Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podniesienie mocy silnika


Gość Redamix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś próbował podnieść moc na silniku T-31 AT ze 150 na 180 hrs?

Mnie zaproponowano taką możliwość u dilera za ok 3 k, przy czym poinformowano mnie ,że nie utracę gwarancji fabrycznej. Natomiast w firmie robiącej tuningi podano mi cenę 1800 za moduł elektroniczny.

Proszę o jakieś informacje, czy to ma wogóle sens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO dostaniesz boxa.... a, że box to padaczka to już chyba każdy wie (a przynajmniej powinien)

 

Najlepszym a i w tym wypadku najtańszym rozwiązaniem jest zrobienie programu. Program jest robiony precyzyjnie pod Twój konkretny silnik i strojony właśnie do niego.

 

Czy utracisz gwarancję ?

Rożnie bywa. W każdym moim samochodzie (na gwarancji) miałem robione programy i każde ASO było o tym informowane.... co by nie wgrywali przez przypadek nowego softu.

 

Nigdy mnie nikt nie straszył utrata gwarancji.

 

 

Jeżeli nie poinformujesz ASO o tym, że masz program to w jaki sposób dojdą do tego, że go masz ?

 

Przede wszystkim musieli by wiedzieć, że go masz... aby szukać różnic w parametrach pracy silnika (powiesz im, że nie masz i co Ci zrobią ? Muszą udowodnić, że masz...). Musiał by być baaaardzo kumaty diagnosta który musiał by mieć jakieś doświadczenie z tuningiem aby sprawdzić określone parametry... i potrafić określić czy są zmodyfikowane.

 

Jak widzisz jest dużo zwrotów "musiał by" :diabel2:

 

Przy takim tuningu nie wgrywane jest jakieś inne oprogramowanie a modyfikowane to co masz obecnie. Jak zrobisz ten program w renomowanej firmie (a nie kupione jakieś goowno na allegro) to nie będzie problemów.

 

 

..... gdzie planujesz zrobic sofcik ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wgranie nowej mapy oprócz poprawy osiągów poprawiłoby spalanie ?

 

moc nie bierze się z samego powietrza... pamiętaj

 

najczęściej jest tak, że mimo wzrostu mocy i momenty spalanie utrzymuje się na tym samym poziomie... lub symbolicznie wzrasta o 0.5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp w X-Trial to DENSO ?

 

 

jeżeli masz silnik 2.2.dci to jest to DENSO

silnik ciężki do zrobienia i może 2 max 3 firmy w Polsce robią je z głową...

 

to co mogę polecić.... bo mają jakieś sukcesy z tymi jednostkami i komputerami:

 

http://www.jkracing.pl/ ( możesz zadzwonić lub zadać pytanie na forum: http://www.streetracing.pl/forum/JK-Racing-f59.html )

 

http://www.tdi-tuning.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo chip tuningu to jest dobra firma w warszawie i krakowie(nazw zapomniałem ale jeśli trzeba to popytam kolegi który tam zamierza chipować) ponoć mimo wzrostu mocy spalanie spada poprzez to ze silnik staje sie bardziej elastyczny:) ale jemu w honzie 2.2 diesel proponowali wzrost mocy o 15 KM (ponoc optymalne i najbardziej ekonomiczne zmiany dla silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moje zdanie tylko fachowców:) tak jak mówie nie chcieli oni zwiększać mocy chipem o 30 % tak jak jest to max mozliwe tylko 10%. te 10 % powoduja wzrost moimentu obrotowego do tego stopnia ze spalanie spada. silnik staje sie bardziej elastyczny przez co spala mniej:) moc oczywiscie w przypadku hondy accord 2004 bodajze wzrasta tylko o 13-15 KM ale za to staje sie bardziej ekonomiczna:) jest to firma profesjonalna i chip taki kosztuje okolo 3 tys złotych z tego co pamietam:) jeśli ktoś chce jakieś informacje to moge sie co nieco dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BESEL_, odróżniasz moc od momentu obrotowego ? znasz zależności między nimi ?

 

to nie moje zdanie tylko fachowców:)

gwarantuję Ci, że nikt kto ma jakiekolwiek pojęcie nie napisze niecnego takiego.

 

jest to firma profesjonalna i chip taki kosztuje okolo 3 tys złotych z tego co pamietam:)

czipów już się w zasadzie nie robi w nowoczesnych jednostkach, to nie te czasy. :D

 

 

 

napisz lepiej co to za firma :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chiptuning to co takiego w takim razie:D ??

 

hehehe wiadomo ze spalanie ci wzrosnie jak bedziewsz caly czas wkrecał go na wysokie obroty ale mowimy tu o optymalnej jezdzie:D ludzie którzy to zakładaja piszą że spadek spalania jest mozliwy o 0,5 l do 0,8l jesli masz inne zdanie to czy doswiadczyles to w praktyce czy jest to tylko Twoje widzimisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chiptuning to co takiego w takim razie:D ??

to wymiana całego układu (potocznie tzw. czipa)

robi się tak kiedy kupujemy program "gotowiec" na allegro dla danego silnika (o ile na to pozwala konstrukcja komputera)... i jakiś elektryk czy sami wymieniamy go.

 

rozwiązanie równie kiepskie jak box.

 

 

masz inne zdanie to czy doswiadczyles to w praktyce czy jest to tylko Twoje widzimisie?

no mam jakieś doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta firma o której pisałem to VTG

Gwarantuję Ci, że Grzesiek, Rodrigez, Dżindż czy ktoś inny na pewno taki durnot nie plotą...

 

... chyba, że przyjdzie jakiś wieśniak w gumowcach, który naoglądał się "szybcy i ściekli" a dodatkowo z workiem pieniędzy... to trudno :diabel2:

 

trzeba przemawiać do klienta językiem dla niego zrozumiałym.

 

EDIT:

Co z tego, że zacytowałeś wyrwany fragment tekstu jak i tak nie zrozumiałeś go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan X-Trail 2.2 dCi

 

 

PARAMETRY SERYJNE:

 

Moc (KM): 136 / 4000

Moment (Nm): 314 / 2000

 

 

PARAMETRY PO MODYFIKACJI:

 

Moc (KM): 162

Moment (Nm): 370 / 2000

 

METODA MODYFIKACJI:

 

Chiptuning VTG

Cena: 2 000 PLN

lub

Moduł VTG:

Cena: 2 400 PLN

 

podane ceny, są cenami netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze opinie i czegoś tu nie rozumiem, Temat rozpoczałą się od pytania dot silnika 2,0 DCI 150km , a wy chyba cały czas dyskurtujecie o innym silniku. A wracając do 2,0 ADCI w T31 to czy czasami wersja 150KM nie rózni się od wersji 173KM oprogramowaniem ?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze opinie i czegoś tu nie rozumiem, Temat rozpoczałą się od pytania dot silnika 2,0 DCI 150km , a wy chyba cały czas dyskurtujecie o innym silniku. A wracając do 2,0 ADCI w T31 to czy czasami wersja 150KM nie rózni się od wersji 173KM oprogramowaniem ?

sk

 

No właśnie - dzięki za przypomnienie, tak koledzy namieszali w poście że już nic nie wiem, a może i wiem ;):D

Wydaje mi się że różnice mogą być w sofcie, bo panowie z serwisu niechętnie to przyznali.

Ten sam silnik T31 występuje w wersji 150 i 176 KM.

W wersji AT moc jest zmniejszona chyba ze względu na skrzynie i tak właśnie jest u mnie :/ .

A tak wogóle to sprzedawcy w Łodzi mają mgliste pojęcie o wyposażeniu tego autka, min nie wiedzieli o automatyce reflektorów / automatyczne zapalanie, doświetlanie dojścia do garażu przez 30 sek, aut załączaniu oświetlenia zegarów itp./ i o jeszcze paru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku silnik nie ma aż takiego znaczenia. Największy problem to komputer sterujący DENSO.

Co do różnic w silniku... to dowiedź się czy turbiny są takie same.

 

 

 

No i dostałem potwierdzenie.

VTG na chwile obecną nie robi softu na DENSO.... tylko moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Numery katalogowe turbiny i intercoolera są identyczne-sprawdziłem na

http://nissan4u.com/

więc chyba największym problemem faktycznie jest denso

A może ta firma??

http://www.autokorbel.pl/tabela_nissan.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem i okazało się że robią wszystko po kablu,mogą zgrać nawet program z wersji 170 konnej i wgrać do 150 konnej-cena 1500 zł(już to kiedyś pisałem na forum)

Firma Alta Racing W-wa Bemowo

http://www.chiptuning-tdi.pl/

 

NOWOŚĆ : CHIP POPRZE ZŁĄCZE DIAGNOSTYCZNE ,

 

RÓWNIEŻ NAJNOWSZE KOMPUTERY EDC16 i SIEMENS !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... to dobrze wiedzieć.

Przyznam, że firma jakoś nie jest znana (ale ja nie jestem w branży).

 

Z opisu wynika, że robią po CMD.

Swego czasu były jakies problemy z CMD i DENSO. Widać zostało to już rozwiązane.

 

 

No i dobrze... kolejna firma co potrafi to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...