Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem z radiem FM (wyszukiwanie stacji)


Gość tomirek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkal sie ktos z nastepujacym problemikiem:

 

odpalam automatyczne wyszukiwanie stacji (lewo/prawo na minijoyu) na falach FM. Radyjko przelatuje skale kilka razy i nic nie znajduje... Funkcja Reg (radia regionalne) nie ma na to wplywu...

Gdy recznie przeszukuje FM (joy gora/dol) stacje sa i sygnal jest bardzo mocny.

Zastanawia mnie to, ze przy przeszukiwaniu "recznym" skala przeskakuje co 1/10 np 100,0-100,1-100,2-100,3 itd

Przy przeszukiwaniu automatycznym na wyswietlaczu pokazuje ze "skok" jest wiekszy np 100,0-100,2-100,4...

 

Niedawno zmienialem antene (zupelnie z innego powodu) i na obu jest tak samo... Problem wystepuje glownie na trasie. W miescie wyszukiwanie dziala aczkolwiek zdarza mu sie, ze "nie widzi" niektorych stacji :(

Ma ktos pomysla co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

też sie ostanio zastanawiałem jak to jest. I jak ninijoyem "klikniesz" dwa razy to przestawia sie wyszukwianie stacji z LO na HI i odwrotnie. Natomiast jak przelaczysz na FM2 to moze ci wyszukac i ustawic 6 stacji z najlepszym odbiorem sam z automatu.

 

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oryginalne radio ?? Rozne sa typy ja mam u siebie sonego i na fm2 radia mi w ogole nie znajduje tylko na FM jest dosc doobry sygnal na recznym szukaniu skacze normalnie i mozna dostosowac sobie odpowiedni zakres, mam jeszcze dwie funckje w radiu na lepszy sygnal Ta i jeszcze jakis ale w tej chwili nie jestem w stanie powiedziec jaki, napewno masz cos przestawione w tym radiu skoro nie dziala to tylko w trasie, moze ma zbyt slaby sygnal i nie potrafi sam dostroic sygnalu. znajdz gdzies instrukcje tego radia i bedzie to opisane, napewno sa jakies opjce radia do wzmocnienia sygnalu ja mialem to samo w sonym w miescie super smiga na trasie szumy szmery a czasami brak stacji ale tak jak mowie zaznaczylem ta jedna z dwoch opcji w radiu i problemu juz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo - oznacza wyszukiwanie z niską czułością - złapie tylko stacje z bardzo dobrym sygnałem

Hi - oznacza wyszukiwanie z dużą czułością - złapie wszystko.

 

W menu radio powinna być opcja regulacji Lo i HiI np SENSLO1-6 lub SENSHI1-6 lub regulacja będzie wyglądać tak: SENS: Lo1 Lo2 Lo3 Hi4 Hi5 Hi6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo - oznacza wyszukiwanie z niską czułością - złapie tylko stacje z bardzo dobrym sygnałem

Hi - oznacza wyszukiwanie z dużą czułością - złapie wszystko.

 

W menu radio powinna być opcja regulacji Lo i HiI np SENSLO1-6 lub SENSHI1-6 lub regulacja będzie wyglądać tak: SENS: Lo1 Lo2 Lo3 Hi4 Hi5 Hi6

 

nigdzie takiego czegos nie znalazlem, a przekopalem menu na lewo i prawo :(

I przy Hi na trasie tez ma problemy :(

 

[ Dodano: Sob 18 Paź, 2008 10:43 ]

To jest oryginalne radio ?? Rozne sa typy ja mam u siebie sonego i na fm2 radia mi w ogole nie znajduje tylko na FM jest dosc doobry sygnal na recznym szukaniu skacze normalnie i mozna dostosowac sobie odpowiedni zakres, mam jeszcze dwie funckje w radiu na lepszy sygnal Ta i jeszcze jakis ale w tej chwili nie jestem w stanie powiedziec jaki, napewno masz cos przestawione w tym radiu skoro nie dziala to tylko w trasie, moze ma zbyt slaby sygnal i nie potrafi sam dostroic sygnalu. znajdz gdzies instrukcje tego radia i bedzie to opisane, napewno sa jakies opjce radia do wzmocnienia sygnalu ja mialem to samo w sonym w miescie super smiga na trasie szumy szmery a czasami brak stacji ale tak jak mowie zaznaczylem ta jedna z dwoch opcji w radiu i problemu juz nie ma.

 

Oryginalne, zintegrowane z pulpitem i wyswietlaczem radyjko. Autko kupione w kraju, w salonie wiec raczej przystosowane do europejskich czestotliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mi sie wydaje dobrze czy nie... ale ja u siebie z ciekawosci zaznaczyłem opcje REG( jest w ustawieniach audio) i po jej zaznaczeniu lub odwrtnie (nie pamietam) wyraznie lepiej wyszukiwalo stacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Mam również problem z radiem FM słychać jedynie szum na maksymalnym podgłośnieniu. Radio FM włączy się co jakiś czas lecz bardzo rzadko podczas długiej jazdy autem. Płyty odczytuje bez problemu, reszta działa również bezproblemowo.

Podejrzewam uszkodzenie anteny której nie można odkręcić ponieważ kręci się w każdą stronę z dużym luzem bez oporu. Pytanie czy antena może być tego przyczyną ? Auto jutro trafi do elektryka i może coś wykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...