Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegroda do Vanette


Gość jaro5090

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Od 2 dni jestem posiadaczem Nissana Vanette 2,3 D

Po przeanalizowaniu całego rynku, a trwało to 2 tygodnie uznałem ten model za najtańszy samochód dostawczy do firmy usługowej.

Jest troszkę głośny i nie pali mało, ale inne zalety całkiem niwelują takie "usterki".

 

Mam jednak jeden problem, Otóż chcę go zarejestrować na VAT-1.

Przy 2 siedzeniach auto spełnia warunki ustawy z tym, że musi być przegroda między częścią pasażerską a towarową.

Gdzie można taka przegrodę kupić, czy też dorobić....

Może koledzy pomogą ??

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem trzy rodzaje przegród. Jedna nie będzie Cię interesoać bo jest umieszczana za drugim rzędem siedzeń. Widziałem tylko plastykową ale ona nie będzie pasować do VAT-u.

Pozostałe umieszczane są za przednimi fotelami i te pasują do przepisów VAT.

Spotkałem dwie wersje. Plastykową i blaszaną. Obie mają szklane okienko. Szyba ma homologację. Na przegrodzie jest tylko nazwa producenta. W mojej Vanecie mam plastykową. Nie daje się łatwo demontować jest przyklejona i przykręcona. Jak ję zdjemontowałem czasowo i założyłem spowrotem to teraz skrzypi. Trochę mi popękała ale skleję i przykleję ją na pewno. Metalowa jest tylko przykręcana. Zastanawiełem się czy nie kupić metalowej. Zniechęca mnie jej "pancerność' , zawsze to parę kilo więcej do wożenia.

Była taka właśnie na Allegro parę miesięcy temu. Pozostaje ewentualność dopasowania gotowej kratki od innego auta. Kratki często można spotkać w komisach jako pozostałość po sprzedanych autach.

Polecam popatrzeć na zdjęcia aut umieszczonych na Allegro.

Przegroda przeszkadza trochę w dostępie do silnika. Ale da się wytrzymać.

Na koniec jedna uwaga. Z przegrodą jest nieporównywalnie ciszej w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dziękuję za informacje....

Szukałem w allegro i kilku miejscach, niestety bez skutku :(

Może dopasować z innego samochodu ?

Ja mam taką kratkę od....Ecsorta combi za przednimi fotelami pasuje idealnie, jednak przy zaglądaniu do silnika jest kładziona poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy musi być przegroda. Zgodnie z przepisami jeśli pojazd był zarejestrowany po raz pierwszy przed majem 1999 roku, to stosuje się stare przepisy i kratki nie musi być. Jest na to odpowiednia ustawa opublikowana w Dzienniku Ustaw. Jej numer podadzą Ci na stacji dokonującej przeglądów technicznych. Przerabiałem to na Kangoo, był zarejestrowany w kwietniu 1999 r i mieścił się w tej ustawie. Jak tylko dowiedziałem się o tej ustawie to natychmiast wywaliłem kratkę. Na przeglądach nigdy nie miałem problemów z tego powodu, a przeglądy robiłem na okręgowej gdzie przywalają się do wszystkiego. Na wszelki wypadek woziłem ofoliowane ksero ustawy.

Przegrodę załołożyłem w Vanecie tylko ze względu na to że, jest o wiele ciszej w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...