Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sposoby na usunięcie usterki w ramach gwarancji


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielmy się naszymi sposobami, textami na usunięcie usterki w ramach gwarancji.

 

Ja nie mogę przebrnąc przez gości w dwóch serwisach . Chodzi o wycierającą się tapicerkę na fotelu kierowcy w okolicach pokręteł do ustawiania wysokości fotela,

 

Na mój gust jest to wada konstrukcyjna nie tapicerki , a pokręteł które są po prostu za duże (albo za wysoko - jak kto woli).

 

Gostki z serwisu twierdzą, że to normalne zużycie - no chyba , ze by była rozerwana - to może porozrywamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwisantów ciężko znaleźć coś skutecznego. Mi ostatnio poradzono aby zgłosić się do biura "customer serwice" ponoć reklamacje tam składane opierają się bezpośrednio o kierownictwo. Jeszcze nie sprawdzałem ale przy następnej okazji na pewno spróbuję.

 

U mnie w samochodzie "piaskuje" się lakier na nadkolach. Wg mnie jest to wada fabryczna, serwis uznał, że samochód jest użytkowany w niewłaściwych warunkach. Na pytanie jakie to są właściwe warunki użytkowania usłyszałem że wtedy gdy nie pada, nie grzeje, słońce nie świeci, i się nie kurzy a nasze drogi są wolne od drobnych kamyków i piasku. Ręce opadają.

 

A i jeszcze jedno. Trzeba podchodzić do różnych serwisantów :). Jakiś czas temu reklamowałem rdze na tylnym zderzaku. Jeden z serwisantów stwierdził że wymienią to w ramach gwarancji. Umówiłem się na 2 tygodnie później na przegląd i wymianę zderzaka. Przy oddawaniu inny już serwisant stwierdził że aby uznać reklamację rdza musiała by pokrywać większą część zderzaka. Z braku czasu i sił do kolejnego sporu dałem sobie spokój i odjechałem. Po 2 tygodniach dzwoni serwisant który pierwszy odbierał reklamację i kazał podjechać. Tak więc aby nikogo nie wyprowadzać z błędu podjechałem i dziś cieszę się nowym chromowanym zderzaczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jakis pomysl zeby serwisantow zasypywac wyuczonymi kwestiami monologowymi?, ale po co? czy to ich nauczy ze powinni wiedziec gdzie pracuja i wiedziec na czym ta praca polega?? poki co serwisuje nyse u dabrowskiego w zabrzu i jak dla mnie to jest to tragedia. w innym temacie napisalem juz jaki mam probelm, wspomne ze chodzi o spadek mocy. i skoro serwisanci wola zbywac klienta twierdzac ze "teraz juz powinno wszystko byc w porzadku, zrobilismy wszystko co trzeba bylo" czyli wymienili filtr paliwa co teoretycznie pomoglo na 800km a w praktyce nic nie dalo skoro problem sie powtorzyl, to powinni zmienic raczej profesje, przeciez serwisant powinien robic co w jego mocy zeby klient serwisu spedzil tam jak najmniej czasu w jak najmilszej atmosferze i ze swiadomoscia ze w stosunkowo nie dlugim czasie odbierze auto, obojetnie jakie to i tak za spora kase, w pelni sprawne. rozumie ze dotycza ich okreslone procedury w przypadkach, nazwijmy je "standardowymi", ale jezeli pojawia sie problem, z ktorym nie mieli do czynienia to powinni sie chociaz przyjrzec i zweryfikowac sugestie klienta a oni i tak wiedza lepiej i brna w nicosc. juz nawet nie chce wspominac o problemach logistycznych jesli chodzi o auta kupione zeby zarabiac.

 

dzemik gdzie serwisujesz auto/a ?? jakies serwisy ze slaska godne polecenia?? takie powiedzmy wychodzace klientowi na przeciw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie , że ASO mają przykazanie z Nissana , żeby przytakiwac i udawać , że coś robią ... a gwarancja sobie powoli mija.... a klient może się przyzwyczai do usterki.

 

Moje zdanie jest takie i tego oczekuję od forum ( czyli nas wszystkich) , żeby zdiagnozowac usterkę samemu i kazać serwisowi te uszkodzone elementy wymienić. :kosci:

 

Z wypiaskowanymi nadkolami już byłem dwa razy - operacja trwała 1 godz, mycie nadkola, suszenie i pryśnięcie tzw. barankiem.

 

Samochód serwisowałem w Japan Motors BB , bo do Japan Motors w Chorzowie nie zaryzykowałem po paru textach serwisantów.

Ostatnio testuję Dąbrowskich. Podzielę się wkrótce opinią.

 

Uważajcie na zabudowy bo mają tylko rok gwarancji :kosci: , czy to w warunkach UE jest możliwe ????? Nie dwa lata ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwarancji jest napisane dokładnie że zabudowa ma rok gwarancji a samochód 3 lata i nic niema w gwarancji napisane że jak kupujesz na firmę jest tylko rok, co innego jak kupujesz sprzęt RTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem Rybnik i mam wrażenie że panowie przejęli się moim problemem.

Aczkolwiek go nie rozwiązali, więc pojechałem prosto od nich do znajomego mechanika i potwierdził że mieli rację, tzn. nie stukało to co zakładałem.

Natomiast dalej nie wiem co mi z tyłu stuka przy zmianie biegów :(

 

Na przegląd 60tys mam zamiar udać się do Multeximu w Katowicach. Ktoś może coś o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multexim słynął z przekrętów które robili z fordami, ale jak byłem raz z usterką navary to załatwili temat sprawnie. No i zawsze to blisko, stąd wtedy tam pojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę teraz do zabrza- na razie panowie dają radę.

 

Ostatnio zdiagnozowali skąd pochodzą delikatne stuki podczas ostrego ruszania - wymiana poduszki pod skrzynią biegów ( wiedzieli o nie dokręconych śrubach :one: ).

 

Zobaczymy co przyniesie wymiana :D

 

A ja z kolei Multeximu to niestety nie za bardzo lubię . Nie ma gdzie zaparkować, roboty budowlane zawsze koło nich i korki , a poza tym straszna masówa - kupa ludzi i mam wrażenie , że pośpiech ich zabija :D

 

Kiedyś odbierałem samochód po przeglądzie i patrzę , że nieumyty . Na to usłyszałem - taki mają ruch samochodów , że nie zdążyli umyć.

 

Przypomina mi to sławny dowcip budowlany. - Facet jeździ tam i z powrotem z pustymi taczkami. Kierownik budowy pyta o co chodzi . Na to odpowiedź : Panie majster, taki zajob , że nie ma czasu żeby załadować.

 

I odnoszę wrażenie , że tak jest w Multeximie. Domadm - oby nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ruch tam jest ogromniasty. Nie mam jakoś do nich specjalnych uczuć, ale kurcze nie ma zbyt wielkiego wyboru :/

A może sprawdzę jeszcze ten Rybnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serwis Odysseja na Jagielońskiej w Wawie

Żadnych problemów z naprawami gwarancyjnymi

Podjeżdżam ... mówię co wymienić i wymieniają

Ewentualnie czekam chwilę na decyzję [ nie wiem od kogo ] :one:

 

Dziwi mnie fakt że serwisy nie chcą wymieniać części na gwarancji

Kroją za to duże pieniądze od producenta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dziwi mnie fakt że serwisy nie chcą wymieniać części na gwarancji

Kroją za to duże pieniądze od producenta :/

 

Też mnie to dziwi.

 

...ale, Nissan nie płaci za dyletanctwo ASO , które szukając przyczyny awarii wymieniają cześci jak leci , próbując dotrzeć do źródła problemu. :P

 

Dlatego ASO starają się nie uwzględniać reklamacji, bojąc się , że Nissan im nie zwróci kasy , uznając reklamację za bezzasadną :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ASO starają się nie uwzględniać reklamacji, bojąc się , że Nissan im nie zwróci kasy , uznając reklamację za bezzasadną :kosci:

... i wszystko jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Nissan QQ

Polecam serwis Odysseja na Jagielońskiej w Wawie

Żadnych problemów z naprawami gwarancyjnymi

Podjeżdżam ... mówię co wymienić i wymieniają

Ewentualnie czekam chwilę na decyzję [ nie wiem od kogo ] :one:

 

Dziwi mnie fakt że serwisy nie chcą wymieniać części na gwarancji

Kroją za to duże pieniądze od producenta :/

W zasadzie to producent kroi dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...