Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CIĘŻKO WCHODZĄCA 2 I 3


Gość paaulo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH :) .JESTEM SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM TYRANA I 2,7TD,ALE MAM PEWIEN PROBLEM.NIE WIEM CZY MAŁY,CZY DUŻY???JAK ROZPĘDZAM AUTO,MA ONO JUŻ DUŻE OBROTY I PRZYŚPIESZENIE TO CIĘZKO WCHODZI 2 A NASTĘPNIE 3.MUSZĘ TE BIEGI WRZUCAĆ STOSUNKOWO SZYBKO DO PRĘDKOŚCI ŻEBY BYŁO OK.DA SIĘ DO TEGO PRZYZWYCZAIĆ,ALETO CHYBA NIE JEST NORMALNE.CZY MACIE JAKIEŚ POMYSŁY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw do sprawdzenia olej, a przy okazji. Postaw auto na równym, coby się nie staczało, wbij na reduktorze N, ana normalnej skrzyni 5. Jak będzie mocno jamrolić to znaczy, że masz łożyska w skrzyni do wymiany.

 

Najlepszy test na opuszczenie ceny auta o 1000zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Koledzy jestem tutaj nowy i zakładam ten temat ponieważ przejrzałem forum i nie znalazłem coś odpowiadającego całkowicie moim objawom posiadam Terrano II 2004r 2.7 TD. Gdy ruszam to pierwszy bieg ciężko bardzo wchodzi również wsteczny natomiast zmiana biegu na wyższy w czasie jazdy nie stanowi już problemu dodam jeszcze ze pedał sprzęgła nie odbija do samego końca cofa się tak gdzieś 3/4 bardzo bym prosił o jakaś poradę będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło "ciągnie", czyli nie wysprzęgla się do końca. Trzeba najpierw sprawdzić ustawienie skoku jałowego pedału sprzęgła.

Jeśli jest OK trzeba sprawdzić czy odbija do końca dźwignia sprzęgła - ta która wychodzi z kielicha skrzyni biegów.

Jeśli nie - to skrzynia na dół i trzeba szukać. Może byś uszkodzona ta dźwignia, łożysko oporowe lub samo sprzęgło.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie ciagnie i takto jest oki tylko te biegi ciezko wchodza a w zasadzie to jak sie rusza to jest najwiekszy problem z 1 i z wstecznym ale jak sie mocniej docisnie to wskoczy a tak to sprzeglo wyspregla i wogole

Edytowane przez alien171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła też pęknąć blaszka w docisku sprzęgła, tarcza wtedy kręci się pod lekkim skosem i nie wysprzęgla do końca.

Jedno jest pewne, musisz szukać......... bo stąd nie widać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Jak widzisz usterek może być wiele i wszystkie opisywane przez poprzedników mogą dawać takie objawy. Oczywiście mogą występować jeszcze inne, przeczytaj temat:

http://forum.nissanklub.pl/index.php?showtopic=54970&view=&hl=&fromsearch=1

Może tam znajdziesz odpowiedź na dolegliwość Twojego auta, a jeśli nie to masz informacje na przyszłość, podejrzewam jednak, że jest to trochę za szybko ale nie wykluczone. Już trzy osoby z forum łączne ze mną miały ten problem więc widać, że jednak dość często występuje.

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekij Panowie za wszystkie podpowiedzi wyjasnilo sie juz mocowanie pedalu sprzegla w jednym miejscu peklo i przy wcisnieciu pedalu wyginala sie i w tym byl problem ze nie wysprzeglalo dobrze jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...