Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Naprawa wizualna plastikow


Gość Pyrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem wyglada tak :

087e61417c476b02.jpg

 

9d78ca98264f1244.jpg

 

c123877ef3f1f66a.jpg

 

858fb22cdb44d8d7.jpg

 

ktos wozil w bagazniku jakies blachy/deski i porysowal plastiki jak widac na fotkach.pomyslalem,ze moze da sie to czyms jakos zetrzec do w miare rownej powloki i dalej sprayem czarnym przeleciec co o tym myslicie? Jakbym odkrecil obudowy w bagazniku(tylko tam chce to zrobic)moze podgrzal to nad palnikiem/suszarka do wlosow i potem dal na to czarny spray to nie bedzie tak widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarciem to bym uważał - tam jest oryginalnie taki baranek a ja zatrzesz to będzie gładkie, sprayem i to czarnym tez bym nie wojował. Najlepiej na szrot sie przejechać i może coś byś znalazł i wymienił.

 

Widać auto poprzedniemu właścicielowi służyło do pracy i nie przywiązywał uwagi do ostrożności w wyciąganiu różnych ładunków z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegów, ja miałem też rysy w bagażniku - wymyśliłem drobny papier ścierny, ale efekt był mizerny. Jak odkształcisz taki plastik w wysokiej temperaturze to może Ci potem nie pasować. Polecam allegro.pl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarciem to bym uważał - tam jest oryginalnie taki baranek a ja zatrzesz to będzie gładkie, sprayem i to czarnym tez bym nie wojował. Najlepiej na szrot sie przejechać i może coś byś znalazł i wymienił.

 

Widać auto poprzedniemu właścicielowi służyło do pracy i nie przywiązywał uwagi do ostrożności w wyciąganiu różnych ładunków z bagażnika.

 

poprzedni wlasciciel,a wlasciwie wlascicielka na pewno duzo wozila w bagazniku,bo to najbardziej zaniedbana czesc auta,reszta wnetrza jakby nie uzywana.Na szrocie juz bylem i jest problem bo te auta "sie ponoc nie psuja i nie maja japoncow" :D moze beda jak po wypadku jakims(tyle sie dowiedzialem).szukalem na ebay,ale nie ma

 

Potwierdzam zdanie kolegów, ja miałem też rysy w bagażniku - wymyśliłem drobny papier ścierny, ale efekt był mizerny. Jak odkształcisz taki plastik w wysokiej temperaturze to może Ci potem nie pasować. Polecam allegro.pl...

 

to moze gdyby tak przytopic inny kawalek plastiku nad tymi rysami, co by pozwolilo wypelnic te dosc glebokie rowki a potem ewentualnie drobnoziarnisty papier scierny lekko przeleciec i wtedy juz czarna farba np. taka

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=250304140708

 

Na razie jako ze pracuje po 12h nie mam czasu sie za to wziasc ale moze w przyszlym tyg jakos.To wtedy porobie fotki co i jak mi szlo.Jeszcze poszukam,ale dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mozesz "zgrzać" te plastiki ale nie sadze by jakos to ladnie wyszlo, tak robia "magicy plastikarze" maja zgrzewarke i zgrzewaja je ze soba tak zwane klejenie wiec musialbys kupic jakis spory kawalek plastiku pociac go na takie kawalki jak Ci beda pasowaly i pozniej to zgrzewac, najlepiej zgrzewarka ale moze i suszarka sie uda, mimo to polecam jednak szroty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa raczej nie do naprawienia ale jest sposób na te rysy tylko jeden jeżeli nie chcesz wymienać ich naklej jakeś nalepki lub cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nestor" problem w tym ze juz objezdzilem szroty i nie ma tego auta na nich,to byla pierwsza mysl zeby wymienic te plastiki zamiast kombinowac i tracic czas.

 

"bandi"mylse ze naklejki nie dadza za duzo bo tak czy inaczej bedzie te przerysowania widac

 

Najgorsze ze jest to jak na zlosc element ktorego nie kupisz normlanie w sklepie,bo juz dawno to zrobil,ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze pojedź do serwisu i się dowiedz ile zamówienie nówek, myślę, że nie z bankrutujesz ceny w UK są inaczej odczuwalne dla kieszeni.

 

Wlasnie auto stoi w serwisie w sumie moge zapytac,choc nie sadze ze maja takie czesci,to nie jest element zamienny czy psujacy sie wiec nie sadze ze wystepuje w ASO.

 

Wiadomo ze sa inaczej odczuwalne w kieszeni np. za roboczogodzine 85f+vat(ok.100f czyli 450pln jakos)za samo przyjecie do serwisu na wstepie tyle masz. A srednie zarobki Polakow(ja mieszcze sie w gornej granicy) za tydz. to 180-400f. Akurat w tym przypadku serwis jest niesamowicie drogi,choc czesci wcale nie(sporo jest nawet duzo tanszych niz w PL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie sa drogie czesci oryginalne to po prostu zamow je, napewno wystepuja w oryginale. Kazda taka czesc jest dostepna jak nie w UK to moze w PL Zadzwon do Nissana i zamow, Ja jak pracowalem w serwisie samochodowym to zamawialem oryginalne czesci do fiata alfy vw audi itp. nie bylo zadnych problemow jak nie bylo w PL to sciagali z Niemiec lub Wloch i czesci byly. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz podane rózne metody naprawy:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=45486

 

dzieki,przeczytalem to i w sumie ten pomysl z wypelnieniem tych rys niedaleko odbiega od mojego,moze taka zaprawke dostane w castoramie

 

co do tej czesci to nie mieli jej i mowili ze moze bedzie,ale dadza mi znac do 2tyg.(ceny nie podali) tyle to niechce mi sie czekac,sam sie zabiore za to. Jeszcze na necie szukam ciagle bo najprosciej by bylo kupic gotowe i tylko poodkrecacac/wymienic/poprzykrecac

 

dzieki za wszystkie rady,jutro zabieram sie za odkrecanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy naprawial takie plastiki folią z allegro, oczywiscie po uprzednim wypelnieniu i wyrównianiu rys

 

rzuć okiem [przykład]:

 

http://moto.allegro.pl/item467883659_folia...upki_200cm.html

http://moto.allegro.pl/item467888768_folia...ane_tuning.html

 

No i pieknie to mam juz rozwiazanie, najlepsze ze wszystkich bo:

-obawialem sie ze nawet jak usune zadziory i wypelnie je czyms to po przemalowaniu nadal bedzie widac fakture plastiku (nawet po przeszlifowaniu)

-koniecznie chcialem zmienic kolor na czarny(bo im jasniejszy szary plastik tym bardziej mi zalatuje tandeta i chinszczyzna)

 

a wiec Riki dzieki za linki skorzystam na pewno,jutro poszukam na ebay(bo w UK nie ma allegro :D) i na pewno wykorzystam to przy naprawie(leci punkcik do ciebie)

 

"B_E_R_E_K" robilem tak kiedys w fordzie fiesta dawno dawno temu,ale teraz juz mi sie to nie widzi takie malowanie(jak cos to tylko czarny kolor w rachube wchodzi)

 

Tak czy inaczej dzieki wszystkim za pomoc,szczegolnie Riki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...