Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce


Gość irek

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

niedawno wymieniłem tarcze i klocki (przód) i zaczął się mój problem- przy delikatnie wciśniętym hamulcu przy małej prędkości (poniżej 20 km/h) z kół wydobywa się nieciekawy i dość głośny pisk :? .

Przy mocniejszym hamowaniu (i podczas deszczu :-k ) - cisza.

dodam że po wymianie przejechałem ok 1000km i nic sie nie zmienia

Czy można coś z tym zrobić, czy pozostaje mi tylko się przyzwyczaić (albo podgłosić radio)??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pozoztaje sie przyzwyczaic!! :D

a jakiej firmy klocki?? ja mam Textary i mialem to samo!! :evil:

tyle ze przejechalem ok 6 tys. km. i cisza!!

moze u Ciebie bedzie podobnie!!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze ci to zniknie, 1000km dla klockow to nic, one sie jeszcze scieraja, nie martw sie tym, wiem ze to pewnie Cie irytuje, ale troche jeszcze pojezdzisz zanim sie to ulozy. No wazne jest tez jakie klocki kupiles, bo jezeli kupiles jakies badziewia gdzies na gieldzie w przyslowiowej dobrej cenie, to piszczenie moze nie ustapic, generalnie polecam, klocki ferodo premier, ja dalem za komplet 80zl za nowki, ferodo to jeden z najlepszych producentow klockow, a model premier, jest rewelacyjny do "naszych" autek (zreszta do innych tez). Bardzo dobrze pracuja na seryjnych wntylowanych tarczach, w stosunku do seryjnych klockow skracaja droge hamowania o jakies 3-5 metrow a to duzo (mowie o hamowaniu ze 100km/h), pedal hamulca jest twardszy lepiej sie go czuje na nodze. Mozesz pokusic sie o model ferodo DS2000 (obecnie sie nazywa performance) ale do niego musial bys kupic tarcze frezowane/ nacinane. Hamowanie moze sie nie polepdzy znaczaca ale ten model ciezko zagrzac, prawie caly czas utrzymuje swoje wlasnosci nawet po wielu ostrych hamowaniach.

 

Wazne jest tez zeby przy wymianie klockow i tarcz wymienic plyn hamulcowy, wiele osob o tym zapomina, a jego jakosc pelnie zasadnicza rolee podczas hamowania. Polecam DOT 5.1, Motula albo ferrodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro dokladnie 83zl, szukaj auto czesci moge ci dac maila do tego sprzedawcy

tutaj masz ferrodo premier za 93 zl komplet www.hamulce.net

wysylaja przesylka tylko ze musisz za nia zaplacic chyba ze osobiscie odbierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wazne jest tez jakie klocki kupiles, bo jezeli kupiles jakies badziewia gdzies na gieldzie w przyslowiowej dobrej cenie, to piszczenie moze nie ustapic,

 

tarcze brembo(140zl/szt) a klocki nie pamietam- jakies japońskie niby :roll: (79zl/kpl)

generalnie zaczynam się powoli(bardzo powoli :evil: ) przyzwyczajać ale jak kiedys sie wku... zdenerwuje to wywale klocki i kupie czyba ferodo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...