Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Uruchamianie utrudnione Maximy-problem ze stacyjką


Gość Carvaldi

Rekomendowane odpowiedzi

mam nową sprawę, jak kupiłem swoją Maxi to miałem problem z zapalaniem -nie startowała przy każdym przekręceniu kluczyka- dzis właśnie rozwiązałem ten problem stosunkowo niewielkim nakładem pracy a koszty finansowe zero zł-jak ktoś zainteresowany to służę pomocą w moim przypadku to wina stacyjki -brak zwarcia pomiędzy blaszkami i stykami-SZCZEGÓŁOWE INFO NA GG 9151351-chętnie służe pomocą wszystkim zainteresowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie przekręcania z pozycji kontrolek w pozycje rozruchu słychac było tylko "cyknięcie" przekażnika i nic więcej, wystarczyło tylko rozebrać : poduszkę powietrzną , kierownicę , zestaw przełączników świateł i wycieraczek a także wymontować stacyjkę-można jej nie odkręcać od kolumny, w jej tylnej cześci jest przykręcona(dwie śrubki) kostka stacyjki, należy ja odkręcić , ostrożnie rozebrać , wyczyścić styki, podgiąć blaszki ew. lekko rozciągnąć sprężyny, po złożeniu w odwrotnej kolejności problem znika. Szczegółowy opis zabrałby jakieś 3 strony A4 dlatego jak coś to proszę pytac indywidualnie

 

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 20:00 ]

W momencie przekręcania z pozycji kontrolek w pozycje rozruchu słychac było tylko "cyknięcie" przekażnika i nic więcej, wystarczyło tylko rozebrać : poduszkę powietrzną , kierownicę , zestaw przełączników świateł i wycieraczek a także wymontować stacyjkę-można jej nie odkręcać od kolumny, w jej tylnej cześci jest przykręcona(dwie śrubki) kostka stacyjki, należy ja odkręcić , ostrożnie rozebrać , wyczyścić styki, podgiąć blaszki ew. lekko rozciągnąć sprężyny, po złożeniu w odwrotnej kolejności problem znika. Szczegółowy opis zabrałby jakieś 3 strony A4 dlatego jak coś to proszę pytac indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal.smolinski

witam

 

może zapytam się przy okazji znawców tematu. mam problem z zapaleniem auta jak jest zimno rano. rozrusznik kreci ale auto odpala dopiero za drugim razem. jak jest cieplej auto pali od razu. i o co tu moze chodzic??

 

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez niestety pojawił się problem... gdy jest chłodno lub wilgotno (rok temu miałem to samo a latem problem znikł) podczas próby odpalania (nie zawsze ale często) rozrusznik się jakby ślizgał i powstaje taki metaliczny nie przyjemny dźwięk, nieraz dopiero za 2-3 próbą rozrusznik zaczyna kręcić prawidłowo i auto odpala bez problemu. gdy auto jest ciepłe tez ten problem nie występuje... tylko po cało nocnym postoju na dworze jak jest zimno... czyli tak jak teraz.

 

sorry za błędy itd. ale pisane na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...