Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryczne szyby primera P10


Gość NismoMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! To mój pierwszy post na forum wiec jeśli coś nie tak napisałem nie obuzajcie sie.

Mój problem polega na tym ze mam manualne podnośniki szyb i chce założyć elektryczne(mam już cały tunel z przełącznikami i przełączniki do drzwi i siłowniki) ale problem tkwi w tym ze nie wiem jak mam je podłączyć czy może są jakieś kostki do podpięcia tych przełączników?? Moze ktoś z was przerabiał już ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz instalację pod elektryczne szyby to powinne być i kostki, dwie szerokie pod tunelem, w okolicy dźwigni ręcznego, jedna chyba niebieska, druga biała, w drzwiach kierowcy w oryginale jest sterownik do szyby i tam powinne być trzy kostki, jedna do sterownika, jedna do przełącznika i ostatnia do silnika szyby, w drzwiach pasażera jedna kostka, tylko do silnika (szyba sterowana jest z tunelu, chociaż były wersje ze sterowaniem z drzwi, musisz sprawdzić co tam siedzi o ile wogóle coś tam jest), drzwi tylne, dwie kostki, jedna do silnika druga do przełącznika. Jeżeli nie masz fabrycznej instalacji to czeka Cię położenie kilkunastu metrów kabla i podłączenie tego, nic przyjemnego ale do zrobienia.

 

Sprawdź skrzynkę, wysłałem Ci schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf4rb powiem tak jak wyciągałem tunel to miałem tam kostki 2 tak jak opisałeś lecz w drzwiach niema żadnych kostek jedynie do do centralnego. Kurde nie rozumie troszkę schamatow. Jutro zajrzę tam jeszcze raz jeśli nic nie wykombinuje to będę potrzebował jaśniejszych instrukcji jak je podłączyć metoda "łopatologii stosowanej" Nie orientujesz sie ile tam potrzebuje tego kabla w razie czego??

Za schemaciki jestem ci bardzo wdzięczny zaraz je wydrukuje i przejrzę.

A co do elementów to posiadam:

4 siłowniki elektryczne

2 tylne przełączniki do drzwi

tunel z przyciskami

i ten jeden do drzwi kierowcy

ale mniemam tego"sterownika" jak on wygląda??

 

[ Dodano: Czw 23 Paź, 2008 21:59 ]

wysłałem Ci na pocztę fotki

przejrzyj je bo mam takie coś ale nie wiem czy to sterownik

i nie wiem jak się wrzuca fotki na forum dlatego na pocztę przesyłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten sterownik do drzwi kierowcy. Schemat niestety dośc kiepski, nie ma oznaczonych wszystkich kolorów przewodów, dziwne że masz te wtyczki pod tunelem a w drzwiach już nie. Gdzieś na dniach będę rozbierał przednie drzwi bo muszę zrobić porządek z głośnikami, to pooglądam dokładnie czy po drodze nie ma jeszcze jakiejś złączki.

 

Gdzie wydłubałeś te siłowniki? Potrzebuję uszczelek szyb przednich, te w prowadnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już po zabiegu zajrzałem za słupek czy siedzą tam jakieś kostki znalazłem jedna kostkę do której wchodzi kilka przewodów a wychodzą tylko 2 kabelki(wydaje mi się za te wolne miejsca w kostce są pod przeliczniki) Jak myślisz czy to jet to??

 

fotki zapodam ci na maila

 

A co do uszczelek to tez muszę wymienić. A siłowniki wybrałem z mojej drugiej primery którą zakupiłem na części ale nie było w niej już okablowania.

 

Jak będziesz zdejmował boczki z drzwi przednich zrobił byś zdjęcie jak jest ten sterownik podpięty (oczywiście jeśli masz możliwość zrobienia fotek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem ci schemacik na pocztę

:P

 

Dostałem DZIEKI :)

 

EDIT

 

Rozkopałem nawet drzwi i d*pa wydaje mi sie ze do przełącznika w drzwiach i w tunelu powinny iść te same kable i idą ale brakuje 2uch co idą na silnik w drzwiach tak że d*pa musze podciągnąć 2 kable z tunelu...do drzwi ... pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik czyli przełącznik tak ..

myśle że jest to poprostu sterowanie

silnik elektyczny sie kręci raz w prawo raz w lewo w zależnośći jak idą do niego bieguny

 

do przełącznika idzie 6 przewodów + 2 podświetlenie

 

1 2

+ + przyczym 3 - 4 to wyjścia na silnik 1-6 to powiecmy +

3 4 a 2,5 to masa łącząć 1z3 i 2 z 4 na 3 mamy + 4 mamy -

+ + i 3 z 5 i 4 z 6 na 4 mamy +a na 3 mamy -

5 6

tak na logike powinno to działać taką mam teorie i jej sie bede trzymał bo schemat sporo wyjaśnia ale za cholere sie nie pokrywa z kablami w tunelu

 

w wolnej chwili postaram sie cyknąć fotki imoże do tego dojde ale narazie lipa bo czasu mało a roboty od za....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu chodzi mi o sterownik taka mała puszeczka plastikowa prostokątna w drzwiach jest jakoś podłączona przed przełącznikiem

 

Rozbierałem prawe drzwi pasażera i nic nie widziałem fakt taktem gdzieś to powinno być

ten sterownik może jest w lewych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest tylko w drzwiach kierowcy, jak przyciśniesz przycisk do końca to szyba automatycznie jedzie do góry/w dół, a jak naciskasz lekko, to po puszczeniu się zatrzymuje, reszta szyb jest sterowana bezpośrednio ze styków przełączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest tylko w drzwiach kierowcy, jak przyciśniesz przycisk do końca to szyba automatycznie jedzie do góry/w dół, a jak naciskasz lekko, to po puszczeniu się zatrzymuje, reszta szyb jest sterowana bezpośrednio ze styków przełączników.

 

no właśnie mi coś sie nie podobało w tym,,,, tylko nie wiem czemu nie moge znaleść kabli w drzwiach jak powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu

A o których drzwiach mówisz jeśli o tylich to tam masz kostki w słupkach jeśli nie miałeś tam Ele wiec tam w kostce nie masz kabli

Musisz doprowadzic oc kostki do drzwi i bedzie ok :one:

 

 

 

Raf4rb

Wiesz może jak podłączyć ten sterownik bo nie mam pojęcia a chciałbym go mieć :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi tylko o pasażera z przodu wsumie to musze poprowadzić 2 kable z przełącznika w tunelu i powinno działać ale mam kostke w tunelu dziure po jakimś przełączniku i tyle

z tyłu mam gałki i trudno to 96 invitation w sumie klime trzeba nabić wiec z ele sie nie spieszy

z tyłu ,,,

jak podpiąć ten sterownik z przodu to moge w wolnej chwili cyknąć fotki kabli tylko troszke lipa z czasem ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałem dopytać bo właściwie nie padło jednoznaczne stwierdzenie czy Ci którzy zakladali elektr.szybki to była ta elektryka podciagnieta w drzwi ew słupek???

 

Jeśli tak to gdzie w miarę dokladnie patrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dopytać bo właściwie nie padło jednoznaczne stwierdzenie czy Ci którzy zakladali elektr.szybki to była ta elektryka podciagnieta w drzwi ew słupek???

 

Jeśli tak to gdzie w miarę dokladnie patrzeć?

 

Kostki masz w słupkach pomiędzy drzwiami pod tym czarnym plastikiem a z przodu masz na wysokości pedałów

Kostki musisz mieć bo w każdym są poprowadzone fabrycznie

Jeśli chcesz posiadam fotki Daj znać jak cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Bruce1807

Witam :)

Macie jeszcze te schematy? I jakiś opis kolorów i pinów w kostkach?

Kolory z Hynesa totalnie się u mnie nie pokrywają, a przełączniki do tunelu (dokupione) też nijak mają się do kostek w tunelu.. Help me :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...