Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

komputer do nissana...


Gość CichyBart

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy rok 2008, nie wierzę, żeby nie można było zrobić kabelka, wgrać do laptopa jakiegoś programu, choćby przez emulację... i samemu móc zdiagnozować np. p11...

Szukałem po necie i nie chce mi się wierzyć, bo nic nie znalazłem... Jazda do zakładu i płacenie 70zł za podłączenie pod komputer, to trochę przesada...

 

ps: mowa o starszych typach złączy, nie ODBC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś, było na forum, zobacz też na allegro (consult).

Nie lubię wyręczać, fragment opisu:

Interfejs do samochodów marki Nissan, do starszych modeli od 1989r do 2000r z gniazdem 14pin Współpracuje z programem Nissan Data Scan oraz innymi. Interfejs jest na port COM (RS232) posiada diodę kontrolną LED

 

 

 

Dostępne oprogramowanie współpracujące z interfejsem:

(płatne i bezpłatne programy)

 

* DDLreader: DDLreader v.15c / DDLreader v.16c

* ConZult

* ScanTechNissan

* Z-Control

* SRTalk v.1.0

* ZCSetup v.2.0

* ZTalk v.1.1

* Nissan Data Scan v.1.4

* Nissan Data Scan v.1.51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ja się zapytam troszke offtopic , ale mam dostęp do takiego zestawu CDIF2 do diagnostyki i nie tylko. Ale nie dość że kosztuje dużo ok 4500zł to nic w nim nie ma, oprócz kilku funkcji, które działają w sposób dziwny. Ogólnie sprzęt ma funkcję diagnostyki szeregowej, poprzez moduły CAN,VAG,OBD-2 itp etc. po podpięci i połączeniu się z samochodem można odczytać wartości z czujników oraz przeprowadzić proste testy podzespołów takich jak kierunki,czy wentylator chłodnicy. Moje pytanie brzmi czy ktoś pracował na czymś takim i czy da się z tym urządzeniem zmienić kąt wtrysku,czas wtrysku,przestawić zapłon,zwiększyć dawkę paliwa. Oprócz kasowania błędów i diagnozy nic tam nie znalazłem.Niby kupa kasy a nic nie daje, co w zamian jest lepsze za takie pieniądze,jaki sprzęt i oprogramowanie ?? od razu mówię że szukałem na forum,mnie nie udało się znaleźć,jak jest to nie bić mnie tylko nakierować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...