Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po zmianie wtryskiwaczy


Gość obek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam instalację BIGAS i zmieniono mi listwę na valteki 3ohm. Znacznie spadło spalanie: obecnie pali 10l na trasie i 13l w mieście, lecz powyżej 3 tys obrotów ma słabsze przyspieszenie. Komputer samochodowy zaczął pokazywać większe spalanie niż do tej pory o ok. 1 litr i wystarczy dodac 1 litr i wychodzi spalanie gazu. Wcześniej na wtryskiwaczach Bigas, z których dwa zaczęły nawalać spalał od 12 do 16 litrów, a komputer samochodowy pokazywał spalanie mniejsze niż obecnie o ok 1 litr (dotyczy benzyny).

 

Wydaje mi się, że źle ustawiona mieszanka (za słaba) i dlatego teraz słabszy i pokazuje większe spalanie (wskaźnik komputera samochodu). Czy dobrze myślę, że trzeba zwiększyć mieszankę? Zaznaczam, że nie używam mapy tylko jest ustawiony stały mnożnik. W okolicach 3300 obrotów jest moment osłabnięcia silnika.

 

Mam jeszcze uciążliwy problem z rozruchem - konieczne jest kręcenie rozrusznikiem (przed wymianą listwy tez problem występował - pojawił się po wymianie filtrów powietrza i fazy lotnej LPG). Łatwiej zapalić gdy auto dłużej stało. Jak jeżdżę długo na benzynie problem znika, przy czym na benzynie zdarzało się, że na wolnych obrotach silnik przygasał. Czy to oznacza uszkodzenie jakiegoś czujnika, a może świece są zużyte (nie wiem kiedy były wymieniane przez poprzedniego właściciela i pytanie jak często nalezy wymieniać świece w MAximie (platynowe) - w książce serwisowej pisze co 90 tys km, ale z gazem chyba częściej?)

 

Dziękuję za ewentualne sugestie,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gazie okres wymiany świec skraca się o połowę (góra 1/3).

Jeżeli nie wiesz kiedy były wymieniane to zmieniaj w ciemno bo szkoda męczyć autko.

Ponoć do gazu warto załorzyć platynki (i ponoć NGK się popsuły :-) ).

 

Z tym rozruchem to przyczyną może być awaria pompy paliwa (skoro masz sekwencję to odpalasz na benie i dopiero jak na parowniku około 30 st to przechodzi na gaz).

To się zdarza zwłaszcza przy LPG, jeżeli nie dbasz o poziom paliwa w zbiorniku (min.1/4).

 

Napisz jeszcze jaki masz motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień świece, filtr powietrza, i jedź jeszcze raz na regulację. Poproś o analizę spalin. ECU powinien pokazać mniej więcej takie samo spalanie na Pb jak i LPG w podobnych warunkach jazdy. Jest to taki "orientacyjny " test prawidłowo ustawionej mapy. Jak mi średnie spalanie zaczęło kiedyś uciekać w górę od razu wiedziałem , że z instalką coś się dzieje - w końcu umarł czujnik ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kompie pokładowym spalanie jest większe na gazie niż na benzynie to oznacza ubogą mieszankę gazu. Przelicza on spalanie z czasu otwarcia wtryskiwaczy i jeżeli jest ubogo to komp próbuje wzbogacić mieszanę, wydłuża czas wtrysku i wtedy na kompie pokładowym pojawia się większe spalanie. Komp poładowy na gazie i na benzynie powinien pokazywać takie samo spalanie. Wtedy wiemy, że mieszanka jest ok. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze byc tak ze wtryski bigasa bylo 1omowe tloczki pracowaly 3 razy szybciej niz teraz przez co bylo wieksze spalanie i lepsza dynamika teraz sa 3 omy tloczki pracuja wolniej spalanie mniejsze dynamika gorsza. to samo ma sie do wzkazan komputeraz pokladowego wczensiej mniejsyz opor na wtryskiwaczahc bezynowych, teraz wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...