Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie chce palić na benzynie


Gość caMaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem ten dział i nie znalazałem rozwiązania na mój problem

Tak więc autko mam od niedawna, poprzedni właściciel miał go 9 miesięcy, i non stop jeździł tylko na gazie. Nie wiadomo jak jeździł poprzedni-poprzedni właściciel.

Model auta to P10 1993 2.0 SRDi, czyli jednopunkt.

Sprawa ma się tak, że jak przełączam przełącznik w pozycję <beznyna> to auto mi gaśnie i ta lampka od immobilajzera bardzo szybko miga. Do tego bardzo szybko "pipka", w odstępach nie przekraczających pół sekundy.

I teraz, czy jest to spowodowane tym, ze wtrysk już się "zapchał" gazem i nie puszcza benzyny, czy to może coś z immobilajzerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autko nie miało benzyny w baku (pewnie od załorzenia LPG) to jest kilka możliwości:

- zatarta pompa paliwa,

- uszkodzony wtryskiwacz,

- odłączona pompa paliwa (często "fachowcy od LPG" tak właśnie robią).

 

Wszystko będzie cacy do czasu nadejścia mrozów ;-)

 

Sprawdź pompę, zobacz czy wtryskiwacz podaje paliwo (nie wiem jak w Nismo, ale miałem na jednym punkcie kiedyś Opla to wtryskiwacz widac było po zdjęciu filtra powietrza (całej obudowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłuższym staniu auta po nocy jak sie przełącza na benzyne wystarczy włączyć kontrolki i słychać "buczenie" z okolicy tylnych siedzeń po chwili powinno ustać to pompa

...

ja też jeżdze non stop na gazie co nie znaczy że nie odpalam na bęzynie i paliwko sobie zchodzi i poprzedni właściciel powinien też tak robić ...jak ma jakiekolwiek pojęcie

tak jak koledzy mówią że mogła paść pompa paliwa jak chodziła bez PB

co do tego że wytrąciła sie woda to też miałem taki przyypadek że mi auto kichlo i przestawiło nawet pasek rożrządu ,,,ale inny model...

albo dolać sporo nowego paliwa albo dolać denaturatu a lepiej są specjalne środki

typu "Fuel treatment " do paliwa co do zapchanego wtryskiwacza to trudno nie wiem ,,,,

co do przypchanych zamulonych to też są środki "STP" do czyszczenia wtryskiwaczy wg mnie skuteczne stosowałem w 3 autach było czuć różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dotarłem dziś do pompy paliwa, a w zasadzie pod ten metalowy dekiel pod siedzeniem. Zmierzyłem miernikiem napięcia na wtyczkach wchodzących do pompy.

W tej większej z trzema biegunami było 12V, a we wtyczce z dwoma biegunami było coś koło 0,5V. Czyli zasilanie do pompy dochodzi, lecz sama pompka nie działa.

I teraz kwestia, czy pompa z silnika na wielopunkcie (bo mam do takowej dostęp) będzie pasowała do mojego jednopunktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę zamawiał ta pompkę z wielopunktu.

No ale zostaje jeszcze ta zagadka z immobilajzerem, dlaczego jak przełączam na benzynę, to tak dziwnie się zachowuje. Czy przy okazji zakładania gazu nie było grzebane w elektryce (np. czy nie była specjalnie odłączana ta nieszczęsna pompa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie od pewnego czasu też nie chodzi na benzynie. Pompa działa , paliwo dochodzi do wtrysku , ale nie podaje. Po przejrzeniu schematu mam już swoją teorię , ale nie jestem pewny. Może koledzy podpowiecie co może być. Aha , wtryskiwacz już wymieniłem , więc na pewno jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy idą impulsy wtrysku :) wystarczy żaróweczka 2 lub 5 watowa wpiąć we wtyczke wtryskiwacza i kręcić rozrusznikiem :) jak mruga to jest ok jeśli nie to najprawdopodobniej padła końcówka mocy w ECU :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snafu, o tym samym pomyślałem , ale nie do końca wiedziałem jak to sprawdzić. Dzięki

 

[ Dodano: Nie 09 Lis, 2008 23:24 ]

Już znalazłem przyczynę , a właściwie mój kolega. Jest przerwa na przewodzie zasilającym wtryskiwacz , impuls jest. W zasadzie 15 minut roboty , jutro naprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...