Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura powietrza z nawiewów


Gość r-raczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie czy spotkaliście się z sytuacją, że z wentylacji leci cieplejsze powietrze niż na dworze (teraz tak ok. 13 stopni), przy ustawieniu pokretła na temp. minimalną.

 

mam wrażenie że ze środkowych nawiewów leci cieplejsze powietrze niz z bocznych.

 

czy może być tak, że wraz z rozgrzewaniem sie silnika powietrze z nawiewu jest coraz cieplejsze, oczywiście przy ustawieniu na minimu temp.

 

może zimne powietrze miesza się z ciepłych, coś tam się nie domyka albo co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że boczne nawiewy są znacznie słabsze niż środkowy.

Miałem taką sytuację, że padał deszcz i nawiew nie dawał rady usunąć pary z szyb, dopiero gdy włączyłem klimatyzację para zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie zawsze nadmuch wydala z zaparowanymi szybami -to wiem , ktos tez o tym pisal (szyba duza i stad ten problem)

To zeleci cieple powietrze -pewnie niedomyka ci sie zawor. Sprobuj kilka razy pokrecic gałką, moze cos sie zatarlo. Niestety rozbieranie kokpitu -jest troche pracochlonne zeby tam cos popatrzec.

Chyba troche glupio wlaczac klime coby schlodzic ogrzewane powietrze.

 

a mozecie wytlumaczyc co ma wlaczenie klimy do szybszego odparowania szyby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma zaworu.Już się nie stosuje takich rozwiązań.Nagrzewnica działa cały czas a jak ma dawać ciepło do samochodu to otwierasz pokrętłem klapy i powietrze jest kierowane przez nagrzewnicę.Problemem może być niedomykająca się klapka w nawiewie,problem z linkami(jak są) problem z serwsilnikiem nawiewu.Może to być też wina nagrzania się powietrza od nagrzewnicy i powolnego przedostawania sie nawiewami do momentu aż się wszystko w obudowie nagrzewnicy wychłodzi.Ustaw na zimne,dmuchawa max. i niech pochodzi ok 5-10 minut.Jak to nic nie da to patrz usterki jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie przypadłość tej amrki.W mojej N15 jest to samo, temat już nawet poruszałem.Na chwilę obecną nie mam ochoty grzebać sie z tym wszystkim, ale może kiedyś zaglądnę do tych klapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że boczne nawiewy są znacznie słabsze niż środkowy.

Miałem taką sytuację, że padał deszcz i nawiew nie dawał rady usunąć pary z szyb, dopiero gdy włączyłem klimatyzację para zniknęła.

Filtr kabinowy wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, mi sie tez wydaje ze to sprawa mieszania sie powietrza. sterowanie jest na linki, oczywiscie lubia sie zawiesic, i moze jak sie odblokuja to do konca sie nie zamnknie klapa od nagrzewnicy.

a co do parowania, proponuje po wyłączeniu klimy dac nadmuch na maxa na wnetrze, nie na szybe i wydmuchac cale powietrze, mi tez paruje szyba jak nie wydmucham powietrza po klimie.

jak dogrzebie sie do tego całego sterowania to opisze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra kabinowego jeszcze nie wymieniłem. W którym jest miejscu?

 

filtr jest za schowkiem, musisz otworzyć schowek, powoli i w miare z wyczuciem wyjąć go całkiem, nie jest trudne, jak otworzysz to zobaczysz o co chodzi.

 

potem bedziesz widział czarna plastikową zaślepke na filtr, trzeba ją otworzyć, mozesz sie troche posiłować, bo mi ktos juz wczesniej to otwierał i jest dosyć wymeczona. jak ci sie uda otworzyc to wyjmijj filtr włóz nowy i wszystko po kolei.

 

ot to wszystko powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra kabinowego jeszcze nie wymieniłem. W którym jest miejscu?

A jak masz Tino z 2000r i niewycieta dziura to czeka Cie albo demontaz plastikow albo wyciecie dziury.

 

[ Dodano: Wto 07 Paź, 2008 14:28 ]

a mozecie wytlumaczyc co ma wlaczenie klimy do szybszego odparowania szyby???

Klima wysusza powietrze, przy obiegu zamkniętym widać jak znika wilgoć na szybach.

Faktytcznie, nic nie działa tak szybko na zaparowane szyby jak włączenie klimy.

Ciekawe czy nie szkodzi włączenie klimy i puszcenie jednoczesnie ogrzewania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jarzabekk

Tez mam problem z ciepłym powietrzem dmuchanym nawet wtedy gdy nadmuch jest wyłączony. Wie ktoś jak się sprawdza te klapy od nagrzewnicy w którym to miejscu. Ja zdemontowałem plastiki doszedłem do wentylatora ale nie wiem w którym miejscu ta nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...