Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] wymiana żarówki - postojowe


Gość darazz

Rekomendowane odpowiedzi

darazz, nie mam P12 ale w większości aut jest tak, że postojówka jest umiejscowiona w kloszu ze światłami drogowymi i zobacz po kabelkach gdzie idą i musisz chwycic mocno taki plastik co wchodzi do lampy i go przekręcić i wyjąć żarówkę - będzie wsadzona do tego plastiku.

Zobacz w instrukcji obsługi - masz tam opisaną wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P12 jest to fajnie rozwiazane. Nie szukaj oprawki plastiku, tylko szukaj wystajacego patyczka w jasno szarym - bialym kolorze. Przekrec go i wyciagniesz zarowke, ktora jest osadzona w oprawce - własnie z takim plastikiem.

 

Powodzenia

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tak jal napisal ciechon zarowki pozycyjne sa wkladane w takie jezyczki. Od strony pasazera zdemontuj ten lejek gdzie wlewa sie plyn do spryskiwaczy po prostu go przekrec i do gory a od strony kierowcy musialem wyjac akumulator odkrecic i uniesc do gory dolna obudowe filtra powietrza no chyba ze dopadniesz kogos kto ma chude i male raczki to nie bedziesz mial problemu.

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod pytanie a czy ktos wymienial te zarówki na zarowki diodowe bardziej przypominajace kolor xenonowy bo mysle nad zmiana zarowek postojowych i i ta sa zarowki 5W??

Wg mnie nie warto wymieniać na żarówki diodowe, lepiej kupić zwykłe, ale lepszej jakości - np Osram Cool Blue - są one niebieskie, ale dają bardzo ładne białe światło lekko wchodzące w błękit, ale jest to prawie niezauważalne. Nie wiem jakie żarówki są na postojówkach w P12, ale przeważnie są to W5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...