Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwny przypadek na gazie


baniaczek136
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nissana primere 94r 2,0 benzyna na wtrysku + gaz

bardzo dziwny przypadek !!! a chodzi o to że samochód sie zamula , nie wchodzi szybko na obroty, czasem staną na 4tys obrotów nie chce isc dalej, robi to samo na benzynie i na gazie

byłem u mechaników są bezradni !!!!

w koncu wziełem sie za to sam posiedziałem troche na forum tam mi radzili zrobić autodiagnoze , tak też zrobiłem i komputer pokazał brak błędów ,potem radzili zebym srawdził przepływomierz i tu jest właśnie dziwna rzecz

odłączyłem przepływomierz i chodzi pieknie na gazie ale za to na benzynie wogóle nie wchodzi na obroty i przerywa

rozumie ze przepływomierz steruje wtryskiwaczami i jak odłącze przepływomierz to żle chodzi

i tak powinno być, ale nie rozumie jednego co ma wspólnego przepływomierz do gazu skoro instalacje gazową nie mam na wtrysku , tylko przez mikser i wchodzi do kolektora Nie powinno być chyba żadnej róznicy czy jest podłączony czy odłączony przepływomierz

CO O TYM SĄDZICIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli na gazie jest różnica to może być przepływomierz, steruje on całym komputerem nie tylko wtryskami i może go zakłócać ,do komputera podłączone jest wiele urządzeń nawet skrzynia biegów ma czujnik podłączony do niego i usterka któregoś z nich powoduje zakłócenia ale to dziwne że na diagnostyce nic nie wyszło ,pozdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to nie przekracza 4000 rpm na gazie i na bezynie tak

by wykluczyć jakieś poważne rzeczy trzeba zacząć wykluczać głópoty

takie jak świece kable filtr powietrza ...

rozumiem że wsio jest oki

 

1. jaka instalacja LPG pewnie 2gen z obsługą lambdy ????

sprawdzić poprawność działania może to ona i można by wypiąć na chwilke ..

2 przepływomierz daje sygnał do ECU i on sobie dobiera co i jak nie ważne czy na PB czy LPG jak powali zapłon to może tak być tak mi sie wydaje moge sie mylić Przepływke

może wystarczy przeczyścić zalecane czyszczenie bezdotykowo !!! w areozolu albo ja użyłem malutkiego pędzelka i extrakcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnosci wymieniam takie rzeczy jak swiece czy filtry

a skoro mechanicy sobie z tym nie radzą to już jest poważna sprawa

a jeśli chodzi o przepływomierz mówicie że może być uszkodzony to dlaczego komputer tego nie widzi ????

i jeszcze jedno jak jest odłączony przepływomierz to tak jakby był zepsuty to dlaczego chodzi dobrze na gazie ???

 

[ Dodano: Wto 30 Wrz, 2008 20:19 ]

aha przepływke już czysciłem

 

[ Dodano: Wto 30 Wrz, 2008 20:24 ]

sąde też sprawdzałem przez autodiagnoze i wychodzi że jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale biega chyba o wyprzedzene zapłonu. Po odłączeniu przepływki komputer ustawia sie w pozycji bezpiecznej, czyli wyprzedzenie zapłonu na +15. Dlatego na gazie normalnie pracuje, a na benzynie nie bo nie wie jak ma ustalić mieszanke i szaleje czasami wtrysków i wyprzedzeniem zapłonu. Sprawdź czujnik położenia przepustnicy (napięcie na wyjściu 0,45-0,55v i rośnie proporcjonalnie do otwierania przepustnicy) jak on sie spierdzieli to są podobne objawy jak zrąbanej przepływki. Przepływka powinna mieć na wyjściu na zgaszonym ok 0,8-1,1V a na odpalonym, na wolnych po rozgrzanu 1,0-1,2V dotyczy to przepływki hitachi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przełóż przepływkę. U mnie tez tak było, ale na gazie działał, tylko na benzynie tak sie działo. Mimo wszystko podjedz do kogos z silnikiem GA14(16)DE i pozycz przepływkę na chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jade do gościa co ma części i sprawdzejego przepływomierz o rezultacie dam wam znac

 

[ Dodano: Sro 01 Paź, 2008 14:29 ]

MAZII 666

zrobiłem tak jak pisałeś sprawdziłem przepływke na zgaszonym pokazuje 0,80v na rozgrzanym 1,65v

sprawdziłem też czujnik położenia przepustnicy miał 0,42v przestawiłem go tak na 0,47v ale teraz wzrosły mi obroty

czy moze byc tak ustawiony i czym teraz zmniejszyć te obroty bo chodzi na 1500obrotów

 

[ Dodano: Sro 01 Paź, 2008 18:04 ]

witam

podmieniałem dzisiaj przepływomierz i nie ma żadnej róznicy dalej nie przyspiesza dobrze

byłem też u gazownika który zakładał ten gaz powiedział mi że ta instalacja nie jest wogóle podłączona przez komputer jest zrobiona jak 1 generacji i sie bardzo dziwy że przepływomierz ma coś wspólnego , że jak odłącze przepływomierz to dobrze przyspiesza

 

a słuchajcie ktoś na forum mówił że jak sie odłączy przepływomierz to komputer to odczytuje i przyspiesza zapłon moze poprostu ma zle ustawiony zapłon to znaczy opózniony

powiedzcie mi jak powinien byc ustawiony tzn. ile stopni powinno być to jutro pojade sprawdzić zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz sobie pozycje aparatu zapłonowego i pchnij go w stronę kabiny. - to będzie przyspieszenie - i zobacz, w razie czego zawsze wrócisz do starej pozycji. Nie trzeba do tego magika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...