Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbo


Gość beny13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko po ostrzejszej jezdzie autkiem po zatrymaniu z komory silnika przez moment czuc spaliny. Czy to jest zasluga zaworu upustowego(blow-off) przed sprezarka? Czy moze byc jakas inna przyczyna? Zostalo mi jeszcze 2 miesiace gwarancji wiec wole miec pewnosc ze jest wsystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko po ostrzejszej jezdzie autkiem po zatrymaniu z komory silnika przez moment czuc spaliny. Czy to jest zasluga zaworu upustowego(blow-off) przed sprezarka? Czy moze byc jakas inna przyczyna? Zostalo mi jeszcze 2 miesiace gwarancji wiec wole miec pewnosc ze jest wsystko ok.

 

Nie ma blow -off`a potwierdzam.(przypuszcam ze blow offem idzie powietrze które miało się dostać do komory spalania a nie spaliny "wydalane " z komory spalania) Skoro zostało Ci 2 miesiące gwarancji jedz do ASO. W końcu gwarancja Ci się należy tak? Może poprostu uszkodzony układ wydechowy tuż przy kolektorach, może uszczelka? spekuluje, może się mylę ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc może szlak trafia Twoją turbosprężarkę ;-) dlatego może przepuszczać i stad smród spalin którymi to napędzane są łopatki turbiny ... może po ostrej jeździe od razu wyłączasz silnik jak się zatrzymujesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje ja jezdze tym autkiem od miesiaca i po ostrzejszej jezdzie pamietam o schlodzeniu turbiny ale co do poprzedniego wlasciciela to nie wiem. Dodam tylko ze po zatrzymaniu jest wszystko ok po okolo 20-30 sekundach(silnik chodzi na wolnych by schlodzic turbine)pojawia sie obloczek spalin i po kolejnych 10sek. wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...