czyli 2000zł. Twój zysk = 1000zł, a teoretycznie nie powinienes zarabiac na swojej szkodzie.

 

Ktos inny ma mercedesa W220. Koszt zderzaka 2500zł. Ubezpieczyciel proponuje 1250zł w kosztorysie. Zostaje 1250zł. Akurat nie ma nigdzie używki. Jestes niezadowolony bo musisz dopłacic 1250zł żeby kupic nówkę + jeszcze VAT. Jesteś zadowolony?

 

 

Przykład może glupawy ale nie chce wchodzic w szczegoły i w faktyczne sytuacje jakie się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio z pzu poki co nie jestem zadowolony :/ ale ojciec z warty byl i to 2 razy tyle ze przy AC
a ja sie procesowalem z Warta 1.5 roku. Dziwisz sie, ze PZU nie chce Ci z 200zl oddac za rejestracje, wiecej nawysylasz pism niz ta kwota jest warta. Nam natomiast Warta nie chciala wyplacic ponad 20000zl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU nie chce Ci z 200zl oddac za rejestracje
nie 200 bo tam jeszcze pare innych spraw jest. z pzu jestem na czysto tylko jesli chodzi o zwrot kasy za moj samochod i za samochod zastepczy reszta stoi w miejscu...
wiecej nawysylasz pism niz ta kwota jest warta
mnie nie zalezy, czesto jestem kolo pzu i podrzucenie im pisma to doslownie 5 minut. cornholio78, no fakt z Toba sie zgodze ze roznie bywa przy roznych sprawach... Teraz jak pisalem im pismo to argumenty poparlem czyms takim "Stanowisko o powiązaniu kosztów wynajmu pojazdu z przewidywanym czasem naprawy poparł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 2002.11.26 sygnatura akt V CKN 1397/2000." w tym wyroku jest sporo wytlumaczone. ciekawy jestem tylko czy teraz dadza co mi sie nalezy czy nie :/ jak nie to ostatnia próba do katowic :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisujesz umowe najmu pojazdu z kims - tam (5 dni po 100zł, więc taniej niz w wypożyczalni)

 

podbijasz tę umowę w skarbówce

 

ktos - tam płaci 19% od kwoty z umowy

 

masz juz dokument na to że poniosłes koszty związane z wynajmem pojazdu.

 

 

Bierzesz dokumenty z ktorych wynika, że auta używasz do działalności gospodarczej i nie masz go czym zastąpić 9np dojazdy do klientow w późnych godzinach itp)

 

 

Prosisz o zwort kosztów za te 5 dni (czas na zgloszenie szkody, oczekiwanie na oględziny, oczekiwanie na kalkulacje ew na zakończenie aukcji. Miales całke więc odpada technologiczny czas naprawy, a Ty auto zgodziłes się sprzedać. Wtrącasz uzasadnione koszty poniesione na przerejestrowanie pojazdu.

 

Możesz nadmienić że dla dobra ubezpieczyciela chciałes zminimalizowac koszty i nie naprawiałes auta do jego wartości rynkowej a przeciez teoretycznie przy szkodzie z OC masz takie prawo. Do tego doszedłby koszt badania technicznego po wypadku (94zl).

 

Z góry dziękujesz za pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włos sie jeży. za szkody z OC się płaci wg tego co jest w ustawie. a to ze poniosłeś szkody związane z zakupem nowego auta, z wynajmem samochodu, straty z powodu nie realizowania swoich obowiązków pracowniczych, itp. itd, to pisz do sądu z powództwa cywilnego i dochodź swoich spraw od sprawcy wypadku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos tak sie sklada ze nie spieszy mi sie do sadu bo nie mam na to czasu wole powalczyc o swoje z PZU
jakbyś nie wiedział biur doradztwa jest na pęczki. podpisujesz pełnomocnictwo i np. 50% jest twoje w razie wygranej reszta dla firmy. Ty w sadzie nie pojawiasz się ani raz. a z PZU nie wygrasz, chyba że miałeś taki zakres świadczeń (o jaki walczysz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walcze z OC sprawcy
i tak smiem wątpić w wygraną. z OC wypłącają szkody na rzeczy (zatem samochó masz prawo wygrać), a także za szkody na osobie.

nie będę czytał całego ątku ale jak pamietam piszesz o stratach w pracy (koszt utraty przychodu??) - nie wierzę w takie odszkodowanie. zatem polecam sposób na biuro doradztwa. z powództwa cyw. bedzie łatwiej i szybciej

 

p.s. zrobisz co uważasz :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...