Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lockup - dzialanie


robert1234

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

chodzi mi o zasade dzialania lockupu w automatycznej skrzyni biegow w maximie A32.

skrzynia jest 4 biegowa. wyzej jest tylko overdrive. latwo to wyczuc czy jest zalaczony overdrive, bo na galce zmiany biegow jest wlacznik/wylacznik overdrive -w tedy obroty spadaja o 500 mniej wiecej.

 

 

ale pytanie dotyczy lockup'a.

po jakims czasie w momencie kiedy jest zalaczony overdrive nastepuje lockup skrzyni (skrzynia spina silnik na sztywno - wtedy nie ma poslizgu) - obroty spadaja o 100 moze - da sie ten moment wyczuc jak sie obserwuje obroty i jedzie powoli.

 

i teraz pytanie mam takie:

jak samochod jest zimny to lockup zalacza mi sie dopiero po przejechaniu jakichs 4-5 km - nawet jadac 90 czy 100 km/h - nie zalaczy sie przy zimnej skrzyni.

po przejechaniu tego dystansu lockup zalacza sie nawet przy 60 km/h.

po krotkim postoju, ale rozgrzanym silniku, lockup zalacza sie od razu (nawet przy 60 km/h)

prosze o informacje czy w waszych skrzyniach jest podobnie? czy skrzynia musi byc rozgrzana zeby nastapilo spiecie torqconverter'a (nei wiem czy tak sie pisze) na sztywno.

 

to, czy lockup jest zalaczony czy nie jest, latwo sprawic - wystarczy jadac stala przedkoscia lekko wciskac i puszczac gaz (gazowac, ale tak, zeby go lockup sie nie wylaczyl) - wtedy obroty wzrastaja wraz z predskoscia - "nie slizgaja sie". na samym overdrive bez lockup widac jak wskazowka obrotow slizga do gory a predkosc jest w miare stala.

 

mnie wiem czy wytlumaczylem o co mi chodzi. :)

 

[ Dodano: Pią 10 Paź, 2008 11:49 ]

czyzby naprawde nikt nie wiedzial jak to jest? przeciez wiekszosc maxim na forum (z tego co wiem) to automaty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...