Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie zegarów Nissan Almera N16


Gość JessiC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie a propo oświetlenia Tarczy zegarów i wyświetlacza w Nissan Almera N16 2000r (przed FL). Chciałbym zmienić oświetlenie i inne kolory wstawić i pytanie takie czy to jest jakiś duży problem, czy nic poważnego, czytałem troche o tym ale żadnych konkretów nie wyczytałem, Chodzi mi głownie o to jakie żaróweczki kupić czy Ledy, i jak sie demontuje Tą Tarcze zegarową..Dzięki pozdrawiam!

 

[ Dodano: Nie 12 Paź, 2008 20:25 ]

:):)

 

[ Dodano: Czw 23 Paź, 2008 13:07 ]

:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale odpisze :)

 

Generalnie osobiscie posiadam SUnny ale u siebie wymienialem oswietlenie takze troszke sie tym interesowalem.

 

Mowi sie ze diodki sa lepszym rozwiazaniem niz zwykle zaroweczki. Ledy jesli sie nie myle nie przepalaja sie a jak przepalaja to nie tak szybko :) Zapewne mozna takie kupic na allegro lub w jakims sklepie samochodowym z elektryka etc.

 

Jesli chodzi o wyjmowanie zegarow w almerce to w tym ci juz nie pomoge, w sunnym rozbierac trzeba bylo odpiac caly srodkowy panel wykreicc kilka srubek a potem panel (obudowe zegarow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość lewandoree

Witam przepaliła mi się jedna z żarówek wyświetlacza wskazującego kilometry oraz godzinę . Almera jest z 2005 roku po FL jako ze chciałbym wymienić ta żarówkę to przymierzam się to LED w kolorze czerwonym . Proszę o pomoc ponieważ chciałbym wymienić cale oświetlenie na czerwone tzn licznik (zegary ) jeden przycisk auto od szyb elektrycznych oraz panel nawiewu i klimatyzacji , wersja samochodu jest bez dużego wyświetlacza a radio zostało zmienione na nieseryjne . Prośba dotyczy jak się zabrać do elementów wymienionych gdzie chciałbym zmienić oświetlenie i jaki rodzaj żarówki zastosować ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewandoree, wg mnie masz oświetlenie ledowe, nie wydaje mi się, żeby w 2005r Nissan stosował jeszcze tradycyjne żarówki...

W takim wypadku należy sprawdzić czy dioda nie jest przepalona lub (co bardziej prawdopodobne) sprawdzic zimne luty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

Jednak okazało się ze jedyna diodowa seryjnie żarówka jest mini żaróweczka o średnicy 3mm od przycisku auto do szyby elektrycznej . Reszta żarówek jest zwykła nawet w liczniku , dla chcących wiedzieć posiadam almerę po fl z 2005 roku i w zegarach znajdują się żarówki (W1,2W) w specjalnych oprawkach , ale nie ma to znaczenia ponieważ kupuje sie same żarówki które wkłada się w oprawki . Wymieniam cale oświetlenie na czerwono niebieski tzn niebieski wyświetlacz kilometrów godziny i temperatury , niebieski przycisk auto oraz ac ,ac max i ogrzewanie tylnej szyby ,reszta będzie koloru czerwonego (coś w stylu oświetlenia w golfie czy pasacie ). Przetestowałem już jakby wyglądało to z diodami i nie polecam bo nie rozpraszają one w światła .Użyj do tego celu żarówek fabrycznie pomalowanych na niebiesko oraz czerwono , które zakupiłem na tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=542776322 do zegarów użyje w1,2w oraz 3mm żaróweczek z wąsami które włożę w specjalne oprawki których jest 3 sztuki do panelu nawiewu , są to rzadko spotykane oprawki wiec polecam wyjecie starych żarówek i wsadzenie nowych w oprawkę , dla ciekawostki za komplet 3 żaróweczek w oprawkach do panelu klimy trzeba zapłacić w aso 90 zł nie pomyliłem się 90 zł . Naprawdę odradzam do tego modelu używania Led ponieważ licznik jest tak skonstruowany ze tylko dwie żarówki pełnia funkcje oświetlenia zegarów , jedna oświetlenia wyświetlacza a 5 pozostałych to kierunki długi przeciwmgłowe itd .I nie ma opcji żeby dioda która maksymalnie świeci katem 140 stopni rozproszyła światło dostatecznie żeby coś się świeciło na liczniku sprawdziłem to na własnej skórze straciłem tylko 8 zl tyle kosztuje 8szt LED firmy jacky auto sport w oprawce r5/t5 ahah taniej niż na allegro zapraszam do feu vert czy jak to się pisze na Ursynów w Warszawie ale jednak konwencjonalne żaróweczki są do tego celu o niebo lepsze . Pozdrawiam mam nadzieje ze komuś przyda się ta informacja , a jeżeli ktoś uzyskał zamierzony efekt z diodami to niech podzieli się z tym ponieważ nie uważam tego za możliwe , może jedynie w kwestii przycisków takich jak sa w n15 (awaryjne przeciwmgłowe przednie tylne itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Użyj do tego celu żarówek fabrycznie pomalowanych na niebiesko oraz czerwono , które zakupiłem na tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=542776322 do zegarów użyje w1,2w oraz 3mm żaróweczek z wąsami które włożę w specjalne oprawki których jest 3 sztuki do panelu nawiewu .

 

Witam od jakiego usera kupiles te zarowki z tymi dlugimi wasami, nie moge ich znalez od jakiego czasu. W serwisie rzeczywiscie 32,50 za sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

czy ktoś jeszcze zmieniał oświetlenie na LEDowe lub ewentualnie żarówki na inny kolor np czerwony albo niebieski ? Chetnie zobacze zdjecia jak to wyglada w almerze n16 po fl lub przed bo mniej wiecej podobnie to chyba bedzie wygladalo. Super by bylo jakby ktos wstawil fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja zmieniałem podświetlenie zegarów na LEDowe, oznaczenie ledów jakie tam pasują to t5/r5 tj. na tej aukcji http://moto.allegro.pl/zarowka-bax-t5-r5-led-bx8-5d-w-oprawce-do-zegarow-i2534900334.html . Wygląda całkiem fajnie(poniżej załączam link do fotki), ale no własnie jest jedno ale! Szybko się przepalają...Nie minął miesiąć czasu a już musiałem wymieniać...

 

http://naforum.zapodaj.net/ed1879e927a6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...