Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zrobili mi składaka


Gość znaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w łatwy i skuteczny sposób zrobić z nowego auta - tzw składaka:

 

1) Postaw auto np. przed firmą i poczekaj aż Ci ktoś zarysuje tylny błotnik

2) Oddaj auto do naprawy, koniecznie do AUTORYZOWANEGO serwisu

3) Odbierz auto po 3-4 dniach i masz kabinę w innym kolorze i pakę w innym :)

 

 

Przepis opart na autentycznych wydarzeniach w serwisie nissana Przyguccy w Łodzi

 

Co prawda pomalowali z łaską jeszcze raz, ale tez nie jest ideał. Njbardziej wk... mnie Pan Kierownik , który zapytany czy te kolor na kabinie i na pace jest ten sam, odparł...

- Hmmmm, no jest różnica, ton... no może dwa.

Dziwi mnie jedynie fakt, ze wiedząc różnych kolorach, chciali mi to auto wcisnąć bez słowa. I co z tego, że mają ISO certyfikaty i inne duperele. To chyba nie była zbyt skomplikowana operacja. Ale moge sie mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowałem kawałek tylnych drzwi bo jakiś pajac na parkingu porysował. Kolega malował dwa razy i niestety jest różnica. Wszystko zależy od mieszalni jak dobiorą lakier. Mam mieć dobierany trzeci raz ale jakoś nie mam na to czasu. Dziwi mnie to bo lakier jest dobierany z karteczki na samochodzie a nie np. na oko.

Niech malują do skutku, aż nie będzie do czego się przyczepić!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa ale może nie tyczy się już Navar. Od jakiegoś czasu jest nakaz używania lakierów wodnych, które ciutkę inaczej wyglądają na aucie niż lakiery nitrorozpuszczalne czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobrych fachowców ciężko :/ ponadto inaczej będzie wyglądał lakier auta które jest garażowane i nie jest narażone na działanie światła słonecznego stojąc cały czas na parkingu.

 

Nie da się dobrać idealnie lakieru zawsze będzie widać pod słońce bardziej lub mniej, ma to swoje dobre strony przy zakupie takiego auta z drugiej reki od razu widać co było robione.

 

pyzatym często faktura lakieru jest inna jeśli się dokładnie przyjrzeć, nie mówiąc już o zaciekach jakie co niektórzy fachowcy potrafią zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie lakier powinni dobierac wg. VIN tak sie kupuje np reperaturki w ASO,ale jak juz ktos wspomnial lakier na aucie jest poddawany roznym czynnikom zewnetrznym jak:

-slonce/deszcz

-grad/snieg

-piasek/kamyki z pod kol itd

wiec plowieje i dlatego czesto ta widoczna roznica miedzy kolorami po malowaniu,pomoc moze polerka auta w niektorych przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobrych fachowców ciężko :/ ponadto inaczej będzie wyglądał lakier auta które jest garażowane i nie jest narażone na działanie światła słonecznego stojąc cały czas na parkingu.

 

Nie da się dobrać idealnie lakieru zawsze będzie widać pod słońce bardziej lub mniej, ma to swoje dobre strony przy zakupie takiego auta z drugiej reki od razu widać co było robione.

 

pyzatym często faktura lakieru jest inna jeśli się dokładnie przyjrzeć, nie mówiąc już o zaciekach jakie co niektórzy fachowcy potrafią zrobić :D

Nie zgodze sie...w mojej Almerze malowal gosc blotnik...zrobil tak, ze nie mozna bylo sie doczepic nawet jakbym chcial...samochod stoi na codzien na dworzu ma 10 lat...a robil to przyslowiowy pan Henio w stodole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier da się dobrać niezależnie od starości wzorcowego lakieru na aucie, po to są fiszki , czyli te karteczki żeby , do lakieru na który mamy nr, dobrać jego odpowiednik czyli odcień wypłowiałego i tym podobne.

 

Faktem jest że będzie inna fakturka, którą polerka może zlikwidować.

 

No i najważniejsze wystarczy zapyłka na następny element aby zgubić różnicę kolory.

 

Ale takie zapyłki to robią tylko zwykli lakiernicy, nie Ci w ASO bo ASO to dziady bez umiejętności.

Kilku krotnie miałem do czynienia z ASO i naprawdę tam pracują zwyklaki ludzie, w nie jednym zwykłym lecz dobrym warsztacie czynią cuda.

Jedyny serwis mercedesa zrobił rodzicom merca tak że nie było śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam ze nie da sie dobra identycznego lakieru. Auto nawet po miesiacu ma prawo byc troche wyplowiale od warunkow atmosferycznych, mycia itp. Lakier moze byc dobrany donbrze, ale na aucie wyglada to inaczej. Mozna zrobic cieniowanie na sasiednie elementy i wtedy gubi sie roznica, ale widac w Twoim przypadku tego nie zastosowano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

z wlasnego doswiadczenia wiem ze dobry lakiernik moze zrobic cudo z naszego samochodziku a w serwisach to jest najczesciej sciema i ilosc, bo wiekszosc tego sie robi na gwarancji. w moim miescie jest mercedes i kilku kolesi tam pracuje i slyszalem co tam porabiaja, to jest szok. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...