Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A33] Różnica między Nissanem Maximą QX, a Infiniti I30 ??


kubekch

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa bliźniacze auta:

 

Nissan Maxima QX [A33] 3.0L z silnikiem VQ30DE V6 - moc 200 KM

 

Infiniti I30 z silnikiem 3.0L VQ30DE V6 - moc 227 KM

 

Czy ktoś wie skąd wynika różnica mocy w tych dwóch autach? To aż 13.5%...

 

Może nie ma jakiegoś szczególnego problemu, żeby poprawić osiągi Maximy w związku z tym..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylka przyjacielu!!!

 

Infiniti I30 rocznik 00-03 posiada silnik VQ30DE-K, charakteryzuje sie zmienna faza dolotu, bardziej agresywny walek wudechowy a takze brak EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) najwyraźniej w sieci znalazłem info z błędem... Czyli rozpatrując Maximy amerykańskie albo Infiniti, to wygląda że mialy one więcej mocy od wersji europejskiej maximy...

 

A swoją drogą kilka osób ponoć probowało usunąć EGR, dorzucic/ dolot, stożek i udrożnić wydech :) ciekawe jak bardzo takie mody pomogły ożywić silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) najwyraźniej w sieci znalazłem info z błędem... Czyli rozpatrując Maximy amerykańskie albo Infiniti, to wygląda że mialy one więcej mocy od wersji europejskiej maximy...

 

A swoją drogą kilka osób ponoć probowało usunąć EGR, dorzucic/ dolot, stożek i udrożnić wydech :) ciekawe jak bardzo takie mody pomogły ożywić silnik ??

 

zobacz na opis mojej maximy i jej osiagi, wersja US silnik 3.0 z tym ze ja EGR nie usunolem gdyz bede mial klopoty z emisja spalin i w dodatku musialbym sie bujac z zapalona kontrolka od silnika. wez tez pod uwage ze wersha US rocznik 00-01 ma silnik 3.0 220 koni, wersje 02+ 255 zrebakow i motor 3.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infiniti ma 227koni ale moment taki sam, w dodatku moc maksymalna jest osiagana przy max obrotach a odcinke ma przesunieta w stosunku do maximy qx, wiec ciezko sie tymi konikami nacieszyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) najwyraźniej w sieci znalazłem info z błędem... Czyli rozpatrując Maximy amerykańskie albo Infiniti, to wygląda że mialy one więcej mocy od wersji europejskiej maximy...

 

A swoją drogą kilka osób ponoć probowało usunąć EGR, dorzucic/ dolot, stożek i udrożnić wydech :) ciekawe jak bardzo takie mody pomogły ożywić silnik ??

 

zobacz na opis mojej maximy i jej osiagi, wersja US silnik 3.0 z tym ze ja EGR nie usunolem gdyz bede mial klopoty z emisja spalin i w dodatku musialbym sie bujac z zapalona kontrolka od silnika. wez tez pod uwage ze wersha US rocznik 00-01 ma silnik 3.0 220 koni, wersje 02+ 255 zrebakowm i motor 3.5L

 

Widziałem widziałem i muszę powiedzieć, że zimny dolot to fajny pomysł. Twoje inne planowane mody też fajne i rozsądne.. Sam się zastanawiam czy za jakiś czas (jak już się serią nacieszę) nie wpadnę na pomysł wprowadzenia lekkich zmian. A sprawdzałeś na hamowni jaką masz obecnie moc i moment?

 

A co do Infiniti to już przynajmniej jakaś jasność jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies byl wykres na forum. z tym ze w US mierza moc na kolach i wyszlo mi cos ok 200 KM, do tego dodaj ok 20% strat co da nam ok 240 KM na wale. moment byl cos kolo tez 200 lbf na kolach co w przeliczeniu na "nasze" daje ok 320Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...