Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k] Grubość tarczy i klocki


Mibars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio coraz częściej piszczą mi hamulce, podejżewam, że to kloski się już kończą.

 

Tak się przyjżałem tarczom przez felge, że mają wyraźny rant, więc zacząłem się zastanawiać, czy aby i na tarcze nie nastał już czas...

 

Zaraz będe oglądał ile klocków zostało i w jakim stanie są tarcze i tutaj moje pytanie:

 

-Ile mniej-więcej klocka kwalifikuje go do wymiany?

 

-Jaka może być grubość minimalna tarczy?

 

Dodam ,ze niestety nie posiadm żadnej ksiażki serwisowej, czy coś poza instrukcją obsługi , a wyszukiwarka forumowa znajduje tyrochę tematów... Ale głównie o Almerze.

 

Micra K11 lift 2001rok 1.0l silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia minimalnej grubości nie znalazłem, klocków ponad pól centymetra, zaś rowek tylko wyglądał na duży - 0,5mm :)

 

W każdym razie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg książki grubość tarczy z przodu:

 

nominalna 12mm

minimalna dopuszczalna 10mm

 

grubość wkładek ciernych (kostek)"

 

nominalna 9,5mm

minimalna dopuszczalna 2mm

 

Ale masz wersje po 2000, tam sie pozmieniały silniki, trochę elementy nadwozia i takie tam, seria była na 14 calowych felgach przynajmniej w silniku 1.4 a 1.0 też widziałem raczej na 14stkach po 2000 r, więc może tam dali inne tarcze, ale chyba nie, trzeba by było zajrzeć do jakiegoś katalogu. Ale tak czy siak wartości: grubości tarcz i klocków raczej nie będą się różnić albo będą prawie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...