Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] czujnik spalania stukowego


Gość aps_as
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem tu nowy i mam mały problem,jeżdżę maximą od miesiąca i wydażyła mi się ttaka awaria, świeci mi się kontrolka silnika,po podłączeniu pod komp wykazało czujnik spalania stukowego,a więc moje pytanie gdzie jest umieszczony ten czujnik i gdzie go można dostać bo rozumię że w serwisie jest cholernie drogo i jeszcze jedna sprawa zawiesza mi sie obrotomierz dochodzi do 2500 tys. i nie chce iść dalej czy można samemu coś z tym zrobić, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ow czujnik znajduje sie pod dolnym kolektorem ssacym, jesli chcesz moge ci go zalatwic za rozsadne pieniadze, nowy ooryginalny. odezwij sie na priwa jesli jestes zainteresowany. wiem ze w ASO czujniczek stoi 1200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość KotSylwester

Mam Nissana Frontier D22 98 rok z silnikiem KA24DE (DE nie E).

Pali mi się błąd P0171 i P0325. Jeden z nich o czujnik, a drugi pierwsza lambda. O ile pewnie Lambde bez problemu w zamienniku znajde o tyle o czujniku wiem tyle co nic :)

 

Jaka cena u Ciebie? Czy możesz podać mi symbol? Moża pasuje od innego Nissana i znajdę na Allegro w używce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nissana Frontier D22 98 rok z silnikiem KA24DE (DE nie E).

Pali mi się błąd P0171 i P0325. Jeden z nich o czujnik, a drugi pierwsza lambda. O ile pewnie Lambde bez problemu w zamienniku znajde o tyle o czujniku wiem tyle co nic :)

 

Jaka cena u Ciebie? Czy możesz podać mi symbol? Moża pasuje od innego Nissana i znajdę na Allegro w używce?

 

poszlo na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

poszlo na priwa

 

jeśli można to też prosiłbym o priva w sprawie zakupu tego czujnika.. mam rocznik 1998 to chyba a32.. i na kompie pokazuje czujnik spalania stukowego ze do wymiany.. bo samochód na wolnych obrotach strasznie się trzęsie że tak to określe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to też prosiłbym o priva w sprawie zakupu tego czujnika.. mam rocznik 1998 to chyba a32.. i na kompie pokazuje czujnik spalania stukowego ze do wymiany.. bo samochód na wolnych obrotach strasznie się trzęsie że tak to określe..

 

czy na 100% jestes pewien ze to czujnik? komp bedzie czesto pokazywal ten czujnik ale problem w wiekszosci jest inny. jesli masz czujnik spalania stukowego do wymiany to samochod stracil okolo 15-20KM co powinno byc odczówalne. czujesz ze stracil na mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na 100% jestes pewien ze to czujnik? komp bedzie czesto pokazywal ten czujnik ale problem w wiekszosci jest inny. jesli masz czujnik spalania stukowego do wymiany to samochod stracil okolo 15-20KM co powinno byc odczówalne. czujesz ze stracil na mocy?

 

no nie wiem czy to 15-20 koni ale lekko stracił i spalanie wzrosło o litr.. na wolnych obrotach samochód skacze.. dosłownie tak się trzęsie i obroty skaczą od 500 do 1600 około.. czasem od 1000 do 1200 czasem od 500 do 1000 rpm.. także takie dziwne objawy.. i na kompie właśnie ten czujnik wyszedł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

no nie wiem czy to 15-20 koni ale lekko stracił i spalanie wzrosło o litr.. na wolnych obrotach samochód skacze.. dosłownie tak się trzęsie i obroty skaczą od 500 do 1600 około.. czasem od 1000 do 1200 czasem od 500 do 1000 rpm.. także takie dziwne objawy.. i na kompie właśnie ten czujnik wyszedł..

Mam podobny problem maxima 3.0 1995 wersja usa . Wywala mi co chwile błąd czujnik spalania stukowego po wykasowaniu chwile jest ok i jak zapali się ponownie kontrolka silnika i wywali ten błąd to auto traci na mocy i jak by nie chodził na jeden gar i ciężko zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do sprzedania nowy oryginalny czujnik spalania stukowego.

Jeśli ktoś potrzebuje to proszę pisać na priwa.

 

odswieze temat po czym mozna stwierdzic uszkodzenie czujnika spalania stukowego? u mnie jest tak ze auto rowniutko chodzi nastepnie raz sie zatrzesie po czym trzesienie narasta jakby zaplon wypadal na 1 cylindrze po dodaniu lekko gazu auto pracuje normalnie. Swiece ,cewki , czujniki walka rozrzadu oraz walu korbowego wyczyszczony. Auto jezdzi na gazie i ten problem jest mniej odczuwalny na bezynie. Ktos moze mial cos podobnego?

 

Ewentualnie czy ktos z trojmiasta moze mnie poratowac podmianka tego czujnika aby nieładowac sie w niepotrzebne koszta jezeli okaze sie ze to nie on

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odswieze temat po czym mozna stwierdzic uszkodzenie czujnika spalania stukowego? u mnie jest tak ze auto rowniutko chodzi nastepnie raz sie zatrzesie po czym trzesienie narasta jakby zaplon wypadal na 1 cylindrze po dodaniu lekko gazu auto pracuje normalnie. Swiece ,cewki , czujniki walka rozrzadu oraz walu korbowego wyczyszczony. Auto jezdzi na gazie i ten problem jest mniej odczuwalny na bezynie. Ktos moze mial cos podobnego?

 

Ewentualnie czy ktos z trojmiasta moze mnie poratowac podmianka tego czujnika aby nieładowac sie w niepotrzebne koszta jezeli okaze sie ze to nie on

 

 

Pozdrawiam

 

Mam podobne objawy u siebie, czy udało Ci się to wyeliminować? innym sposobem niż wymiana tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...