Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

luzy zaworowe w terranoI 2.7td


Gość abarth360

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko dot. regulacji luzow zaworowych w terranoI2.7td.Poyrzebuje informacji czy zawory sa samoregulujace czytez wymagaja regulacji.Jesli tak to jakie powinny byc luzy, gdyz po uruchomieniu zimnego silnika dochodzi wyrazny dzwiek stukajacego zaworu ktory zanika po nagrzaniu.Bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawory sa samoregulujace czytez wymagaja regulacji.

Regulowane. Klasyczna śrubka z nakrętką kontrującą. 0,25 mm na ssącym i wydechu, silnik ciepły.

gdyz po uruchomieniu zimnego silnika dochodzi wyrazny dzwiek stukajacego zaworu ktory zanika po nagrzaniu.

Lejący wtryskiwacz daje podobny efekt i nie jeden wziął to za zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejący wtryskiwacz daje podobny efekt i nie jeden wziął to za zawory.dzieki,ale czy przy lejacym wtryskiwaczu nie powinien czasem mocnniej dymic?Bo moj zadymi tylko przy przegazowaniu i to lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na zimnym ten silniczek się cały napierdziela. Ja bym regulował zawory dopiero jakby na rozgrzanym zaczynało klepać.

 

Ale nic nie szkodzi zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

 

Zadam pytanie tutaj. Czy jak zawory są rozregulowane to są problemy z uruchomieniem silnika i czy występuje nierówna praca na zimnym silniku?? Klepią mi trochę zawory na zimnym i jestem ciekaw czy to wszystko łączy się ze sobą :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...