Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] centrafuse


lucek82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znalazłem ostatnio na youtube bardzo interesujący filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=1OdAjTr9FDk .

 

Zastosowano tutaj komputer PC z oprogramowaniem Centrafuse: http://www.fluxmedia.net/ .

 

Daje to nieograniczone możliwości, m.in. odtwarzanie plików muzycznych(mp3,ogg...), wideo, nawigacja...

 

Zamierzam coś takiego zaszczepić u siebie.

Problemy z jakimi mogę się spotkać:

 

1. trzeba wybrać odpowiedni co do wielkości dotykowy panel lcd; w P12 jest chyba 7" (?)

2. oryginalny panel trzeba przenieść w miejsce popielniczki - zrezygnuję zatem z czytnika dvd (po co mi, skoro będę miał AutoMapę w kompie :D )

3. mini komputer (typu itx) - umieszczę go pod siedzeniem kierowcy

4. radio CD nie ma wejścia AUX, zatem będę musiał się gdzieś wlutować

 

Co o tym sądzicie? Czy mieliście już okazję montować CarPC do swoich aut? Proszę o sugestie, porady co do montażu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat powyzszy jest super ja osobiescie lubie takie gadzety i to bardzo problem moze byc tylko taki maly ze jesli masz czytnik DVD w swoim P12 to pelni on integralna role calego systemu i jesli go odlaczysz to wydaje mi sie ze nie beda podawane informacje na wyswietlacz o klimatyzacji, radiu, spalaniu itd.... jesli nie ma czytnika DVD i jest tylko CD to juz sprawa lepiej wyglada bo tu nie ma tego problemu ktory wystepuje jesli masz czytnik DVD do nawigacji. Ale moze znajdziesz sposob i bedziesz wreszcie prekursorem , osobiscie jednak podobalbym mi sie ten projekt jesli udalo by sie zmienic glowny wyswietlacz na wyswietlacz dotykowy 7 calowy i zeby wszystko bylo zintegrowane w tym jednym wyswietlaczu bo dwa wyswietlacze to jest troche juz tego za duzo, sam jak jade w nocy to i tak wylaczam wyswietlacz bo mnie rozprasza a miec 2 wyswietlacze no coz trzeba by bylo sie przyzwyczaic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś się wypowiedział:) Dzięki sunny001! :)

 

Jesteś pewien co do tego dvd? Jeśli się nie mylisz(mam nadzieję, że tak :P ), to będę zmuszony przenieść dvd w inne miejsce (schowek...).

 

Co do ilości wyświetlaczy, to ja wolę dwa :D . Górny do multimediów, dolny zaś podaje info nt. auta tj. temp., kamera cofania itp. Zawsze przecież można wyłączyć, żeby nie oślepiał.

 

Na razie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego sprzętu. O kolejnych posunięciach będę informował. Kto wie, może powstanie z tego jakiś manual ;)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość PawelRm

przepraszam za odkopanie tematu sprzed roku, ale czy ktoś sie orientuje czy w Polsce ktoś podołał zrobieniu takiego cybertanka z primery i móglby przy okazji oszacowac koszty takiej przeróbki ? swoją drogą szacunek dla kolesia za zrobienie takiego czegos w primce :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

przepraszam za odkopanie tematu sprzed roku, ale czy ktoś sie orientuje czy w Polsce ktoś podołał zrobieniu takiego cybertanka z primery i móglby przy okazji oszacowac koszty takiej przeróbki ? swoją drogą szacunek dla kolesia za zrobienie takiego czegos w primce :!:

Podtrzymuję temat... Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać temat z którym każdy świeży nabywca primerki p12 na początku się mierzy , co tu zrobić żeby zmienić fabrykę na swoje potrzeby : nawigacja , AUX , dvd . Jak wiecie po paru próbach temat leży bo wypięcie któregokolwiek panelu powoduje, że nie działa nawiew , klima i to jest zimny prysznic dla chcącego. Każdy widzi, że na panelu jest sterowanie urządzeniem głośnomówiącym a mało komu wpadnie pomysł żeby spróbować to wykorzystać. Wtyczka do modułu głośnomówiącego jest po prawej stronie hamulca ręcznego pod pokrywką, którą łatwo się zdejmuje. Jeżeli tędy jest zobrazowanie stanu dzwoniącego telefonu i jego fonii to można by to wykorzystać bez ingerencji w wykonanie fabryczne. Sam tego nie próbowałem bo nie mam na to czasu.Do tego trzeba ,,komórkowca'' ,od którego trzeba by wyciągnąć schemat styków NOKII - na dole telefonu - (nie pamiętam jej symbolu ) - do czego służą , ewentualnie schemat tego modułu głośnomówiącego i z dobrym elektronikiem pokombinować puszczenie sygnału wideo i fonii przez ten moduł lub za nim, radio samoczynnie załącza monitorek. Myślę że do tego trzeba pasjonata - elektronika bo zawodowiec oleje za długie myślenie za mało kasy. Oglądałem te linki ,które kolega podawał , jest to efektowne ale przeniesienie etatowego ekranu na dół psuje cały urok wnętrza primerki i jest nieestetyczne ale to sprawa gustu. Konia z rzędem temu, któremu uda się tego dokonać, będzie pionierem tego tematu

 

Drugim sposobem byłoby się dobrać do przewodów kamery cofania ( może to prostszy sposóB), załączanie sygnału z kamery ( czyli sygnał z wideo ) realizowane jest przez wrzucenie wstecznego biegu - to ten problem mamy na początek z głowy, teraz w wiązce trzeba znaleźć przewód masowy i sygnałowy eliminując zasilający . Puścić sygnał analogowy i zobaczyć co będzie na ekranie lub sygnał cyfrowy np, z kamery normalnej cyfrowej, jak obraz przejdzie to mamy otwarte drzwi .Może ktoś spróbuje.Ja nie mam czasu się tym zająć a może jakiś hobbysta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...